Skocz do zawartości

ATM - skad wziac rure do szukacza komet nr 8 produkcji Uniwe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zapytac czy moze wiecie gdzie mozna zakupic za tanie pieniadze metrowy odcinek rury PCV dokladnie takiej jakiej uzyli bracia U w szukaczu komet - model nr 8. Chodzi o to ze chce takowa rure sobie wymienic i nie chcialbym zminiac mocowania lustra, ktore akurat w tym modelu z moimi przerobakmami uwazam za udane. Wazne jest aby srednica wew rury byla dokladnie taka jak w oryginalnym telepie - Czyli 190 mm. No i jeszcze zeby ta nowa nie byla duzo ciezsza od oryginalnej !

Interesuja mnie namiary na producenta ew dystrybutora czegos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moze napisalem nie precyzyjnie nie chodzi mi o rure od szukacza komet tylko rure nowa o tej samej srednicy wewnetrznej ktora moglbym zastapic oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo brac, mialem za friko 120cm odcinek rury fi 250 jakis miesiac temu, sam Astropozdrowko sie pofatgowal i zabral samochodem z Warszawy.

 

Pozdrawiam,

 

Pawle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo brac, mialem za friko 120cm odcinek rury fi 250 jakis miesiac temu, sam Astropozdrowko sie pofatgowal i zabral samochodem z Warszawy.

 

Pozdrawiam,

 

Pawle

 

Wiem wiem - dzieki ale czytalem wtedy o tej rurce za friko.

Niestety fi 250 to za duzo potrzebuje fi 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu,

 

Proponuję Ci się przejechać do najbliższego składu budowlanego i rozejrzeć się za pomarańczowymi rurami do kanalizy - powinieneś coś dobrać.

 

Pozdrawiam,

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu,

 

Proponuję Ci się przejechać do najbliższego składu budowlanego i rozejrzeć się za pomarańczowymi rurami do kanalizy - powinieneś coś dobrać.

 

Pozdrawiam,

Czarek

 

Bylem juz - rury o takich srednicach maja scianki o grubosci przynjamniej 1 cm i waza tyle ze szkoda gadac. Niestety wszelkie rury do kanalizy odpadaja. Oryginalna rura Uniwerow jest z laminatu - takiego jak sie robi w elektronice plytki drukowane. Do czegos i ktos ew takie rury produkuje. Ew moglaby byc rura aluminiowa o cienkiej sciance - oklo 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał kiedyś o technice odchudzania rur kanalizacyjnych przez przetoczenie.

Inna alternatywa to rura z blachy stalowej (takie jak w dobsonie Sky Watcher'a.

Kolejna opcja to laminat. W Castoramie widziałem kit do produkcji laminatów (mata szklana - 1m2 + żywica + utwardzacz).

 

Pozdrawiam,

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna rura Uniwerow jest z laminatu - takiego jak sie robi w elektronice plytki drukowane.

 

Myślałem, ze te rury Univerów to zwykłe PCV, laminat chyba byłby drogi...(?).

Astrokrak "odchudza" rury techniką skrawania, ale to też jest PCV wodno-kanalizacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Był pewien rok gdzie U... wykupił cały wagon rur na rdzenie transforamtorowe z niedoszłej tranzakcji z ukraińska firmą i przez ponad rok robił szukacze komet w tych rurach aż się skończyły.

Obecnie wytwarza je nadal na zamówienie zaklad Izoerg w Gliwicach ale ich rynkowa cena jest grubo ponad 40 zł za kilogram więc jak chcesz taką samą to zamów u producenta w Gliwicach i dostaniesz z tego samego trzpienia 190mm o dowolnej grubości ścianki od 2mm wzwyż przy 190 mm wewnątrz.

Z takich rur laminatowych , lekkich i o wysokiej wytrzymałości robione są obudowy na nasze hiperboliczne astrografy i systemy R-C oraz inne exluziwy na zamówienie w Astrokraku ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam Janusz- jakiej grubości jest ścianka tego laminatu jaki stosujesz ?

 

O ile podwyższyłoby to cenę zwykłego teleskopu Newtona zamieniajac PCV na wspomniany laminat (na jakimś przykładzie) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Laminat jest o 430 % droższy od PCV za kg czyli teleskop np na rurze 200/1000 ze ścianką 4,5mm czyli np Kastor byłby droższy o jakieś 480 zł czyli niestety sporo i nie wchodzi z tego powodu do seryjnej produkcji w sektorze Economic Scopes, co innego wysotechnologiczne maszynki za o wiele większą kasę, tam ten koszt laminatu na lekki i wytrzymały tubus jest oczywiście do zaaprobowania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.