Skocz do zawartości

Konkursik ;) ?


Henryk

Rekomendowane odpowiedzi

Robert Bodzoń zaproponował, a ja po głębszym namyśle (nie jednym głębszym ;) ) stwierdziłem, że właściwie czemu nie. O ile będzie poparcie społeczne.

Otóż propozycja dotyczy punktowania odpowiedzi w zagadkach typu ostatnich GZ Fotozagadek. Począwszy od pierwszego miejsca za 10 punktów, do 10tego za 1 punkt, dalsze miejsca bez punktów.

Zagadki dawałbym raz w tygodniu, na przykład w czwartek, o ustalonej godzinie, na przykład 19tej.

Konkurs trwałby do znudzenia :D, ale nie dłużej niż do jesieni przyszłego roku.

Nie byłoby wielkich nagród, a przede wszystkim satysfakcja, oraz jakaś symboliczna nagroda (gazeta z moim artykułem, albo zdjęcie, a może kalendarz, który być może zrobię na rok 2007) z moim autografem :) .

 

Oczekuję konstruktywnych opinii na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Bodzoń zaproponował, a ja po głębszym namyśle (nie jednym głębszym ;) ) stwierdziłem, że właściwie czemu nie. O ile będzie poparcie społeczne.

Otóż propozycja dotyczy punktowania odpowiedzi w zagadkach typu ostatnich GZ Fotozagadek. Począwszy od pierwszego miejsca za 10 punktów, do 10tego za 1 punkt, dalsze miejsca bez punktów.

Zagadki dawałbym raz w tygodniu, na przykład w czwartek, o ustalonej godzinie, na przykład 19tej.

Konkurs trwałby do znudzenia :D, ale nie dłużej niż do jesieni przyszłego roku.

Nie byłoby wielkich nagród, a przede wszystkim satysfakcja, oraz jakaś symboliczna nagroda (gazeta z moim artykułem, albo zdjęcie, a może kalendarz, który być może zrobię na rok 2007) z moim autografem :) .

 

Oczekuję konstruktywnych opinii na ten temat.

Jestem za!

Z jedną tylko uwagą... Skoro konkursik byłby nieograniczony w czasie, to może bez określania terminów zagadek? Tak, jak do tej pory - kiedy będziesz miał zagadkę, to dawaj...

BTW a nagrody to rzecz wtórna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Oczekuję konstruktywnych opinii na ten temat.

 

Ja mam pomysla, chyba. Punktacja, punktacja, ma plusy (bo promuje teoretycznie najlepszych) ale i minusy (bo praktycznie promuje tych ktorzy moga byc w sieci w okolicach wystawiania zagadki). Nagrody malo wazne, choc gdy dobre to wiekszy ruch w interesie. Mam wizje w inna strone. Zrob z tego konkursiku edukatora zamiast egzaminatora. Do kazdej foto zagadki zmus sie do napisania artykulu na 2000 slow o jakims typie zmiennych. Dolacz dwie trzy mapki z najpopularniejszymi / najciekawszymi przykladami opisywanych obiektow. Daj praktyczne wskazowki czym i jak obserwowac, jak notowac itd. Do jesieni przyszlego roku wydziergasz z tego zaje... khem, bardzo dobry podrecznik-wciagacz astroamatorow w ten rodzaj aktywnosci obserwacyjnej. Zaszantazujemy kogos z rady jakims wyjatkowo dwuznacznym zdjeciem aby twojego edukatora przybil wielkim mlotkiem na gorze dzialu i jazda... Taka mam wizje.

 

PS. Trzeba by tez zrobic klar z bardzo dobrymi watkami meteorowymi. Musze podumac jak to zredagowac do kupy i przepchnac w userfrienldy formie na forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysla, chyba. Punktacja, punktacja, ma plusy (bo promuje teoretycznie najlepszych) ale i minusy (bo praktycznie promuje tych ktorzy moga byc w sieci w okolicach wystawiania zagadki). Nagrody malo wazne, choc gdy dobre to wiekszy ruch w interesie. Mam wizje w inna strone. Zrob z tego konkursiku edukatora zamiast egzaminatora. Do kazdej foto zagadki zmus sie do napisania artykulu na 2000 slow o jakims typie zmiennych. Dolacz dwie trzy mapki z najpopularniejszymi / najciekawszymi przykladami opisywanych obiektow. Daj praktyczne wskazowki czym i jak obserwowac, jak notowac itd. Do jesieni przyszlego roku wydziergasz z tego zaje... khem, bardzo dobry podrecznik-wciagacz astroamatorow w ten rodzaj aktywnosci obserwacyjnej. Zaszantazujemy kogos z rady jakims wyjatkowo dwuznacznym zdjeciem aby twojego edukatora przybil wielkim mlotkiem na gorze dzialu i jazda... Taka mam wizje.

 

PS. Trzeba by tez zrobic klar z bardzo dobrymi watkami meteorowymi. Musze podumac jak to zredagowac do kupy i przepchnac w userfrienldy formie na forum.

 

Pozdrawiam.

 

 

Jestem za.

Na prawdę taka edukacja z egzaminem pewnie zachęci takich nowicjuszy jak Ja.

Jak na razie to normalnie uważam , że te całe zmienne za trudne są, ale może się mylę...

Zawsze czytam te zagadki, ale przyznam , że są onieśmielające dla początkujących i pewnie dlatego we wszystkich konkursach przewijają się te same nazwiska twardzieli gwiazd zmiennych...

 

Pozdrawiam serdecznie

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za!!

Sądzę że punktacja to dobry pomysł ponieważ motywuje do tego żeby włączyć komputer o danej porze i trochę się pomęczyć, regularność konkursu też jest dobrym pomysłem bo jeśli zagadki pojawiałyby się w różnych terminach to można niektóre przeoczyć a jeśli są o danej porze to kartka na monitor i pamiętamy...

Co do punktacji to ilość punktowanych miejsc można by jakoś dopasować do ilości uczestników konkursu, albo ilości uczestników którzy odpowiedzieli na daną zagadkę, chociaż nie wiem czy byłoby to uczciwe trzeba to przemyśleć...

Nagrody są naprawdę drugorzędne (choć bardzo się cieszę z mojego nowego filtra :D niestety z powodu wyjazdu i złej pogody jeszcze go nie przetestowałem ) odpowiadanie na takie zagadki jest przede wszystkim świetną zabawą i okazją do nauczenia się czegoś nowego.

 

pozdrawiam

damian j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, spóźniłem się nieco.

A konkurs zacznie się dzisiaj o godzinie 19tej. Nie będzie w czwartki ze względu na moje wyjazdy czasami w te dni.

Co do punktacji, zostawiam tak jak w pierwotnej propozycji. Nie chce mi się długo siedzieć i kombinować z liczeniem.

 

Co do osób, które się wypowiadały w temacie, a nie brały wcześniej udziału w konkursach - zapraszam do odgadywania. Niektóre zagadki są takie proste, że wstyd pisać, że trudne... ;)

Edytowane przez Henryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś na rozgrzewkę.

Na zdjęciu widać prawie cały gwiazdozbiór. A jaką gwiazdkę zaznaczyłem?

konk1.jpg

 

Odpowiedzi proszę na priva.

 

Uśredniając życzenia uczestników (część chce o 19tej, część o 21ej) zdecydowałem, że następna zagadka i prawdopodobnie też następne, będą o godzinie 20tej. Niestety zdaję sobie sprawę, że wszystkim ine dogodzę, no ale w końcu to jest czysta zabawa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem nieznacznie regulamin.

Otóż zmiana dotyczy miejsc od 10go i dalej. Za dobre odpowiedzi będę przyznawał po jednym punkcie, niezależnie czy zajęte miejsce będzie 10te, czy 15te. Nie można bowiem "karać" za spóźnienie aż w taki sposób, żeby nie przyznać żadnego punktu. Dzięki temu liczę, że jeszcze ktoś może odpowiedzieć.

Aha, informuję jeszcze, że na poprawne odpowiedzi nie odpowiadam. Przy błędnych sugeruję poprawkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.