Jump to content

ceny w bird.pl


adamsz12
 Share

Recommended Posts

Ceny meade w bird.pl bija po oczach.

Ponieważ interesuje mnie parę drobiazgów (filtry mgławicowe, offaxisguider, okular z podświetlanym krzyżem) więc obliczyłem sobie.

W cena w sklepie w NY + wysyłka do Polski (kwotę podał sklep) + cło + vat czyli wszystko legalnie wychodzi mi o 560 PLN taniej niż za to samo w Birdzie (bez wysyłki). Wychodzi na to że nie mają żadnych kontaktów z Meade, kupują na życzenie w byle sklepie, doliczają swoją marżę i tyle.

 

Czy kupując bezpośrednio w sklepie w Nowm Yorku zapłacę ich TAX i w jakiej wysokości ? Czy mam możliwość jego odliczenia ? Czy w wypadku odliczania muszę zapłacic cło i vat ?

Link to comment
Share on other sites

w NY 8.5%. Większość sklepów nie prowadzi tax free. Prawdę mówiąc, to wogóle nie widziałem takiej możliwości w NY. No ale 8.5% to jest i tak dużo, tym bardziej, że cena podawana na stronach internetowych sklepu jest jeszcze do negocjacji o 6-10%. Taxu się nie płaci jak wysyłają do innego stanu lub poza USA. No ale wtedy dokładają koszt przesyłki, który wcale nie musi być mały.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zatem doliczysz kostzy przesyłki to cena będzie podobna jak w bird, czyż nie? Skoro tak, to ja osobiście nie chciałbym bawić się w zamawianie artykułów, wypełnianie dokumentów celnych, strach o przesyłkę, tylko wolałbym zapłacić tyle samo w Polsce i czekać na swój towar. Ale oczywiście jeśli można coś utargować w stosunku do ceny w bird.pl to inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

A jak trafisz na glupia agencje celna i firma na fakturze nia napisze

Made in USA, to uznaja to za sprzet niewiadomego pochodzenia i

dowala 60% cla, a nie 12%.

 

Przeczytaj watek pt. "Przemycac, przemycac i jeszcze raz przemycac"

w dziale "Sprzet astronomiczny", to zobaczysz co sie moze dziac przy

cleniu tego co sprowadzisz.

 

Arek

Link to comment
Share on other sites

trudno się do tego tematu ustosunkowywać. Uważam, że wszystko co małe i da się wziąć na bagaż podręczn, to warto brać z USA. Ceny 30-40% niższe niż w Niemczech, a te 20% niższe niż w POlsce. Większe przesyłki jednak muszą na razie poczekać. Jeśli cena oficjalnego importu z USA+przesyłka+cło+VAT jest 5-10% niższa od ceny krajowej, to osobiście wolałbym kupować w kraju. Zawsze się ma roczną gwarancję.

Pośrednią alternatywą są dealerzy niemieccy. Taniej niż w Polsce, też można coś potargować, a i transport prywatny samochodem przez granicę bardziej realny.

Link to comment
Share on other sites

No dobra ale cena tego sprzętu w birdzie jest jakieś 15 % większa niż legalnie sprowadzonego za stanów. Przecież jeśli firma handluje jakimś sprzętem i to jeszcze jako jedyna w danym kraju to mogłaby się dogadac z Meade i sprowadzać taniej, mogłaby sie też dogadać i mieć taniej transport jeśli sprowadza większe ilości. Aż taka różnica w cenie to przegięcie.

Link to comment
Share on other sites

Ale za to jaka wygoda. I nie każdy zna angielski. Sam kupiłem u nich swojego Meade i wtedy wyszło mi taniej niż sprowadzając samemu. Teraz nie liczyłem ale mogę sprawdzić. I tak:

 

Meade Lx200GPS

Cena w bird: 21712 zł

Cena Sience And Hobby Usa: 18625 zł

(założyłem transport 1000$)

Dokładamy 3088 zł dla Birda co stanowi 16,58% ceny w USA. Co do transportu to nie jestem pewien ile będzie kosztował. Pewnie morski byłby tańszy.

 

Ps. Nie byłem zadowolony z obsługi, ostatnie akcesoria dosłali mi po pół roku. Choć sam teleskop był dość szybko bodaj po miesiącu.

Link to comment
Share on other sites

Jest to po prostu kwestia wyboru, czy sam zamawiasz i męczysz się z papierkami i ryzykujesz, że sprzęt przepadnie po drodze albo się zniszczy, czy płacisz te 15% więcej i masz spokój.

Link to comment
Share on other sites

Oni własnie tak tę cenę wyliczyli. ;D Takie są prawa rynku. Popatrzyli na to jakie mamy alternatywy, dodali trochę i wyszła cena. A o tym, że polscy dealerzy będą otrzymywali coś na warunkach równych z innymi dealerami to zapomnij. Dla producentów nasi dealarzy to cieniasy zarówno pod kątem wielkości zamówień jak i stabilności.

 

Nasi domowi dealerzy to dealerzy dealerów, a nie producentów. Kolejny pośrednik.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.