Skocz do zawartości

Pamięć


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić pamięć DDR jaki polecacie, zastanawiam się nad tym http://www.allegro.pl/item93638908_markowy...w_lifetime.html ale łącznie chce mieć 1,5 GB. No i jak to jest lepiej kupić powiecmy trzy 512 czy np. 1024 i 512 pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jaką masz płyte główną, zajrzyj na strone jej producenta, zazwyczaj podają z jakimi pamieciami i ich konfiguracjami pracuje dany model płyty, a z jakimi nie

bo większość płyt mimo, ze ma 3 gniazda ddr nie ze wszystkim pamięciami chce pracować,

a ta z tego linku z allegro wyglada na jakąś noname, najlepiej jakbyć dokupił taka samą jak masz teraz w swoim kompie

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeśli chip-set Twojej płyty obsługuje pamięć dwukanałowo to powinieneś wstawić na płytę DWA MODUŁY IDENTYCZNE. Wtedy osiągniesz przyrost szybkości pamięci. Tak że diabeł tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeśli chip-set Twojej płyty obsługuje pamięć dwukanałowo to powinieneś wstawić na płytę DWA MODUŁY IDENTYCZNE. Wtedy osiągniesz przyrost szybkości pamięci. Tak że diabeł tkwi w szczegółach.

nooo to wszystko kumam :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo to wszystko kumam :blink:

Nie musisz kumać, PC-ty wymyślono po to żeby je używać nie kumając!

Jeśli nam podasz szczegóły dot. tzw. płyty głównej to wtedy Ci podpowiemy szczegółowo.

Możesz np. zapisać te napisy co się wyświetlają zaraz po włączeniu komputera (litery na czarnym tle), na górze ekranu napisy dotyczą karty graficznej, na dole ekranu napisy dotyczą tak zwanego BIOS, z czego może da się wydedukować jaką masz płytę główną. Inny wariant to znaleźć to w opisie MAINBOARD, jeśli masz taką broszurkę. Trzecia opcja to zajrzeć do środka kompa i przeczytać napisy umieszczone na płycie głównej.

Można też sprawdzić to za pomocą programów testujących ale podaję chyba coraz trudniejsze dla Ciebie opcje.

Możesz jeszcze wziąć skrzynkę pod pachę i pójść do serwisu kompowego, tam zajrzą do środka i Ci doradzą.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta płyta http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...px?NewTechID=29 czy to oznacza że nie mogę zamontować 1GB tylko 2x 512

Ta informacja jest sprzed kilku lat, mogło coś się zmienić, ale zapewne wymagałoby to upgrade'u BIOS-u. A jak spojrzałem na listę BIOS-ów dla tej płyty, to nie wynika z niej, żeby były w nich takie zmiany.

Podsumowując, albo sprawdź, zanim kupisz (ceny w normalnych sklepach wcale nie sa wyższe niż na Allegro przy markowych pamięciach), albo zostań przy kościach 512MB, albo zmień płytę.

I także zalecam coś lepszego niż pamięć noname. Ja lubię Kingstona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada sprawdz podczas kupna czy pamieci z plyta dobrze dzialaja . I to jeszcze pod jakims programem graficznym , nie wiem moze film wystarczy ?

Z kompami tak zawsze bylo - pamiec , kiedys nawet karta graficzna , dyski nie chcialy w pewnych konfiguracjach pracowac . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada sprawdz podczas kupna czy pamieci z plyta dobrze dzialaja . I to jeszcze pod jakims programem graficznym , nie wiem moze film wystarczy ?

Z kompami tak zawsze bylo - pamiec , kiedys nawet karta graficzna , dyski nie chcialy w pewnych konfiguracjach pracowac . :Beer:

Moim zdaniem należy przetestować pamięc (po zamontowaniu do tego konkretnie komputera) specjalnym programem do tego przeznaczonym, MEMTEST. Butuje się kompa z dyskietki z tym programem i za chwilę (ta chwila może trwać i dobę, bo program testuje w pętli przez tyle ile chcemy) wszystko wiemy. Nie znam sytuacji, w której jakiś program nie chce działać Z POWODU PAMIĘCI a MEMTEST wykazuje sprawność.

 

Co do REKOMENDACJI - są to wskazania firm produkujących pamięci, ot, coś jak zalecenia producentów aut co do preferowanych producentów olejów silnikowych.

 

Zwykle lepiej założyć dwie linijki po 512 MB niż jedną z 1024 MB, ale przyznam, że jeszcze nie sprawdziłem jak jest dla tej konkretnej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.