Skocz do zawartości

Sprzedam MTO


jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam "tubę optyczną" MTO:

- obiektyw MTO-11CA ,

- szukacz (Astrokrak),

- nasadka kątowa i uchwyt okularu (z zoomem) od ASTRORUBINARA,

- okulary Plosla 9mm, 15mm, 30mm - rosyjskie,

- filtry od MTO ( zielony, pomarańczowy, UV )

- pierścienie pośrednie M42 (rosyjski)

- telekonwerter 2x M43 (rosyjski)

Cena 700PLN (do negocjacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nasadka kątowa i uchwyt okularu (z zoomem) od ASTRORUBINARA,

Możesz coś o tym zoomie napisać. O co tu chodzi, czy o nastawianie ostrości, czy rzeczywiście o zmianę skali?

Jeśli o nastawianie ostrości w nasadce kątowej z wyjściem na 1,25", to byłbym zainteresowany. Oczywiście w wypadku, gdybyś chciał sprzedawać po kawałku.

Chętnie kupiłbym też szukacz, o ile można go łatwo przymocować do MTO. Jakie on ma parametry i czy ma śrubki regulacyjne, czy to tylko tuba bez mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś o tym zoomie napisać. O co tu chodzi, czy o nastawianie ostrości, czy rzeczywiście o zmianę skali?

Jeśli o nastawianie ostrości w nasadce kątowej z wyjściem na 1,25", to byłbym zainteresowany. Oczywiście w wypadku, gdybyś chciał sprzedawać po kawałku.

Chętnie kupiłbym też szukacz, o ile można go łatwo przymocować do MTO. Jakie on ma parametry i czy ma śrubki regulacyjne, czy to tylko tuba bez mocowania?

 

Nasadki (kątowa i prosta) są od Astrorubinara (czyli wersji "astronomicznej" MTO, czyli MC Rubinar 10/1000). Nasadki mają z jednej strony gwint M42 do nakręcenia do MTO, z drugiej strony normalny "wyciąg" na standardowy okular 1,25". Obie nasadki mają dwa pierścienie regulacyjne:

- zoom (w zależności od okularu np dla 30mm są to powiekszenia 8x, 22x, 54x, 43x)

- regulacja ostrości

Nasadka posiada śrubę zabezpieczającą okular.

Jeśli chodzi o wykorzystanie ich w obserwacjach, to ich zaletą było to, że nie trzeba było przeoginskowywać MTO. Ja nie używałem tych nasadek, gdyż miałem złączkę kątową Astrokraka.

 

Szukacz - producent Astrokrak. Montowany jest do wolnego gniazda statywowego na MTO (są dwa - jeden wykorzystujemy do montażu - statywu, drugi do szukacza). Szukacz wyposażony jest w oryginalny okular. Parametry optyczne szukacza 8x30.

 

 

Ponizej fotki złączki kątowej i szukacza(uwaga duże zdjęcia)

 

P1020102.JPG

P1020105.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja już pisałem, jeśli zdecydujesz się na sprzedaż osobno, jestem zainteresowany kątówką i szukaczem. Cenę podaj na PM.

Pozdrawiam

Piotr

PS. Widzę, że w astromaniaku już ceny zostały podane. Mam nadzieję, że uznasz, że pierwszy rezerwowałem, to dwa elementy (nr 3 i 4 z listy w astromaniaku, czyli: "...3. szukacz, 4. nasadki (kątowa i prosta) z okularami...").

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś o tym, co tu jest sprzedawane? Albo o sprzedawcy, co się z nim dzieje?

Od tygodnia Jurek jest nieosiągalny, na wiadomości prywatne nie odpowiada. Nie wiem czy sprzedał już to gdzieś, czy ogłoszenie aktualne?

Ja ciągle czekam na jakąkolwiek odpowiedź. Jak się daje ogłoszenie, to chyba nie po to, żeby klientów olewać.

PS. Widzę, że Jurek był on-line po mojej poprzedniej wiadomości z tego tematu, posyłałem też prywatną wiadomość. Miło by było usłyszeć jakąś odpowiedź.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.