Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli można to też bym sie dopisał

Pozdrawiam

Rzecz jasna zapraszamy :) Co, gdzie, kiedy i jak to juz wiesz.

 

Dzisiaj znowu w krótkim dystansie widoczność żyletka. Z okna domu na Brynowie widzę przy powiększeniu 100x wzory na ręcznikach wywieszanych na balkonach na Ochojcu :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem dziś na wieży w Gliwicach,

oto sytuacja pogodowa:

widoczność max 20 - 40 km

Beskidów brak

Góra Św. Anny, bardzo słaby zarys widoczny

Ogólnie mówiąc słaba widoczność :huh:

Z bliższych rzeczy to złapałem Toszek

Toszek.jpg

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC świetna sprawa z tą fotorelacją! genialnie! :notworthy: :notworthy:

 

post-2369-1238879221_thumb.jpg można prosić o podpisanie tej panoramki ? :D

 

post-2369-1238879281_thumb.jpg mógłbyś również powiedzieć w jaki sposób został wykonany ten napis ? komputerowo czy ........ ? :o

 

byłem dziś przejazdem na Siewierskiej. Nie miałem sprzętu ani czasu ale widoczność świetna... w granicach 30km i nic więcej. za to pogoda wyborna, jeden z motolotniarzy niemalże wylądował mi na dachu. Nie był ktoś z was srebrną Astrą ok 19 na tej lokalce?? zwijał się ktoś ze sprzętem, tyle widziałem.

 

ps:co to za dziewoje?wasze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC świetna sprawa z tą fotorelacją! genialnie! :notworthy: :notworthy:

Dzięki, z niecierpliwością czekam na kolejne fotorelacje :Salut:

 

można prosić o podpisanie tej panoramki ? :D

Raczej nie, poza tym i tak nie wszystkich kojarze, może ktoś ma lepsze zdjęcie, to opiszemy :)

 

mógłbyś również powiedzieć w jaki sposób został wykonany ten napis ? komputerowo czy ........ ? :o

Nie używam żadnego komputerowego dodawania czegokolwiek na zdjęciach. Dla mnie to jest BLEEEE. Co najwyżej zwiększam czasami kontrast, ale to już naprawdę w wyjątkowych wypadkach i zawsze podpisuję że zdjęcie zostało obrobione (tuning). Dla mnie sztuką jest utwalić na matrycy wszystko w taki sposób jak chcę.

To zdjęcie było naświetlane 30s, przysłone dobrałem tak aby dla takiego czasu zdjęcie naświetliło się tak jak widać. W tym czasie świecącą komórką wykonałem napis, w przerwach między literkami zasłaniałem ją dłonią :)

 

ps:co to za dziewoje?wasze? :D

No były tam jakieś, to sfociłem ...

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak na szybko, bo pora już późna i trzeba iść spać. Wielkie dzięki za tak liczne przybycie na spotkanie, było nas więcej niż się zapowiadało, a to już wyczyn w historii ludzkości :) Rafał ocenił dzisiejsze warunki na 5/10 i ja się z tym zgadzam, ale mimo wszystko (jak pokazują zdjęcia) było świetnie w warstwie towarzyskiej i obserwacyjnej.

 

Widzę też, że magia HDRów po raz kolejny odkrywa nowe obiekty na Waszych fotkach, ale i tak najbardziej interesuje mnie ten dymek widoczny na tarczy słonecznej na prawo od Czerwionki - zaraz to obadam :)

 

Chyba każdy z obecnych potwierdzi, że wspólne dalekie obserwacje w tak licznym gronie to najlepsza rzecz, jaka może się wiązać z tym hobby. Dlatego szczęśliwy sukcesem tego spotkania zapraszam od razu na następne, które odbędzie się za dwa tygodnie (sobota) na Górze Św. Anny.

 

NGC, Northwood i każdy następny - dzięki za fotorelacje.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dymu na tle tarczy słonecznej...

 

Jak pewnie już się zorientowaliście to kierunek daleki od Opola. W promieniu 150 km nie ma tam żadnego większego zakładu (ani komina), który mógłby wygenerować tak duży słup dymu. Większe miasta to Kuźnia Raciborska (40 km), Prudnik (93 km), Głuchołazy (106 km). Wizualna ocena obserwacji nasuwa dwa następujące wnioski: dym jest albo generowany przez średniej wysokości komin z bardzo dużej odległości (fakt, że go nie widać świadczyłby o >150 km) lub nie przez komin, tylko pożar (bo wiadomo gosp. domowe odpadają), ale też w odległości ok. 50 km. Skłaniam się ku drugiej odpowiedzi, tym bardziej, że na tej linii patrzenia są feralne lasy z Kuźni Raciborskiej, a tam wiele nie trzeba, żeby się to zaczęło palić. Z drugiej strony jednak dym z niekontrolowanego pożaru wygląda inaczej, nie jest tak mocno skoncentrowany.

 

Innymi słowy zagadka, która raczej trudno będzie jednoznacznie rozwiązać. Ale liczę na Waszą pomoc :)

 

Pozdrawiam,

M.

 

PS. @Northwood - mógłbyś podesłać mi oryginał tego zdjęcia?

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie świecącą komórką wykonałem napis, w przerwach między literkami zasłaniałem ją dłonią :)

metoda co najmniej fascynująca ! :o:ha:

 

Mateusz>> mimo że ostatnio dużo można zaobserwować takich niekontrolowanych pożarów na łąkach i byłoby to nic nadzwyczajnego to ja z racji tego co sam już zauważyłeś - skoncentrowanego źródła i przede wszystkim odległości co najmniej takiej jak do Czerwionki stawiam jednak na jakiś odległy komin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz>> mimo że ostatnio dużo można zaobserwować takich niekontrolowanych pożarów na łąkach i byłoby to nic nadzwyczajnego to ja z racji tego co sam już zauważyłeś - skoncentrowanego źródła i przede wszystkim odległości co najmniej takiej jak do Czerwionki stawiam jednak na jakiś odległy komin...

Jest coś takiego, jak EC Prudnik. Całą wiedzę na temat tego regionu czerpie i GE, więc przydałaby się pomoc osoby, która lepiej zna te rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to komin Elektrowni Blachownia w Blachowni śląskiej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_Blachownia

 

Jadąc z Kędzierzyna-Koźla na północny wschód do miejscowości Ujazd - Elektrownia jest w połowie tej trasy.

 

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&...mp;z=14&t=m

 

Elektrownia należy do Zakładów Azotowych w Kędzierzyniu-Koźlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może trafiliście na coś wcale nie tak odległego ? :P

 

Szczygłowice, tam są jakieś kominy m.in przy KWK

 

kąt mógłby sie nawet na siłe zgadzać.

1.jpg

Tu już cięzko silić się na dowody, ale ze zdjęcia widać, że to dalej niż 4 km od Czerwionki i, po raz kolejny, to za duży kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie jest to koksowania Dębieńsko w Czerwionce? Zdjęcie z mojego avataru

A jej kominy nie są przypadkiem na tej samej linii, co Skalny-Czerwionka?

 

Przypadek zagadki na DO z masztem na zdjęciu zamku w Toszku nauczył mnie pokory do pobieżnej oceny odległości na zdjęciach, ale tutaj jestem już prawie pewien, że to coś dalszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prudnik ma elektrofiltry więc odpada. Koksowania Dębieńsko by pasowała ale jest za hałdą patrząc od Skalnego. Mnie się wydaje że to raczej Kuźnia Raciborska bo komin nie musi być nie wiem jak duży

Kuznia_Racibor.jpg

choć i Kopalnia w Ornontowicach by pasowała ale teraz widzę że nie jest w linii

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.