Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :Salut:

Zrobilem opis do drugiej foty

Pozdro :Salut:

ORJ dzięki. Szczerze mówiąc wydawało mi się, że znam Beskidy ale jak patrzę na Twoje opisy to tylko mi się wydaało... Byłem na większości gór z opisanych ale pewnie nieświadomie. Chcę to jakoś uporządkować więc liczę na Ciebie. Dzięki.

Jak dodasz ten widok z Wielkiej Raczy będzie super!

Jak możesz to podaj maila bo wiele jeszcze do zrobienia...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie idzie ku dobremu :) Właśnie wróciłem z Salmopolu i Ochodzitej - w wyższych partiach pada śnieg bez deszczu i na polanach nie topnieje. Wiadomo - to pierwsze nieśmiałe kroczki tej zimy i pewnie jeszcze nie raz nie dwa wróci ocieplenie i wszystko stopnieje, ale przynajmniej jest pewność, że zima jest w tym roku bardziej zdecydowana niż ostatnia, a to bardzo dobra (przynajmniej dla mnie :P) informacja.

 

Dzisiaj próbowałem szukać gór z Tychów, ale nic z tych rzeczy...

Hej Mateusz. Dziś z Tychów góry widziałem, może nie Babią ale te bliższe były widoczne ikoło 16-ej. Miałem nadzieję na coś więcej ale szybko się zemgliło na południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi rozróżnić szczyty widoczne na zdjęciu pod Pradziadem?

http://astrowojpisk.republika.pl/inne.html

 

Witam :Salut: Czesć Patrykos

te zdjęcie jak wiesz -już dawno oglądałem,myślę że tam dominują Pricny Vrch i Biskupia Kopa,ale naczam e nie jestem na 100% pewny:)

Przydała by się symulacja MICRODEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza piękna. Druga straszna - na widok asfaltu na szczytach gór uciekam gdzie pieprz rośnie ;-)

 

Niestety:(

W Beskidzie Morawskośląskim , Jesionikach i Karkonoszach z asfaltem często mozemy sie spotkać.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zrobiłem w trakcie wakacji zdjęcia z dachu bloku przy Lenartowicza w Sosnowcu, bylo widać na nich Tatry niemal gołym okiem,mialbym prośbe co do poodpisywania szczytow,probowalem to zrobic powrównujac z innymi zdjęciami z regionu ale pewny nie jestem:)

z góry dziękuję!

 

zdjęcie ogólne bez poprawek

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/943c397d7ed684c5.html

 

 

poprawki dosyć ostre aby je wydobyć:)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/895ff72edadfd049.html

 

 

i próba podpisu, nie wiem czy udana

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2663a65c5f088e2d.html

 

 

Jeśli pogoda pozwoli to mam nadzieję, że będzie możliwość ujęć lepszej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Zrobiłem w trakcie wakacji zdjęcia z dachu bloku przy Lenartowicza w Sosnowcu, bylo widać na nich Tatry niemal gołym okiem,mialbym prośbe co do poodpisywania szczytow,probowalem to zrobic powrównujac z innymi zdjęciami z regionu ale pewny nie jestem:)

z góry dziękuję!

 

Witam :Salut:

Jak opiszę ten Twój widok na Tatry to zamieszczę,na razie mam w produkcji opis dla Patrykosa,

a tymczasem dodaję panoramkę z kolejnymi dalekimi widokami-z Wlk.Szyszaka w Karkonoszach.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam :Salut:

Znalazłem fajną stronę S.K.P.S Wroclaw,przeprowadzili tam konkurs fotograficzny dotyczący zdjeć Śnieżki z jak największej odległości,jest galeria bardzo ciekawych zdjeć.Szkoda że dopiero teraz to znalazłem,mam zdjęcie z tego samego miejsca co gościu który wygrał konkurs. :(

Dodaję link

http://www.skps.wroclaw.pl/galeria/217_konkurs/index.html

Oprócz tego są na stronie opisane panoramy Sudetów z róznych miejsc i wiele innych ciekawostek.

Pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem ciekawą stronę

http://www.kprzybyla.info/polygon/panoramy/

Na której jest test (trzeba rozróżnić szczyty)

Pisze ze przewidziane są nagrody :D

Pozdr.

 

Witam :Salut::D Podaję prawidłwe rozwiązanie w tabelce,wpiszcie i zobaczcie sami po kiknięciu pola

"sprawdź" :D

Ps.Nie prubowałem jako kobieta ,ale domyślam się co tam jest:D

odpowiedzi_prawidlowe.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Zamieszczam opis fotki Aglomeracji Śląskiej - widok w kierunku południowo wschodnim z samolotu.

Fotkę nadesłał mi Patrykos.

oceniam że fotka została wykonana ponad obszarem gdzieś pomiędzy Bytomiem-Bobrkiem, Miechowicami a Zabrzem-Biskupicami.

Pozdrawiam. :Salut:

Aglomeracja__l_ska_widok_na_po_udniowy_wsch_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORJ

Świetna robota!!

mała uwaga - w Sosnowcu, tam gdzie "Osiedla Rudna" to tak naprawdę ul. Jagiellońska - jest tam kilka takich długich, monstrualnych mrówkowców i to je widać. Rudna jest raktycznie w centrum Sosnowca. Ta Pogoń też jakoś nie do końca mi pasuje - wydaje mi się, że to Czeladź Piaski, natomiast Pogoń powinna być tam, gdzie napisane "Sielec"

43 - na planie Chorzowa mam tym miejscu hałdę. Nie wiem, czy coś tak "wyrosło' czy też może ona tak dziwnie wygląda w skróconej perspektywie.

pozdr.

m.

PS.

Z innej - czy mi się zdaje, czy kominy w ŁĄgiszy ają nowe oświetlenie? Wreszcie dają po oczach, jak się należy!

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

@ORJ

Świetna robota!!

mała uwaga - w Sosnowcu, tam gdzie "Osiedla Rudna" to tak naprawdę ul. Jagiellońska - jest tam kilka takich długich, monstrualnych mrówkowców i to je widać. Rudna jest raktycznie w centrum Sosnowca. Ta Pogoń też jakoś nie do końca mi pasuje - wydaje mi się, że to Czeladź Piaski, natomiast Pogoń powinna być tam, gdzie napisane "Sielec"

43 - na planie Chorzowa mam tym miejscu hałdę. Nie wiem, czy coś tak "wyrosło' czy też może ona tak dziwnie wygląda w skróconej perspektywie.

pozdr.

m.

PS.

Z innej - czy mi się zdaje, czy kominy w ŁĄgiszy ają nowe oświetlenie? Wreszcie dają po oczach, jak się należy!

:Salut: Zawsze myslałem że to na te mrówkowce mówią Rudna :blink: ,ogólnie bywałem w rejonie tych bloków,niedaleko ale juz wiele latek temu penetowałem katakumby niedokończonego do dziś"gmachu farmacji"(między ul Ostrogorską a Rozwojową")Pewnie znasz. :D

Tam gdzie napisałem Sielec -to chodzi mi o te bloki które widać pod napisem są tam ul Legionów,Harcerska,Witosa,Korczaka(idąc na wschód od centrum za Przemszą na takich wzniesieniach),Pogoń napisalem w tym miejscu bo to ogólnie bardzo rozlegla dzielnica,ciagnie sie jeszcze poza lewą krawedź zdjęcia.I tam też tylko niżej byly by Czeladź-Piaski.

A co do komiów Łagiszy migają już 2 miesiąc :D

Dodaje nocną fotkę - z lewej strony widać EL.Łagiszę a z prawej maszt niedaleko szpitala Św.Babary

El._agisza_i_maszt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.