Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Ale Babią byłoby trudno zobaczyć. Tak się składa iż wczoraj przebywałem w Zawoji i ustrzeliłem masyw Babiej z Przysłopia (Tam gdzie stoi wiatrak i jest zakon. Swoją drogą świetne miejsce, widoki przepiękne).

 

128107.jpeg

 

Witam.

Popołudniu było fajnie widać Pradziada z ulicy w Rydułtowach, nawet wieżę widokową.

A co do Babiej, to masz rację.

Dzień później byłem z kumplem na Pilsku i rozmawiałem z gościem na Hali Miziowej , że był dzień wcześniej na Babiej i była kiszka.

Poniżej fotki z wyprawy na Pilsko - te większe panoramki(ok 10mb) fotosik ściaśnił i wyszło jak wyszło :D

 

Z Hali Miziowej w stronę Babiej

9648d5b1bec32e6em.jpg

 

Z Hali na Rysiance - delikatny opis;)

3f0fe5207ec83d23m.jpg

 

Raz jeszcze Hala Miziowa(10MB);)

47c07144ab9a7dc5m.jpg

 

Narazie tyle, zaraz trza do pracy :angry:

Jutro wrzucę widok na Tatry - jakoś się przebijały ledwo.

Po za tym było widać chyba zbiornik goczałkowicki, jakaś elektrownia, kopalnia - ponoć Ziemowit, zbiornik Orava, jezioro żywieckie i takie tam pobliskie miejscowości.

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na wspólny wyjazd (może na dwa/trzy auta?) i pozdrawiam,

Mateusz

 

Może ustalimy już miejsce gdzie byśmy się spotkali? Ja proponuję w Podlesicach, zaraz koło skrzyżowania. Naprzeciwko Hotelu Ostaniec. Jest miejsce, gdzie można spokojnie zaparkować samochody.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ mam małe pytanko: jaką dobierałeś wysokość hałdy w Kamieńsku? Z tego co kojarzę ma ono około 400 mnpm i przy moich symulacjach było co najwyżej tylko Jurę i Świętokrzyskie widać. Pamiętam robiłem nawet symulację dla 500 mnpm (kominy BOT Bełchatów) i "ząbków" nie widziałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ICM zapowiada na jutro opady i umiarkowany wiatr. W efekcie wilgotność w piątek spadnie do 40% i pojawi się tylko troche chmurek, ale wysokich. To potencjalnie wygląda dla nas dobrze, więc bardzo wstępnie możecie się nastawić na piątek. Jakby natomiast miało dalej padać, to celujmy w sobote, tym bardziej, że to będzie dla nas lepsze organizacyjnie. Obadamy.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka...

 

http://www.galeria.z-ne.pl/gt,zdjecie,pol,...499,0,4137.html

 

To zdjęcie robiono ok. 25 km na wschód od Ogrodzieńca...

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS. I jest ich więcej:

http://www.galeria.z-ne.pl/gt,zdjecie,pol,...488,0,5550.html

http://www.galeria.z-ne.pl/gt,zdjecie,pol,...488,0,4559.html

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając na dosłownie moment temat chciałbym sie dowiedzieć czy jest tu ktos z Delta Optical? Ten sympatyczny sklepik w Altusie. Jesli tak prosze o wiadomosc na PW

 

Mateusz:

Zdjecia tatr powalają oby udało sie teraz w jesienne dni zlapac taka pogode, a jest szansa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja <_<

 

Mam ogromna prośbę bo nie widze nigdzie na forum opisu tego zdjecia a bardzo by mi zalezalo wiedziec jakie szczyty widac i w pasmie tatr i beskidow i wykaz widocznych budynkow. Jesli sie nie myle to jesienno-zimowa porą powinienem z okna osiagnac bardzo podobny efekt :D

 

http://oku.webpark.pl/widok/t1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja <_<

 

Mam ogromna prośbę bo nie widze nigdzie na forum opisu tego zdjecia a bardzo by mi zalezalo wiedziec jakie szczyty widac i w pasmie tatr i beskidow i wykaz widocznych budynkow. Jesli sie nie myle to jesienno-zimowa porą powinienem z okna osiagnac bardzo podobny efekt :D

 

http://oku.webpark.pl/widok/t1.jpg

Odpowiem ci brzydko :szczerbaty: wróć TUTAJ. One mniej więcej pokrywają się z tym opisem.

 

A tak swoją drogą, to pewnie nikt nie zauważył, że pamiętnego 4 sierpnia doskonała widoczność pokryła się z tą w poprzednim roku, ale z..... 4 lipca :DB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci brzydko :szczerbaty: wróć TUTAJ. One mniej więcej pokrywają się z tym opisem.

 

A tak swoją drogą, to pewnie nikt nie zauważył, że pamiętnego 4 sierpnia doskonała widoczność pokryła się z tą w poprzednim roku, ale z..... 4 lipca :DB)

 

Tylko ze mi wlasnie zalezy na dokladnym opisie bo chce oszacowac mniej wiecej dokladna lokalizacje tych gor z okna, jesli jest tam widoczne skrzyczne (tak pzypuszczam) to mam je juz zlokalizowane teraz tylko kąt przemieszczenia masywów względem punktu sfotografowania a moim punktem i moze cos z tego bedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Chciałem dodać fotki które wykonałem spod schroniska pod Turbaczem rano w ubiegłą niedzielę.

 

-widok w kierunku połud/zach. widać(najdalej z lewej) Góry Czerchowskie,(bliżej) Małe Pieniny,(w centrum)Pieniny, (dalej na prawo) Magurę Spiską,(najdalej od prawej)Góry Lewockie

 

-Beskid Sądecki-Maszt Prehyba 1175 i na prawo Radziejowa 1262m

 

cdn.

Pod_Turbaczem_po_ud.wsch..jpg

Beskid_S_decki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja <_<

 

Mam ogromna prośbę bo nie widze nigdzie na forum opisu tego zdjecia a bardzo by mi zalezalo wiedziec jakie szczyty widac i w pasmie tatr i beskidow i wykaz widocznych budynkow. Jesli sie nie myle to jesienno-zimowa porą powinienem z okna osiagnac bardzo podobny efekt :D

 

http://oku.webpark.pl/widok/t1.jpg

 

Opisze Ci to i zamieszczę

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja <_<

 

Mam ogromna prośbę bo nie widze nigdzie na forum opisu tego zdjecia a bardzo by mi zalezalo wiedziec jakie szczyty widac i w pasmie tatr i beskidow i wykaz widocznych budynkow. Jesli sie nie myle to jesienno-zimowa porą powinienem z okna osiagnac bardzo podobny efekt :D

 

http://oku.webpark.pl/widok/t1.jpg

 

Czesć :D

Opisałem fotkę dla Ciebie pozdro :D

Tatry z Os.Tysiąclecia(Katowice)

Tatry_z_Os.Tysi_clecia.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja pstryknołem Tatry z drugiej strony czyli bardziej Zachodnie, też w zeszłą niedzielę :D

Jak wchodziłem na Rysiankę(ok9.00rano), były bardziej widoczne, później ich mleko zalało i tylko z samego Pilska zaczeły majaczyć, ale to już było popołudniu.

Panorama_19_1m5.JPG

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeszcze chcę uderzyć na Babią. Jak pogoda dopisze;)

Jak coś będę wiedział bliżej , dam znać może ktoś też się skusi.

pozdrawiam.

No ja się już długo zanoszę z tym pomysłem, bo na szczycie jeszcze nigdy nie byłem. Chciałbym wejść od Markowych przez Akademicką Perć a zejść wschodnią granią, żeby mi kolana znowu nie odmówiły posłuszeństwa... :rolleyes:

 

A jutro chciałbym się gdzieś przejść po Beskidzie Żywieckim. Chyba wsiąde w auto i zobacze gdzie mnie nogi poniosą. Tylko co z pogodą...?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu popołudniu do 18.00, 19.00 ma być fajnie.

Może Skrzyczne? wiem , że to beskid śląski lecz chmury na pewno będą wisieć (zbierać się) więc lepiej nie zagłębiać się w południe, a i wyciąg jest i nie musisz tak kolan obciążać (raczej portfel):D

Ciekaw jestem (tak na marginesie) Kto z was na jakich górkach był? :D

Oczywiście nie można tego traktować jako popisu swych osiągów krajoznawczo - turystycznych, bo i tak ktoś by tu nas czapką przykrył :banan:

Ale ku ogólnemu naświetleniu mapy własnych eskapad, punktów gdzie coś możemy o nich powiedzieć w razie pytań.

Zawsze możemy się kogoś poradzić (jak tam było z widocznością na południe itp). Jak ktoś nie był w Tatrach , to nie będziemy się go pytać czy z Giewontu widać Małą Fatrę itp.

Jak ktoś chce to niech napisze...

Ja mam małe doświadczenie z górami i chociaż mam do nich respekt, to byłem tylko na Szyndzielni, Klimczoku - Magurze, Skrzycznym, Czantorii, Równicy, Stożku, Pilsku, Giewoncie, Gubałówce, Lysa Hora, Pradziad.

Głównie piszę o górkach (szczytach) widokowych, bo np Kubalonka jest szczytem mocno zalesionym i przechodzi przez nią droga i widoków jak na lekarstwo.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione, dla komfortu i szybkości dojazdu jadę na Biały Krzyż i stamtąd czerwonym na Skrzyczne. Wycieczka będzie ekstensywna, bo trzeba się wyrobić w 5 godzin ;)

 

No i prawie cały czas widoki bo i na Malinowie,Małym Skrzycznem i Skrzycznem u góry już zniknął właściwie cały las :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.