Skocz do zawartości

Teleskop ocena


alfonso

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nic nie wart bo ma korektor-barlowa w wyciagu na stale i lustro sferyczne.

Z minimum to 114/900 . Ten ma lustro o takiej ogniskowej.

Poczytaj , nieraz juz pisano co kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja tam się super dobrze nie znam... ale to też zależy co chcesz ogladać:). Ten telep może być trochę za jasny na planetki, chociaż przy dużych powiększeniach powinno to być strawne :). Sky-Watcher podobno oferuje całkiem niezłę teleskopy za przystępną cenę. Proponuję jeszcze poszukać innych modeli Sky-Watchera na allegro. Jest taki sprzedawca hmmmm.... bodajże Jonek25 się zwie i ma je nieco taniej. A co do kupowania na allegro to moim zdaniem nie zawsze jest chłam. Czasem nawet są niezłę okazje, ale przedtem dobrze jest trochę poczytać o dobrych firmach i pogadać z ludźmi na ten temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja tam się super dobrze nie znam... ale to też zależy co chcesz ogladać:). Ten telep może być trochę za jasny na planetki, chociaż przy dużych powiększeniach powinno to być strawne...

 

Nie bedzie nic za jasno, a i do planetek to raczej wieksze powiekszenia, prawda? 130mm to calkiem znośnie na początek.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lustro 130 daje za jasne obrazy plaanet to co ma zrobić osoba posiadająća ustro 500, nie oglądać wogóle planet??

Sam mam lustro 380mm i planetki wyglądają w nim bardzo ładnie, gdy tylko natrafi się dobry seiing to wtedy to lustro powala, ilścią detali jakie ukazuje na powierzchni jowisza czy saturna. Ale zdaża się też czasami że takie lustro potrafi pokazać mniej od lustra 150mm wszystko zależy od seingu. Ale troche przesadzone wydają się opinie że teleskop z takim dużym zwierciadłem to do planet się raczej nie nadaje bo daje za jasny obraz i mało kontrastowy.

Pozdrawiam...

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz swoją syntę 130/900 i jak na 1 dzień jestem zadowolony wczoraj widziałem jowisza :) mam jeszcze 1 pytanie jaki okular by się przydał do niego aby osiągnąc wieksze przybliżenia w zestawie dawali 10mm[wmiare fajny] 25mm[ostry i nic pozatym] Barlow[szkoda gadać :)] jednym słowem jaki by się jeszcze przydał ? i jeśli ktoś posiada jakies zdjęcia planet z teleskopa o takich parametrach jak ta synta byłbym wdzięczny [szukałem na forum zdjęc nie było z takiego telepa] coś ten jowisz mały był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.