Skocz do zawartości

formaty zapisu fotek - pytania


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dostepne w sofcie od mojej DSI następujące formaty zapisu:

 

Jpeg, BMP, GIF, PNG, Tif, Fits, Fits3P

 

Poza samymi formatami mam dostępne takie opcje:

 

Save all Uncombined images,

Normal Operation,

Seve every Composite image,

Save all raw images,

Save a time-lapse sequence,

 

Obecnie zapisuję działalność kamerki w formacie JPG z opcją "Save all Uncombined images".

Dzięki temu mam wszystkie naświetlane klatki w jednym miejscu i w kolorze. Następnie wywalam z katalogu te sknocone i zlepki które generuje sofcik kamerki i z tym materiałem ruszam do IRIS'a. Minusami są artefakty które powstają przy stackowaniu z formatu JPG (i przy odejmowaniu dark'ów) i brak koloru na fotce wyjsciowej (!?). Chciałbym to zmienić. Ale ponieważ noce krótkie i nie bardzo jest czas na eksperymentowanie w trakcie sesji, to mam pytanie. Jak mając w/w. opcje, zgrywali byście materiał tak, aby wyciągnąć obrazy bez artefaktów konwersji i z kolorem na wyjściowej (zestackowanej) fotografii?

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko dodam, ze optymalnym formatem jest PNG, ktory nie ma kompresji stratnej (czyli w zasadzie przedstawia to samo co BMP), ale ma kompresje bezstratna (cos jak automatyczny zip/rar), wiec plik wynikowy ma bardzo znosna wielkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko dodam, ze optymalnym formatem jest PNG, ktory nie ma kompresji stratnej (czyli w zasadzie przedstawia to samo co BMP), ale ma kompresje bezstratna (cos jak automatyczny zip/rar), wiec plik wynikowy ma bardzo znosna wielkosc

 

Jeśli chodzi o PNG to mam mieszane uczucia kiedyś chciałem zastosować ten format na stronie www i powiem szczerze zdjęcia jak i grafika moim zdaniem po konwersji na ten format robiła się dziwna coś było nie tak zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PNG to mam mieszane uczucia kiedyś chciałem zastosować ten format na stronie www i powiem szczerze zdjęcia jak i grafika moim zdaniem po konwersji na ten format robiła się dziwna coś było nie tak zrezygnowałem.

 

Maxlam - nie ma takiej mozliwosci. Jezeli dobrze zapisales, to zdjecie musi byc identyczne. Do tego .PNG ma wpisana informacje o profilu koloru sRGB, czyli mozna uznac, ze jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxlam - nie ma takiej mozliwosci. Jezeli dobrze zapisales, to zdjecie musi byc identyczne. Do tego .PNG ma wpisana informacje o profilu koloru sRGB, czyli mozna uznac, ze jest odpowiedni.

Nie wiem może moja przeglądarka źle to robiła, ale efekt tej kompresji mnie nie zadowolił uznałem format jako kolejny wynalazek Billa bez przyszłości i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.