Skocz do zawartości

Turbulencja czy optyka? (Cyferka)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

No wiesz jak już obrabiać to w pełni albo wcale, nie lubię półśrodków ani zamienników w życiu ;D ;D ;D

Może trzeba obrócić przesuwanie kanałów o inny kąt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz jak już robisz zdjęcia to również wyznawaj proszę tą zasadę. Dla mnie jest potwornym półśrodkiem przykładanie do okularu i robienie z ręki aparatem na maku 350 mm !

Przysłałeś mi zdjęcia a ja je obrobiłem - zdjęcia są wyłącznie poskładane do kupy (pojedyncze zdjęcie - złożone kanały) nie ostrzone, i bez wavelet. Zdjęcia są w ogóle nie ostre więc nie ma o czym mówić w kwestii poszczególnych kanałów - jest również tak jak mówi Bartek - obrazy w kanałach mają inny kształt stąd szczątkowe obwódki. Nie składałem ich na zasadzie półśrodków, niestety z kiepskiego materiału trudno zrobić coś lepszego, a szkoda bo z tego teleskopu powinna wyjść brzytwa !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Znaczy się muszę sam sobie zrobić redukcję do okularu bo inaczej obróbka przysparza sporo dodatkowej pracy jak widzę, następne będą już z redukcji na sztywno i może nauczę sie lepiej procesingu z twoją pomocą oczywiście ;D ;D ;D

Chodziło mi o wykonanie takiej obróbki jak już raz zrobiłeś z wcześniejszej sesii i własnej wtedy inicjatywy aby pokazać co potrafisz w procesingu a widzę ze potrafisz bardzo dużo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj musisz.....

 

obróbka zarówno pierwsza jak to co dostałeś wczoraj polegała prawie wyłącznie na złożeniu kanałów barwnych i zmniejszeniu zdjęć !

 

żadnych magicznych sztuczek, ani ekwilibrystyki komputerowej nie uskuteczniałem a zajęło mi to nie więcej niż 10 minut na jeden obrazek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oki, to zapytam prosto z mostu da się to dopracować jeszcze lepiej czy już nie za pomocą dostępnych Ci i znajomych w obsłudze narzędzi ???

Podesłałem identyczne fotki jeszcze w inne miejsce i zobaczymy jak potraktuje je uczeń zaczynający dopiero zabawę w procesing ale o wysokich ambicjach twórczych też tu co nieco publikujący 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też 'obrobiłem' to Twoje pierwsze zdjęcie Janusz - tylko je pomniejszając i przesuwając kanały barwne... to wystarczy, a jaki daje efekt... zresztą to nie żadna obróbka tylko nadanie odpowiedniejszego rozmiaru dla danej rozdzielczości obrazu planety, a także korekta wady sprzętowej która na szczęście jest możliwa dzięki temu, że poszczególne kanały są niezależne od siebie (dzięki oczywiście budowie matrycy)

 

wiem, że chyba Ci sprawia kłopot to przesuwanie kanałów... w normalnych programach graficznych nie ma opcji która na to pozwala bezpośrednio... ale z tego co pamiętam w MaximDL jest takie coś, sciągnij demko i pobaw się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos: jakie są sposoby zdobycia S&T w Polsce? Pytałem w poznańskim MPiKu to powiedzieli, że ostatni raz mieli w 2001r. >:(

 

Pewnie jak ich opieprzyłem to dali sobie spokój ze sprowadzaniem. Jakoś tak właśnie w 2001 roku poszedłem do MPiK-u kupis S&T i na półce było coś starsznie wymietego bo juz wszyscy miłosnicy astro go przeczytali. Wkurzyłem się wziąłem gazete i poszedłem do kasy zapytac ile ta szmata kosztuje. Panienka powiedziała chyba 70zł. Na moje ILE!!! Poszła do kierowniczki i sprzedali mi gazetę za jakieś grosze. Drogo ich kosztuje ta czytelnia ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - wg. mnie po prostu dajesz w cyfrzaku za duży zoom, bo chcesz żeby mars zajmował jak najwięcej pikseli - kto wie, może i dobrze robisz (skoro obraz nie jest za ciemny), ale na następnej sesji foto spróbuj dać mniejszy zoom ;) tak dla testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tą pierwsza z MTO też jeszcze da się coś poprawić Lechu ???

Jak je wszystkie wyostrzyć aby nie wprowadzić artefaktów ???

Zdjęcia z cyfry, jeśli robisz tylko niewielkie ilości, mają sens przy idealnych warunkach. Natomiast przy przeciętnych, trzeba robić długie serie i składać Registaxem, bądź ręcznie jakimś programem który to umożliwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś robiłem saturna cyferką to ustrzeliłem około 200 zdjęć (ładnie się kompresuje czarne tło i tyle fot weszło na 16 + 8 MB), z czego potem wybrałem 10 naprawdę dobrych! Trzeba dużo narobić, żeby coś się nadawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.