Skocz do zawartości

Problem z pamięcią do laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem i nie moge znalezc odpowiedz.

Mam laptopa ze 128 MB SDRAM 100MHz. dokupilem druga identyczną (co do parametrów) kość.

na pamięć mam dwa sloty. po wsadzeniu obydwóch kości laptop sie nie włącza, ale działa na każdej kości z osobna, w którekolwiek gniazdo bym ich nie wsadził. co zrobic? nie wiem jak tu wejsc do BIOSu, standardowe del nie dziala. moge tylko na poczatku wcisnac F2, aby wybrac skad ma wystartowac system.

ma ktos jakies sugestie? z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba Satellite s1800-804, wersja francuska. Aida wskazuje to samo przy kazdej kosci. Obie są dwustronne, kazda ma 8 kostek. Orginalna Toshiby, nowa Hyundaia. Udalo mi sie juz wejsc do biosu (esc i f1) nie ma tam nic o konfiguracji pamieci, czy jakiegokolwiek taktowania. Zreszta nic by to nie dalo, bo nie moge wlaczyc komputera po wlozeniu obydwoch kosci. Chyba pozostaje udac sie do serwisu jakiegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale możesz wsadzając po kolei każdą pamięć oddzielnie zobaczyć w aidzie, która z nich jest szybsza,

i spróbowac własnie wolniejszą wsadzić w pierwszy slot, bo bios ustawia taktowanie pamięci w/g zapisanych parametrów kości, ale wartość tą bios odczytuje zazwyczaj z pierwszego slotu pamieci,

albo w biosie ustawić timmig w/g parametwów najwolniejszej kostki, a nie przez SPD

więc może tu jest problem?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupilem druga identyczną (co do parametrów) kość.

 

Czy obie kości pracują z tą samą szybkościa (np. 5 ns)?

Jeśli nie, to może być problem. Każda z osobna może działać, ale razem już nie.

Sprawdź jakimś programem (np. SiSoft Sandra) jakie na prawdę parametry mają obie kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kosci pracują z szybkoscia 60 ns wedlug wskazan AIDY. Zdecydowalem, ze poszukam po prostu kosci, ktore sie nie pogryza, skocze moze do firmy, gdzie kupilem laptopa.

Spytalem znajomych na informatyce i oni powiedzieli, ze tak to juz czasem jest, ze dwie kosci sie 'gryzą' i nic sie nie da z tym zrobic, poza wymiana jednej z nich.

Nawet jesli sa dwubankowe, czy o nieco innych parametrach (ale nie wiem juz jakich) to i tak nie mam wyboru jak wymiana.

I chyba tyle w tym temacie. Dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.