Skocz do zawartości

X-Cel 8mm vs Vixen LV 7mm


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami warto zaopatrzyć się w okular o mniejszym nieco polu, za to lepiej skorygowanym. To co zyskasz na większym polu słabszego okularu i tak stracisz na nie bardzo nadającym się do czegokolwiek obrazie przy jego krawędziach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcel wogóle zawsze bardzo dobrze WYPADA w porównaniach . Po WYPADNIĘCIU Xcela zostaje tylko Vixen którego nalezy kupic i nie przejmowac się okularami, które z nich pierwsze WYPADAJĄ.

 

 

X Cel jest az taki zly ?:) czy poprostu slabszy od Vixena ale tez nienajgorszy ?:)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepiej mieć okular o mniejszym polu widzeia, a zato lepszym obrazie. Co z tego że mamy 65 stopni skoro od 30 stopni gwiazdy zaczynją sie rozjeżdżąć i nieprzypominają punktów tylko same przecinki.

Jeśli masz światłosiłe swojego teleskopu od f/4 do f/5 to musisz wiedzieć o tym że taki teleskop jest bardzo wymagający dla okularów i pokaże wszystkie jago wady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie o tego X Cela bo na Astronocach napisali chlopaki co je testowali ze 8 mm jest znosny natomiast 5mm to totalna porazka ...w gruncie rzeczy X Cel zostal tak zjechany ze wiekszy szacunek mam chyba do swoich standardowych Ploosli ...dlatego ciekawy jestem czy to jest wynik dobrze prezentujacego sie Lantana i Celestronow Ultima czy rzeczywiscie sa tak skaszanione ...w sumie az trudno uwierzc ze okular tego typu jak X Cel jest az tak tragiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam: LVki maja tylu zadowolonych Uzytkownikow (a raczej Uzytkownicy maja LVki ;-) ), ze nie ma co kombinowac i brac LV. To okular na lata, jesli nie docelowy.

Mam go i przy dobrym seeingu uwielbiam nim rozdzielac podwojne.

 

A jesli chcesz czekac na opinie zadowolonego Uzytkownika X-Cela, to mysle, ze poczekasz dlugo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kombinujesz? Masz 6" z ogniskową 750mm tak? I chcesz coś do planet tak? Wiec kup okular który da ci 200 max 250x i nie kombinuj. Po cholere Ci okular którego nie będziesz wyciągał z szuflady? I tak najczęściej bedziesz obserwował planety z powerkiem <200x. Dla 750mm ogniskowej sensowna wydaje się piąteczka max czwóreczka. Jak z barlowem planujesz to łaczyć to 9mm bedzie tu najtrafniejszym wyborem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kombinujesz? Masz 6" z ogniskową 750mm tak? I chcesz coś do planet tak? Wiec kup okular który da ci 200 max 250x i nie kombinuj. Po cholere Ci okular którego nie będziesz wyciągał z szuflady? I tak najczęściej bedziesz obserwował planety z powerkiem <200x. Dla 750mm ogniskowej sensowna wydaje się piąteczka max czwóreczka. Jak z barlowem planujesz to łaczyć to 9mm bedzie tu najtrafniejszym wyborem.

 

Pozdrawiam.

 

 

mam 1200 ogniskowa ...to 7 mm z barlowem (podczas dobrego seeingu rzecz jasna :) da mi 340 x ) ...bez jakos niewiele ponad 170 x :) tez dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.