Skocz do zawartości

ceny w bird.pl


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny meade w bird.pl bija po oczach.

Ponieważ interesuje mnie parę drobiazgów (filtry mgławicowe, offaxisguider, okular z podświetlanym krzyżem) więc obliczyłem sobie.

W cena w sklepie w NY + wysyłka do Polski (kwotę podał sklep) + cło + vat czyli wszystko legalnie wychodzi mi o 560 PLN taniej niż za to samo w Birdzie (bez wysyłki). Wychodzi na to że nie mają żadnych kontaktów z Meade, kupują na życzenie w byle sklepie, doliczają swoją marżę i tyle.

 

Czy kupując bezpośrednio w sklepie w Nowm Yorku zapłacę ich TAX i w jakiej wysokości ? Czy mam możliwość jego odliczenia ? Czy w wypadku odliczania muszę zapłacic cło i vat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w NY 8.5%. Większość sklepów nie prowadzi tax free. Prawdę mówiąc, to wogóle nie widziałem takiej możliwości w NY. No ale 8.5% to jest i tak dużo, tym bardziej, że cena podawana na stronach internetowych sklepu jest jeszcze do negocjacji o 6-10%. Taxu się nie płaci jak wysyłają do innego stanu lub poza USA. No ale wtedy dokładają koszt przesyłki, który wcale nie musi być mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zatem doliczysz kostzy przesyłki to cena będzie podobna jak w bird, czyż nie? Skoro tak, to ja osobiście nie chciałbym bawić się w zamawianie artykułów, wypełnianie dokumentów celnych, strach o przesyłkę, tylko wolałbym zapłacić tyle samo w Polsce i czekać na swój towar. Ale oczywiście jeśli można coś utargować w stosunku do ceny w bird.pl to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trafisz na glupia agencje celna i firma na fakturze nia napisze

Made in USA, to uznaja to za sprzet niewiadomego pochodzenia i

dowala 60% cla, a nie 12%.

 

Przeczytaj watek pt. "Przemycac, przemycac i jeszcze raz przemycac"

w dziale "Sprzet astronomiczny", to zobaczysz co sie moze dziac przy

cleniu tego co sprowadzisz.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno się do tego tematu ustosunkowywać. Uważam, że wszystko co małe i da się wziąć na bagaż podręczn, to warto brać z USA. Ceny 30-40% niższe niż w Niemczech, a te 20% niższe niż w POlsce. Większe przesyłki jednak muszą na razie poczekać. Jeśli cena oficjalnego importu z USA+przesyłka+cło+VAT jest 5-10% niższa od ceny krajowej, to osobiście wolałbym kupować w kraju. Zawsze się ma roczną gwarancję.

Pośrednią alternatywą są dealerzy niemieccy. Taniej niż w Polsce, też można coś potargować, a i transport prywatny samochodem przez granicę bardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale cena tego sprzętu w birdzie jest jakieś 15 % większa niż legalnie sprowadzonego za stanów. Przecież jeśli firma handluje jakimś sprzętem i to jeszcze jako jedyna w danym kraju to mogłaby się dogadac z Meade i sprowadzać taniej, mogłaby sie też dogadać i mieć taniej transport jeśli sprowadza większe ilości. Aż taka różnica w cenie to przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jaka wygoda. I nie każdy zna angielski. Sam kupiłem u nich swojego Meade i wtedy wyszło mi taniej niż sprowadzając samemu. Teraz nie liczyłem ale mogę sprawdzić. I tak:

 

Meade Lx200GPS

Cena w bird: 21712 zł

Cena Sience And Hobby Usa: 18625 zł

(założyłem transport 1000$)

Dokładamy 3088 zł dla Birda co stanowi 16,58% ceny w USA. Co do transportu to nie jestem pewien ile będzie kosztował. Pewnie morski byłby tańszy.

 

Ps. Nie byłem zadowolony z obsługi, ostatnie akcesoria dosłali mi po pół roku. Choć sam teleskop był dość szybko bodaj po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni własnie tak tę cenę wyliczyli. ;D Takie są prawa rynku. Popatrzyli na to jakie mamy alternatywy, dodali trochę i wyszła cena. A o tym, że polscy dealerzy będą otrzymywali coś na warunkach równych z innymi dealerami to zapomnij. Dla producentów nasi dealarzy to cieniasy zarówno pod kątem wielkości zamówień jak i stabilności.

 

Nasi domowi dealerzy to dealerzy dealerów, a nie producentów. Kolejny pośrednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.