Skocz do zawartości

CYFRA-ostateczne starcie


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat wraca jak bumerang i naprawdę pomimo zwracania już wielokrotnie uwagi na tę kwestję - pozostaje wszystko bez zmian.

 

1. Punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia. Do chwili zakupu cyfrówki Janusz był anty - teraz już świat widzi tylko cyfowo.

 

2. Papatki i Togal to satzry wyjadacze :) i mysle iż dysponuj e duzo wiekszym doświadczeniem niż Janusz siedzę cicho i się uczę a nasz "nowicujsz" wypisuje naprawdę bzdurki.

 

3. Janusz wyluzuj to naprawde prośba od wielu czytelników , to na co zwraca się i z czego zaczynają się już wszyscy śmiać i ironizować . Napiszesz coś o sprzęcie (optycznym) zaraz Janusz to ostrzela i zatopi bo to prodkty innych firm. Wracała na to ostatnio uwagę TomekL i jakos znów pozostało to bez echa.

 

Janusz PISZ PISZ jak najwięcej ale to na czym się dobrze znasz !!

 

PROSIMY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jeśli za obrobionego Marsika jeszcze nie podziękowałem to robię to teraz publicznie pomimo że prosiłem Cię o o to na priva 8)

Na twoją prośbe publikuję fotkę Marsa obrobioną przez innego kolegę z forum więc jak widzisz nie jesteś tu jedynym Guru ;)

mars_final.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps2 Togalu jak możesz to nadesłanych do twojej prywatnej oceny moich pierwszych nieudolnych prób (zresztą na twoją wyraźną prośbę) nie używaj w tak podły sposób bo nie przystoi Ci Brutusie, i ty przeciwko mnie ???

 

Janusz, ja nie jestem przeciwko Tobie, ale przeciwko temu co czasami piszesz, a znów piszesz nieprawdę. Jeśli prokurator nie pyta, to nie mam zwyczaju pokazywać innym cudzej korespondencji. Więc nie obrażaj mnie bez powodów bo tego bardzo nie lubię.

Tę fotkę pokazałeś sam na Forum:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...g15065#msg15065

 

Jest umieszczona na Twoim serwerze. http://www.astrokrak.pl/Foty/astroforum/DS...N0470'.JPG

Chyba sam ją tam umieściłeś. Ja się tam nie włamywałem jeszcze.

 

Przyznaję, że była to manipulacja, aby pokazć Ci, że nie wolno oceniać czegoś na podstawie jednej fotki, nie znając jej background'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Wróciłem po weekendzie, a tu znowu!!!!

A tak prosiłem - same konkrety, tylko na temat i znowu nam się rozrosło i poleciało nie w tym kierunku co trzeba.

Chciałbym zwrócić uwagę, że moja wiedza na temat fotografii

cyfrowej jest znikoma, ale chcę się uczyć i robić zdjęcia astro. Czytam forum już na tyle długo żeby wiedzieć kto co umie i na czym się zna najlepiej, dlatego zdanie Niektórych jest dla mnie najważniejsze, a opinie "Niektórych" już mniej i czytam je z niesmakiem na zasadzie oglądanie BigBrothera. Panowie ustalcie zasady i niech w sprawach naprawdę poważnych bo chodzi przecież o niemałe pieniądze - wypowiadają się ludzie odpowiedzialni za swoje słowa, tacy którzy jak powiedzą "wybierz CP4500", to wiedzą co mówią.

I jeszcze jedno - myślę że człowiek z kulturą powinien raczej skorzystać z formy pytania by czegoś dowieść lub wyrazić swoje odrębne zdanie, a nie grzmić jak Zeus i strzelać piorunami gdzie popadnie. Inaczej: gdybym czuł, że coś w odpowiedzi kolegi jest nie tak spytałbym się czy nie jest czasami inaczej np: czy rozmycie gwiazdek na brzegu to wada optyczna sprzętu, czy efekt rotacji - wtedy ktoś kto wie odpowie, albo razem możemy sie nad tym zastanowić. Tak myślę rozmawiają ludzie z kulturą.

O cholerka... sam rozpisałem się jak Janusz i Papatki razem wzięci ;).

Panowie, myślę że łączy was jedno (chyba) - miłość do gwiazd - i niech tak zostanie i niech to przyświeca waszym wypowiedzią, a nie bitwa o Olimp ;)

Pozdrawiam serdecznie i zaczynam szukać CP4500 w sklepach.

I tu prośba, może ktoś wie gdzie można dość tanio kupić nówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gieldzie w Stodole sztuki z "taniego" importu, nowe z papierami widziałem już po 2200 do 2500 zł w zależności od stoiska

cholera ja po wsiach nie latam za sprzętem ;)

ale poważnie - Stodoła to chyba jakiś kram - jestem z Poznania, może ktoś wyręczyłby mnie i kupił na fakturę Vat za 2200 brutto, a ja odkupię na fakturę Vat za... i tu możemy się dogadać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ale ja naprawdę nie chcę się kłócić - zwracam tylko Januszowi uwagę żeby się zastanawiał zanim coś napisze, a moje zdanie jest takie: jeżeli ktoś prosi o poradę to znaczy że chce wydać większą kasę i naprawdę należało by odpowiadać zgodnie z tym jak jest a nie pisać bzdurki wyssane z palca !

 

Jak sami widzicie Janusz nawet nie jest łaskaw skomentować ostatnich postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sami widzicie Janusz nawet nie jest łaskaw skomentować ostatnich postów...

też to zauważyłem i zastanawiam się czy to nie forma lekceważenia - ale pewnie się mylę.

Papatki jesteś wybitny i cenię sobie twoje zdanie w sprawach foto najbardziej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie kupna CP4500. Z mojego wywiadu wynika, że najlepiej kupić sprzęta od TIPa (mrówki) czyli gościa który zajmuje się sprowadzaniem sprzętu elektronicznego np. z Niemiec.

 

Ja za swój dam ok. 2400 zł ,3 lata szkopskiej gwarancji. jutro będę wiedział co i jak.

Najlepiej kupować od sprawdzonego gościa u którego kupił znajomy i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie kupna CP4500. Z mojego wywiadu wynika, że najlepiej kupić sprzęta od TIPa (mrówki) czyli gościa który zajmuje się sprowadzaniem sprzętu elektronicznego np. z Niemiec.

 

Ja za swój dam ok. 2400 zł ,3 lata szkopskiej gwarancji. jutro będę wiedział co i jak. 

Najlepiej kupować od sprawdzonego gościa u którego kupił znajomy i wszystko było ok.

Jak można skontaktować się z facetem i czy wystawia VAT (byłoby super, ale pewnie nie :'()

Może potargować by się trochę dało gdybyś zamówił dwa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

"Stodoła" to nie wiocha tylko centalna giełda fotograficzna w Warszawce, tam kupisz taki aparacik wożony przez mrówki w cenie do rączki ale o Vacie zapomnij bo i tak już odliczony i to bez czekania miesiąc na jego zwrot czyli od ręki ;)

Nie odpisuję na każdy post nie z powodu lekceważenia tylko z powodu braku czasu a w dodatku nie widziałem potrzeby zabieranai zdania na obecnym etapie dyskusji ale tą Stodółkę to musiałem wyjaśnić poznaniakowi :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie i zaczynam szukać CP4500 w sklepach.

I tu prośba, może ktoś wie gdzie można dość tanio kupić nówkę?

 

W niemieckich internetowych sklepach kosztuje około 680 euro. W niektórych amerykańskich sklepach już go nie ma w ofercie. To być może potwierdza plotkę, że Nikon zakończył produkcję tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się otwarły gały jak na forum o palmtopach wywiązała się dyskusja na temat możliwości kupna sprzętu przez mrówy. Okazało się że palmtopy mogą być nawet o połowe tańsze niż w sklepie.

Wtedy jakiś koleś powiedział że tak samo jest z aparatami cyfrowymi. Jeden gostek w taki sposób kupił sobie kamerę video, cyferkę, i DVD o jakieś 40% taniej !!!

 

Emde, z jakiej jesteś miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde - jak już chyba wiadomo - jest z Poznania, a dokładniej z Puszczykowa obok.

Na gieldzie w Stodole sztuki z "taniego" importu...
cholera ja po wsiach nie latam za sprzętem  ;) 

ale poważnie...

"Stodoła" to nie wiocha tylko centalna giełda fotograficzna w Warszawce,

proszę czytać posty dokładnie i trochę więcej uśmiechu na codzień, a te buźki chyba coś jednak znaczą o charakterze wypowiedzi :);):D ;D >:( :( :o 8) ??? ::):P :-[ :-X :- :-* :'(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci - chyba najtaniej na VAT - CP 4500 za 3390 brutto, to 2644 netto z takim wyposażeniem w zestawie:

"karta pamięci Compact Flash 16MB,

oprogramowanie do PC i Maca,

przewody USB i video,

bateria EN-EL1,

ładowarka baterii,

osłona obiektywu,

instrukcja obsługi w języku polskim,

gwarancja 1 rok"

pytanie:

czy to wszystko co powinno w takim zestawie się znaleźć i czy do CP nie ma pilota? (gdzieś o nim czytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci - chyba najtaniej na VAT - CP 4500 za 3390 brutto...

Eeee, cena słaba. jak już wcześniej pisałem w widziałem go w sklepie w Tesco na Ursynowie, za niecałe 3tyś (nie pamiętam ile). Polski sklep, polska gwarancja, zestaw pewnie standardowy, szczegółów nie znam bo nie pytałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawka za daleko w tej chwili :-[ - mam urwanie głowy w pracy, a wakacje tuż, tuż... :- - jeżeli ktoś z kolegów byłby skłonny zakupić dla mnie CP 4500 w tym sklepie Tesco na Ursynowie - jeżeli jego cena jest poniżej 3000 brutto na fakturę VAT - to zapraszam na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci - chyba najtaniej na VAT - CP 4500 za 3390 brutto, to 2644 netto

 

tu ciut taniej www.foto-net.pl (3342 PLN)

 

z takim wyposażeniem w zestawie:

"karta pamięci Compact Flash 16MB,

oprogramowanie do PC i Maca,

przewody USB i video,

bateria EN-EL1,

ładowarka baterii,

osłona obiektywu,

instrukcja obsługi w języku polskim,

gwarancja 1 rok"

pytanie:

czy to wszystko co powinno w takim zestawie się znaleźć i czy do CP nie ma pilota? (gdzieś o nim czytałem)

 

Jak starczy PLN to w pierwszej kolejności trzeba dokupić troche MB na CF oraz dodatkowy akumulator. O pilocie MC-EU1 i alternatywach możesz poczytać tu:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...ay;threadid=844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Pilot nie wchodzi do standartowego zestawu i lepiej tym sterować z palma bo ponoć oryginalny pilot jest mocno badziewny!!!

Ostatnia cena w Wa-wy, z niedzieli tak po cichu to 2270 do rączki, kupił go mój znajomy naszej burzliwej dyskusji na forum i już przyszedł się pochawalić udanym nabytkiem ;D ;D ;D

Jakby co to od razu dokup sobie drugą baterię Li jon 950 mAh i fajny futerał Cullmana ze skórki z miejscem na aparat, ładowarkę i kabelek (na pięterku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.