Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

.... to jest dalej i to już Jura. A moje typy są dwa, przy czym skłaniam się ku drugiemu.

 

Pierwszy to góra 413m bez nazwy, a druga to Świniuszka 488m.

 

Do pełni szczęścia brakowało mi zdjęcia w pełnej rozdziałce i do kompletu, to co jest na horyzoncie po lewo.

 

Ja jednak stawiam że to Świniuszka.... :Salut:

 

:D Mi jednak wydaje się że to blizsze niższe wzniesienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Michale, to Mikołowska w Mysłowicach - ORJ tu dokładnie pokazał. Widać znacie te rejony i jest tam nowy asfalt:)

Jednak na horyzoncie jest tam jakieś wzniesienie.

Może fotka trochę nie ostra , bo jechałem wtedy autem i pstrykałem, ale coś tam jest.

Może to jakieś wzniesienia koło Olkusza?

 

7bf3719760ac0300m.jpg

Tak też myślałem o co ci chodzi ale nie mam pewności.Wg mnie to Jura. Jak szedłem linijką po ekranie to doszedłem do Niegowonoc na Jurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dzisiaj widoczność miejscami (tam gdzie gór nie zasłaniały niskie chmury) była naprawdę dobra. Szczególnie przed przyjściem nowej partii chmur, koło godziny 10. Teraz jest już gorzej, ale punktowo dochodzi do 7/10.

Mała próbka warunków z rana.

 

54b713ec5cd6ca2bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dzisiaj widoczność miejscami (tam gdzie gór nie zasłaniały niskie chmury) była naprawdę dobra. Szczególnie przed przyjściem nowej partii chmur, koło godziny 10. Teraz jest już gorzej, ale punktowo dochodzi do 7/10.

Mała próbka warunków z rana.

 

54b713ec5cd6ca2bm.jpg

Dobrze, że zawsze ktoś jest na posterunku :) Niestety z Kościuszki nie widziałem Lysej, więc nawet nie pomyślałbym o wyjeździe na punkty obserwacyjne. Teraz z okna 7,5 i więcej nie dam ;)

 

A wieczorem niespodzianke przyszykował nam Rafał_Zoom. Stay tuned :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zawsze ktoś jest na posterunku :) Niestety z Kościuszki nie widziałem Lysej, więc nawet nie pomyślałbym o wyjeździe na punkty obserwacyjne. Teraz z okna 7,5 i więcej nie dam ;)

 

A wieczorem niespodzianke przyszykował nam Rafał_Zoom. Stay tuned :)

 

witam :Salut:

Lysej nie było widać nawet z Cieszyna bo większość szczytu w chmurach .

Swoją drogą to widoczność dziś dobra mocno wieje na Śląsku Cieszyńskim to co chwila wiatr rozgania chmury.

pzdr :rolleyes::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka :D

poszukałem i znalazłem Tatry z pewnego miejsca (może już widzieliście te foty)

Powodzenia!

 

 

No niestety mam tak wolnego neta że nie zdołam umieścić zdjęcia :(

 

Podaje link Tatry z Bielska :

http://www.man.pl/~lowell/trzy_lipki.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam tak wolnego neta że nie zdołam umieścić zdjęcia :(

 

Podaje link Tatry z Bielska :

http://www.man.pl/~lowell/trzy_lipki.php

 

Ciekawa informacja, muszę się tam kiedyś wybrać.

P.S W ostatnią niedziele fociłem samoloty z Dębowca i przez przypadek złapałem Wzgórze Trzy Lipki.

 

thumb_48f8a62ea8a30315729400.jpgthumb_48f8a62ecd3f2315142647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać je również na moich panoramach z 4 sierpnia:

 

Z miejscowości Łąka (tu nawet oznaczyłem Trzy Lipki :D):

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=301825

 

i z miejscowości Wisła Wielka (Trzy Lipki w prawdzie nie oznaczone, ale widać, z lewej strony, w tle Beskid Mały):

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=301342

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Tatry z Lipki! Uwielbiam, kiedy zza wzgórz wyłaniają się tylko najwyższe partie tatrzańskich szczytów :-)

 

A przed zdjęciami Rafała pozostaje głęboko się pokłonić i kontemplować je z rodziawioną gębą ;-)

 

Tymczasem miało miejsce spotkanie ekipy w składzie Mateusz, Rafał (Zoom) i ja. Wybraliśmy się na rzadko odwiedzany (niesłusznie!) szczyt hałdy w Łaziskach, przy czym nie odstraszył nas wiejący zimny wiatr ;-) Widoczność nie była zła; załapaliśmy się na Beskidy wraz z Pilskiem, Babią i Lysą Horą, Jeseniki i nieokreślone bliżej pagórki (Góry Oderskie?). Przy bardzo dobrej widoczności hałdę można polecić jako punkt oferujący ciekawą i zróżnicowaną panoramę Górnego Śląska i okolic - tych bliższych i dalszych.

 

Kostuchna i Murcki

Tychy i Oświęcim

Bohaterka wieczoru - Szarlota

Pradziad i hałda (tylko jaka?)

Góry Oderskie?

Góry Oderskie (?) w zbliżeniu

Mateusz w akcji

Rafał w akcji

Ekipa w komplecie na tle Szarloty (a raczej Szarlotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Tatry z Lipki! Uwielbiam, kiedy zza wzgórz wyłaniają się tylko najwyższe partie tatrzańskich szczytów :-)

 

A przed zdjęciami Rafała pozostaje głęboko się pokłonić i kontemplować je z rodziawioną gębą ;-)

 

Tymczasem miało miejsce spotkanie ekipy w składzie Mateusz, Rafał (Zoom) i ja. Wybraliśmy się na rzadko odwiedzany (niesłusznie!) szczyt hałdy w Łaziskach, przy czym nie odstraszył nas wiejący zimny wiatr ;-) Widoczność nie była zła; załapaliśmy się na Beskidy wraz z Pilskiem, Babią i Lysą Horą, Jeseniki i nieokreślone bliżej pagórki (Góry Oderskie?). Przy bardzo dobrej widoczności hałdę można polecić jako punkt oferujący ciekawą i zróżnicowaną panoramę Górnego Śląska i okolic - tych bliższych i dalszych.

:D Witam .No panowie fajowe te foteczki:)

Ta hałda stożkowa to jedna z kilku znajdujących się -pomiędzy Czuchowem a Dębieńskiem. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Tatry z Lipki! Uwielbiam, kiedy zza wzgórz wyłaniają się tylko najwyższe partie tatrzańskich szczytów :-)

 

A przed zdjęciami Rafała pozostaje głęboko się pokłonić i kontemplować je z rodziawioną gębą ;-)

 

Tymczasem miało miejsce spotkanie ekipy w składzie Mateusz, Rafał (Zoom) i ja. Wybraliśmy się na rzadko odwiedzany (niesłusznie!) szczyt hałdy w Łaziskach, przy czym nie odstraszył nas wiejący zimny wiatr ;-) Widoczność nie była zła; załapaliśmy się na Beskidy wraz z Pilskiem, Babią i Lysą Horą, Jeseniki i nieokreślone bliżej pagórki (Góry Oderskie?). Przy bardzo dobrej widoczności hałdę można polecić jako punkt oferujący ciekawą i zróżnicowaną panoramę Górnego Śląska i okolic - tych bliższych i dalszych.

 

witam,

widzę, że Beskid dziś nie miał ochoty do fotografowania pomimo silnego podmuchu.Ładne zdjęcia.Fajnie, że odwiedziliście hałdę w Łaziskach G. szkoda, że beze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem miało miejsce spotkanie ekipy w składzie Mateusz, Rafał (Zoom) i ja.
Spoko relacja....

 

 

 

Z cyklu znalezione w sieci:

 

Sudety widziane z Wrocławia

 

Tatry z Tarnicy w Bieszczadach

 

Beskidzkie inwersje

 

Kilka innych beskidzkich inwersji

 

i trochę przespanych widoków z końcówki kwietnia br. kilka postów niżej

 

wieczorne Skrzyczne z dziś :Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Mateo obiecał wrzucam fotki Beskidu i nie tylko ;-)

Fotki wykonane 2008.10.17 ok 10:30 z hałdy w Katowicach Kostuchnie.

Do Was należy rozpoznanie obiektów ;-)

thumb_48f8c245e2d8f137490897.jpgthumb_48f8c24654062697549621.jpgthumb_48f8c246b8e2f788539980.jpgthumb_48f8c2472a300778823237.jpgthumb_48f8c2478f38c331757445.jpgthumb_48f8c247f3ccb206765108.jpgthumb_48f8c24862329940169805.jpgthumb_48f8c248c62a1660202149.jpgthumb_48f8c249375ae890331301.jpg

 

:Salut: Ładnie wypunktowałeś te charakterystyczne punkty. :D

1-Czantoria z wieżą widokową

2-Kozubova- schronisko

3-Javorovy- Wieża tv

4-maszt na Stokłosicy

5-Skrzyczne

6-maszt - Magurka Wilkowicka

7-Żar(na tle Jaworzyny)

8-Krzyż-Hrobacza Łąka

9-maszt -Okrąglica

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Mateo obiecał wrzucam fotki Beskidu i nie tylko ;-)

Fotki wykonane 2008.10.17 ok 10:30 z hałdy w Katowicach Kostuchnie.

 

spróbuję część:

1.Wlk. Czanoria

2.jakieś schronisko?

3.?

4.?

5.Skrzyczne oczywiście

6.Magurka?

7.?

8.Hrobacza łaka

9.?

 

za ewentualne błędy sorry.

Michał :D

 

P.S.

Roman ty wirtuozie!!!

 

Marcin ładnie widok na Skrzyczne, ale jak tam panowie z pogodą na jutro?? Na meteo podają, że ma być ładnie, onet.pl jakby potwierdza...

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.