Skocz do zawartości

STS-115 wylądował !


Rekomendowane odpowiedzi

Misja Atlantisa STS-115 już za miesiąc! Prom jest już podłączony do ET i SRB a pojutrze (Poniedziałek) zostanie ustawiony na wyrzytni 39B. Trzymajmy kciuki :Salut: Start planowany na 27 sierpnia, godzina 20:35 naszego czasu.

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie chcę obejrzeć tylko wyjazd z VAB a później wjazd na wyrzutnię no bo raczej nie będę marnował dnia wakacji żeby obejrzeć cały rollout :szczerbaty: Oglądajcie NASA TV bo teraz na ISS przygotowują się do spacewalk :Salut:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT] poprawka, start za 24 dni bo przełożyli na wcześniejszy termin, start 26 sierpnia... [/EDIT]

 

Skad masz te dane?? Wszedzie, lacznie z informacjami oficjalnymi start jest wyznaczony na 27 sierpnia (wczesniej 28 sierpnia, przelozono o jeden dzien).

W chwili, gdy pisze ten post do start pozostaje 25 dni 7 godzin i 41 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nasaspaceflight.com/content/?cid=4678 - pisze że zarząd NASA debatuje na temat wcześniejszego startu 26 sierpnia.

 

 

eeeee to jeszcze nie znaczy ze zdecydowali sie na przelozenie startu, bo tak mozna bylo wywnioskowac z postu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20:35 naszego czasu jeśli się nie mylę :Salut:

 

Ja zas uwazam, ze bedzie to 22.30 naszego czasu!

 

Swiatlo na orbicie potrzebne jest do sfotografowania zbiornika paliwa zaraz po oddzieleniu. Potrzebne jest w odpowiednim miejscu i to zaraz po starcie.

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załoga ATLANTIS przygotowywała się cztery lata do tej misji i czeka ich odpowiedzialna praca przy rozładunku 17.5 tony wyposażenia, w którego skład wchodzi m.in. panel baterii słonecznej, który po rozłożeniu będzie miał długość siedemdziesięciu metrów!. Ponadto astronauci przywiozą i zainstalują największy jak dotąd węzeł cumowniczy. Te prace wymagają dokonania pięciu wyjść na zewnątrz stacji. Będzie to pierwsza z piętnastu kolejnych misji roboczych i remontowych, niezbędnych do dokończenia budowy ISS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej, misja jest juz okreslana jako jedna z najtrudniejszych w calej znanej astrono/kosmonautyce.

Jednak z uwagi na tragiczny lot sts-107 zaloga miala znacznie wiecej czasu na przygotowania, dlatego sadze, ze bedzie to bardzo udana misja... o ile mozliwe problemy z antena KU nie okaza sie byc prawdziwymi i powaznymi (inaczej czeka nas opoznienie lotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do speców od obserwacji flar satelit, czy Atlantis i jego odrzucony już ET będą widoczne nad Polską nad jak miało to miejsce z Discovery rok temu (podczas tegorocznego lotu Discovery było "troszkę" za jasno)? I czy będą gdzieś do niego dostępne TLE do Orbitrona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

Przypominam, że do startu pozostał tylko tydzień! Warto na bieżąco śledzić prognozy pogody znajdujące się tutaj: http://www.pogoda.info/index.php?id=USFL0066. Oby wystartował 27-ego, bo 28-ego wyjeżdżam i nie wiem czy będę mógł obejrzeć start...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (a właściwie już jutro) o północy rozpocznie się odliczanie. Tymczasem prognozy dla Cape Canaveral są fatalne - zapowiadają przelotne burze więc ośmielę się wątpić że prom wystartuje w niedzielę... No cóż, zrezygnowałem z wyjazdu żeby obejrzeć start promu więc mogę nieco dłużej poczekać na start.

 

Dopisano później: Nikt nie interesuje się startem? Bo piszę już trzeci post pod rząd :szczerbaty:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.