Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak oceniacie dzisiejszą widoczność? Bo ja mimo pełnego słońca widzę całkiem obiecujące warunki.

Na południu "z okna" obstawiam 6,5/7, czyli znowu nie tak najgorzej. Jak dla mnie to na Beskidy jeszcze za mało, ale na zachodzie może nie być tak najgorzej. Nie wykluczam wizyty na Siewierskiej przed zachodem Słońca, więc jeżeli się nie pogorszy, to zapraszam.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu "z okna" obstawiam 6,5/7, czyli znowu nie tak najgorzej. Jak dla mnie to na Beskidy jeszcze za mało, ale na zachodzie może nie być tak najgorzej. Nie wykluczam wizyty na Siewierskiej przed zachodem Słońca, więc jeżeli się nie pogorszy, to zapraszam.

 

M.

 

Bardzo chętnie wybiorę się dzisiaj na Siewierską, bo jestem teraz u dziewczyny koło Myszkowa, więc mam niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obserwując dzisiaj południowy horyzont, nabrałem silnego przekonania, że widoczność będzie wzrastała wraz ze schyłkiem dnia. Tak też się stało. Wyciągając wnioski z dnia dzisiejszego i podobnych podczas zeszłej jesieni, można uznać takie warunki za charakterystyczne dla tej pory roku. Jestem ciekawy czy byliście czujni, widok z kamerki na Tatry przez całe popołudnie wyglądał zachęcająco.

A na koniec taka mała, średnio wymierna prezentacja dzisiejszych warunków (z 18.30)

 

9cb4058d0f8998cfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś wrzucam fotkę z Białego dunajca w stronę Kasprowego zrobioną z większym zoomem i tym razem Pentaxem (by było po równo) :rolleyes: .

Dopiero teraz zauwarzyłem na niej ludzi! (Na goryczkowej Przełęczy Świńskiej(ale nazwa :D )), oraz wagonik kolejki na Kasprowy!

Z Białego dunajca to nie jest aż tak daleko ok 16km w lini prostej, ale jednak przy tej pogodzie...

 

7a0fcab01ec6eaf8m.jpg

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obserwując dzisiaj południowy horyzont, nabrałem silnego przekonania, że widoczność będzie wzrastała wraz ze schyłkiem dnia. Tak też się stało. Wyciągając wnioski z dnia dzisiejszego i podobnych podczas zeszłej jesieni, można uznać takie warunki za charakterystyczne dla tej pory roku. Jestem ciekawy czy byliście czujni, widok z kamerki na Tatry przez całe popołudnie wyglądał zachęcająco.

A na koniec taka mała, średnio wymierna prezentacja dzisiejszych warunków (z 18.30)

 

9cb4058d0f8998cfm.jpg

Witaj Elcupa,

 

Byliśmy czujni, ale nie mogę się zgodzić co do Twojej interpretacji dzisiejszych warunków. Owszem, w środku dnia wyglądało to nawet nieźle, ale o 18 - pojechaliśmy z PPB i Northwoodem na G. Siewierską - było już fatalnie, rzekłbym 3/10. Beskidów nie było widać wcale, a na zachodzie przy samym zachodzącym Słońcu pojawiły się Jeseniki, ale też bez rewelacji. Po zachodzie było już tak wilgotno, że nie było widać nawet oświetlenia wieży na Skrzycznem.

 

Przy okazji spotkania z Northwoodem (pozdrawiam!) wróciliśmy do wątku wypadu w Jurę - okazuje się, że ciekawych wzniesień do sprawdzenia jest sporo, a z upływem czasu mamy coraz mniej dnia do dyspozycji. Już niedługo o 18 będzie ciemno, więc wszelkie decyzje o wyjeździe musimy podejmować szybko. Sądze, że wyjazd o 15 z Katowic jest najpóźniejszą porą, aby w miare sensownie znaleźć się na miejscu.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcę zamieścić foty autorstwa mojej siostry, która to była w marcu tego roku na nartach na Kasprowym.

Te dwie są w kierunku(chyba) północnym:

979dbb52680b71f8m.jpg

d24929412aa96315m.jpg

 

A tu mam pytanie:bo się nie chcę zbłaźnić(choć mam swoją wersję) - co tam widać???

5154513b52868ad2m.jpg

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dzisiaj przy okazji wypadu do Ojcowa odwiedziłem Grodzisko Wydaje mi się, że to jest najlepsze miejsce jeśli chodzi o widok na Tatry.

Jadąc starą drogą z K-ce na Kraków w stronę KRK mijamy skrzyżowanie kierujące w lewo na Ojców, po prawej będzie stacja Paliw Shell, jeszcze prosto jakieś 200m z górki, po prawej będzie Stacja z GAZEM do samochodów, zaraz za nią skręcamy w prawo, jedziemy jakieś 400m, po prawej już widać Grodzisko, między zabudowaniami jest skręt w polną drogę, dojedziemy nią pod samą górę. Potem na nogach jakieś 20m już na szczyt.

 

Warunki niestety fatalne, dopiero w domu przyciemnione zdjęcia pokazały, ze było widać Tatry, ale będąc na górce nic nie widziałem.

Panorama z Grodziska

ZOOM z Grodziska na Kraków

 

Ledwo "majaczące ;-D" Tatry

144767.jpeg

Wawel

144768.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elcupa,

 

Byliśmy czujni, ale nie mogę się zgodzić co do Twojej interpretacji dzisiejszych warunków. Owszem, w środku dnia wyglądało to nawet nieźle, ale o 18 - pojechaliśmy z PPB i Northwoodem na G. Siewierską - było już fatalnie, rzekłbym 3/10. Beskidów nie było widać wcale, a na zachodzie przy samym zachodzącym Słońcu pojawiły się Jeseniki, ale też bez rewelacji. Po zachodzie było już tak wilgotno, że nie było widać nawet oświetlenia wieży na Skrzycznem.

 

Przy okazji spotkania z Northwoodem (pozdrawiam!) wróciliśmy do wątku wypadu w Jurę - okazuje się, że ciekawych wzniesień do sprawdzenia jest sporo, a z upływem czasu mamy coraz mniej dnia do dyspozycji. Już niedługo o 18 będzie ciemno, więc wszelkie decyzje o wyjeździe musimy podejmować szybko. Sądze, że wyjazd o 15 z Katowic jest najpóźniejszą porą, aby w miare sensownie znaleźć się na miejscu.

 

M.

Witam! Coś w tym jednak musi być, bo o godzinie 21ej bardzo dobrze był widoczny maszt na Skrzycznem i światło na górze Żar a ponadto słabo oświetlony krzyż na Hrobaczej Łące.

Mateusz dzięki za info o hałdach katowickich. Byłem tam jeszcze ze dwa razy i próbuję ustalić miejsce gdzie na horyzoncie szukać Pradziada. Bo Tatry to chyba po prawej stronie Babiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mam pytanie:bo się nie chcę zbłaźnić(choć mam swoją wersję) - co tam widać???

5154513b52868ad2m.jpg

 

MT

Michale, to muszą być Nizne Tatry.

 

Warunki niestety fatalne, dopiero w domu przyciemnione zdjęcia pokazały, ze było widać Tatry, ale będąc na górce nic nie widziałem.

Panorama z Grodziska

Ooo, fantastyczna panorama :brawo: . Widać też że to miejsce ma duży potencjał i nie zdziwił bym się jakby z tej górki wyskoczył Makowski, a w najlepszym razie nawet Mogielica z Turbaczem :rolleyes:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, fantastyczna panorama :brawo: . Widać też że to miejsce ma duży potencjał i nie zdziwił bym się jakby z tej górki wyskoczył Makowski, a w najlepszym razie nawet Mogielica z Turbaczem :rolleyes:

 

Potencjał jest ;-D, załączam symulację widoku dla programu Google Earth. Rozpakowujesz, wchodzisz do katalogu i klikasz grodzisko_ge.kml

 

Na bank widać na Północ Górę Janowskiego. Może nawet udało się ją złapać, ale ja jej nie rozpoznaje.

Poniżej fotki na północ z Grodziska.

thumb_48e926339a6c3577011865.jpgthumb_48e9263629199875049104.jpgthumb_48e9263647941882420693.jpgthumb_48e9263665c9a234871589.jpgthumb_48e9263683eb9398850490.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Coś w tym jednak musi być, bo o godzinie 21ej bardzo dobrze był widoczny maszt na Skrzycznem i światło na górze Żar a ponadto słabo oświetlony krzyż na Hrobaczej Łące.

No to ja nie wiem o co chodzi - Koledzy potwierdzą, że przed zmrokiem nie było widać nic, na południu była wielka czarna dziura. Nie wyglądało mi to na chwilowe zamglenie, więc Wasze relacje są dla mnie sporym zaskoczeniem.

 

Mateusz dzięki za info o hałdach katowickich. Byłem tam jeszcze ze dwa razy i próbuję ustalić miejsce gdzie na horyzoncie szukać Pradziada. Bo Tatry to chyba po prawej stronie Babiej...

Cubex, wejdź na Hałdę nr 2 - czyli Kostuchna - i stań na jej prawym dolnym rogu (patrząc od południa). Następnie wypatrz na zachodzie Auchan w Mikołowie i zaraz nad nim powinien przy b. dobrej widoczności pojawić się Pradziad. Jest nie do pomylenia z niczym innym. No chyba że w drutami wysokiego napięcia (ORJ ;-) ).

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE!! :D

 

Ale po kolei,

 

godzina 6 rano, za oknem pojawiła sie bardzo piekna panorama chmur i wstającego slońca. Wyglądało to naprawde porażająco pieknie.

 

93362876so7.th.jpg

 

i nagle zauważyłem na horyzoncie TO!!

 

a3b212573d62b48am.jpg

 

58858b982f4c827fm.jpg

 

4d8ee0b530d0f794m.jpg

 

wrzucam jeszcze wersję w hdr

 

tatrywhdryg1.th.jpg

 

byłem tak podekscytowany, że balem sie marnować czas na wyciągniecie statywu, ręce trzęsły się z radości no i wiekszosc zdjec jest ruszona, wrzucilem na szybko to co moglem. :D

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE!! :D

 

Ale po kolei,

 

godzina 6 rano, za oknem pojawiła sie bardzo piekna panorama chmur i wstającego slońca. Wyglądało to naprawde porażająco pieknie (...)

 

i nagle zauważyłem na horyzoncie TO!! (...)

No to przyjmij moje gratulacje! - widoczność faktycznie utrzymuje się do teraz, co prawda sporo chmur, ale tak na czuja mogę dać 8/10. Proponuję dzisiaj powrót na Siewierską i tym razem z tarczą ;) Kto odważny?

 

M.

 

PS. I po 10 min stawiam 8.5/10 :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE!! :D

 

Brawo, brawo!Moje gratulacje.Czyli kto rano wstaje, temu....

 

@mateusz - no ja na wypad chętny jestem, tylko że w pracy do 16.00.Jakby co to: 600 094 659.

Może być 16.30 na Górze? Ktoś jeszcze chętny?

 

PS. Jeszcze krótki opis dojazdu na G. Siewierską dla zmotoryzowanych: drogą na Częstochowe aż do skrzyżowania ze światłami i tam skręt w lewo na starą drogę na Pyrzowice. Nastepnie prosto przez Gródków, Strzyżowice aż do tablicy 'koniec Strzyżowic' i 'początek Góra Siewierska'. W tym miejscu skręt w prawo i cały czas prosto, aż do większego rozwidlenia w prawo drogi głównej. Tam zjeżdżamy w prawo z głównej i chwilę potem jeszcze raz łagodnym łukiem w prawo. Nastepnie droga idzie ponownie łagodnym lewym łukiem w dół i po 100m skręcacie w prawo na gruntową drogę, z której widać już szczyt G. Siewierskiej najczęściej z motolotniarzami i wariatami z lornetkami marznącymi na chłodnym południowym wietrze ;). Do zobaczenia!

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!

Dobra widoczność z tendencją do poprawy.

Widać dokładnie śnieg na Pilsku i Diablaku.

Prawdopodobnie widoczne są też Tatry !!!

 

Widzę że przespałem to co najlepsze. MMateusiak, gratulacje za świetne zdjęcia i wyczucie czasu.

 

To ja jeszcze wrzucę fotki co widać ode mnie.

Diablak.jpgTu Diablak słabo widoczny.

Pilsko.jpgPilsko jam marzenie.

 

Aktualnie jednak widoczność się pogarsza :angry:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w końcu błysnęło widocznością :-) Po tygodniach posuchy nic bardziej nie cieszy niż Wierchy i ośnieżone Beskidy na zdjęciach. Na Siewierską chętnie pojadę, choć nie wiem, czy zdążymy przed niskimi chmurami zbliżającego się frontu (widać je na zdjęciach z Meteosatu). Wydaje mi się, że znowu większe szanse będą na zobaczenie Jeseników niż Tatr.

 

Z postów Elcupy i Cubexa wynika, że cały syf zasłaniający nam wczoraj Beskidy z Siewierskiej wisiał nad GOP-em. Oby dziś było inaczej.

 

I na zakończenie pojedyncze ujęcie z wczoraj z Góry Siewierskiej. Przez najbliższe dni Słońce będzie zachodzić za Jesenikami, więc tym łatwiej będzie je zobaczyć. Ma ktoś pomysł co to za wzniesienie dokładnie pod Słońcem?

Słońce i Jeseniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE!! :D

 

Przyłączam się do gratulacji, a swoją drogą to w fajnym miejscu mieszkasz :rolleyes: .

 

Gratuluję też Rafałowi Zoomowi za świetnie naświetlone panoramy w poście (Oct 1 2008, 21:53

Post #2428) - i nie dla tego , że jest tam też szarlota w duużym zoomie :rolleyes:

Te bardzo dopracowane panoramki po złożeniu dadzą widok 360 stopni.

 

Zlate Hory - mam okazję tam jechać na jeden dzień - opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlate Hory - mam okazję tam jechać na jeden dzień - opłaca się?

 

Ja bym jechał. Możesz sobie wejść np. na Biskupią Kopę. Poza tym zaraz za Zlotymi Horami, jadąc drogą na Mikulovice jest skansen górniczy, m.in. bardzo ładny młyn napędzany kołami wodnymi. Warto zobaczyć. W samych Zlatych Horach raczej nic ciekawego nie ma.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim, no i życze również tak ekscytujących poranków :D

 

Zarzucam jedno foto, tak aby bylo troszke katowic, i tatr, żeby dopełnić sens nazwy tego wątku! :rolleyes:

 

855269985357b14cm.jpg

 

P.S. Nigdy sie w HDR nie bawilem stad żadna rewelacja :rolleyes:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.