Skocz do zawartości

Księżyc dzisiaj


dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne fotki, Dziadek uwierz mi. Jak na pierwsze zdjęcia i bez obróbki to naparwdę efekt jest conajmniej bardzo dobry. Przyznam, że jednak cyfrówki to niebywały postęp do przodu, bo na zwykej kliszy naprawdę ciężko uzyskać takie efekty. Ale zastanawiam się dlaczego pstrykasz refraktorem a nie swoim Newtonem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Andrzej,

rzeczywiscie niebywałe jest to, że nie widać aberracji chromatycznej. Gratulacje sprzetu i pierwszych fotek.

 

Bede musiał napisac chyba tutorialik o rgistaxie. Zobaczysz ze to jest porste jak drut i daje znacznie lepsze wyniki niż robienie pojedynczych zdjec.

 

pozdr

malek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

kurcze blade, Tomek dzięki za uratowanie mojej "gamby".Ta niebieska fota to jeszcze trochę za dnia. Mam taką przerwę między blokami i tam co nie co widać. Armata jest u córki i wozić się z kompem 5 km w jedną stronę moją ruiną to przepych. Przypomnę, że refraktorek "księżycówka" budowałem w konsultacji z Martelem soczewki na obiektyw od JanuszaP. Muszę zbudować jakiś stolik na kółkach co by komp był bliżej Księżycówki, narazie ok.2mb.

andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

dziękuję wszystkim za pochwały i przyznaję bez bicia , że jest to efekt pomocy kolegów; a mianowicie Tomka Togala, Piotrka Z. i Piotrka Pe.

Dużo satysfakcji jest z korzystania z własnej roboty sprzętu, a jak pamiętam był on najmniejszy w Jachrance.Nie umiałem się dobrać fotograficznie do Księżycówki, myślę że już najgorsze za mną? Chyba mogę już usiąść na laurach i czekać na trzęsienie ziemi?

pozdrawiam Andrzej z Opola

Kuba trzymam za słowo napisz tak aby każdy początkujący mógł sobie wydrukować i ja też

ps. mam nagrane AVI ale jak je łyknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, gdzieś ktoś już napisał taki help co robić z avi. Zaraz spróbuję poszukać. A tak w jednym zdaniu to najpierw go możesz potraktować avi2bmp, dostaniesz wtedy pojedyńcze pliki bmp, a następnie np. astrostack lub registax.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znależć tego co chciałem, tzn. stronki z prostym opisem jak należy obrabiać astrofotki, kiedyś gdzieś się na coś takiego natknąłem, ale przy okazji polecam stronkę: http://hep.fuw.edu.pl/~wrochna/astro/, też wartą przeczytania. Tę drugą może ktoś inny za mnie przypomni, bo ja już idę spać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.