Skocz do zawartości

Kudłacze - najbiższy weekend 2/3.08


Mirek_D.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy wybiera się ktoś na Kudłacze w ten weekend?

 

Tydzień temu spędziliśmy tam wspaniałą noc obserwacyjną.

 

W sobote do 20 było słoneczko i lekkie chmury. Potem zaciągnęło się mocno i zaczęło padać. Spędziliśmy ten czas pod dachem przy grillu.

Około 22:30 pojawiły się pierwsze przerwy w chmurach, a o 23 było już czyste niebo.

 

Od 24 pokazał sie Mars. Pomiedzy 2-gą a 3-cią seeing był naprawdę dobry. Widok Marsa przepiękny.

 

Poszlismy spać około 3:30 gdy Plejady świeciły już wysoko.

 

Od rana świeciło przepięknie słońce, które obserwowaliśmy przez filtr AstroSolar.

 

Sprzęt: Soligor RT-100- i Synta 80/400.

 

W tym tygodniu zamierzam to powtórzyć. Zapraszam wszystkich chetnych.

 

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mirek , spotkamy się na Kudłaczach 22 sierpnia na ogólnym zlocie . To już tylko 3 tygodnie .

 

 

Odpowiedź dla Pepe : Kudłacze są ok 50 km na południe od Krakowa niedaleko miasta Pcim . Na tym Forum jest gdzieś link do mapki .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notoż wim, ale ja tylko link na mapkę zapodał, by się pepe dowiedział o lokalizacji.....

BTW - mapka jest ta sama..... :P

 

Czy to taka prawdziwa białostoczczyzna? Byłem tam niedawno i jestem pod wrażeniem miasta i ludzi. Całkiem inny świat niż we Wrocławiu. Bardzo mi się podobało, szczególnie w takim miłym lokalu koło Ratusza (Ratuszowa?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdziwsza Oskarze ;D ;D

Musisz kiedyś zajechać na dłużej i pozwiedzać nasz Polski Orient - meczety tatarskie w Kruszynianach i Bohonikach i stare mizary (cmentarze) przy nich; synagoge w Tykocinie, ...i wiele innych atrakcyjnych miejsc : http://www.ga.com.pl/podlasie.htm

 

A i pobliska Suwalszczyzna to raj dla turystów pragnących ciszy, spokoju i piękna przyrody: http://www.ga.com.pl/suwalszc.htm

 

Tak ten lokal to Ratuszowa- graja tam czasem na żywo jakiś jezzik lub muzyczke popularną. Nie mówię juz o przepysznych regionalnych potrawach (mniej znanych w Plsce) - kiszka i babka ziemniaczana, kołduny po litewsku, kartacze po litewsku, kwas chlebowy, samogon....... :D :D

 

Oczywiście jak ktoś będzie w pobliżu, to zapraszam do siebie na obserwacje i pogaduchy - współrzędne w opisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.