Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

voytas nie rób bajzlu :P do odpowiedniego wątku z tym :P

 

Znacząco zaczyna się widoczność poprawiać. Mało w nocy popadało ale zawsze coś, o świcie wstałem żeby sprawdzić ale niestety można było kłaść się dalej spać ale teraz coś mi się wydaje że trzeba aparat szykować na popołudnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco wszystkich Dalekich Obserwatorów ;)

Jestem tutaj nowy ale forum śledzę już od dłuższego czasu i zaciekawił mnie temat ;) Jestem z okokic Będzina więc najbliżej mi na Dorotkę i do Góry Siewierskiej na wzniesienie gdzie startują lotniarze (nie wiem dokładnie jak się to nazywa jesli ktos wie proszę o pouczenie ;) ) Mam takie pytanie: Dałoby się coć więcej zobaczyć z baszty na Zamku Będzińskim?? Szczerze mówiąc byłem tam pare razy ale nigdy nie myślałem o tym żeby wypatrzeć np. Góry.. :)

Pozdrawiam i życzę Dobrej Widoczności!! :))

 

P.S. Ja osobiście z dorotki widziałem Beskidy średnio znam się na identyfikacji szczytów, następnym razem zrobię fotki i porównując z Waszymi genialnymi panoramkami postaram się opowiedzieć i pokazać co widziałem! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco wszystkich Dalekich Obserwatorów ;)

Jestem tutaj nowy ale forum śledzę już od dłuższego czasu i zaciekawił mnie temat ;) Jestem z okokic Będzina więc najbliżej mi na Dorotkę i do Góry Siewierskiej na wzniesienie gdzie startują lotniarze (nie wiem dokładnie jak się to nazywa jesli ktos wie proszę o pouczenie ;) ) Mam takie pytanie: Dałoby się coć więcej zobaczyć z baszty na Zamku Będzińskim?? Szczerze mówiąc byłem tam pare razy ale nigdy nie myślałem o tym żeby wypatrzeć np. Góry.. :)

Pozdrawiam i życzę Dobrej Widoczności!! :))

 

P.S. Ja osobiście z dorotki widziałem Beskidy średnio znam się na identyfikacji szczytów, następnym razem zrobię fotki i porównując z Waszymi genialnymi panoramkami postaram się opowiedzieć i pokazać co widziałem! :))

 

O proszę witam kolejnego Zagłębiaka! :Beer:

1. Wzgórze w miejscowości Góra Siewierska zwie się Równa Góra ale z racji nazwy zwiemy to miejsce potocznie Góra Siewierska.

2. Z Zamku w Będzinie nie zobaczysz nic oprócz skyline'u Będzina. Zapraszam kiedyś na Wzgórze przy Zajeździe Oberża na identyfikację horyzontu.

3. Jeśli posiadasz już jakieś zdjęcia - DAWAJ !

 

 

Ja właśnie siedzę na obróbką zdjęć z dzisiejszego wieczora. Nareszcie coś się pokazało. Babia chyba jednak w chmurach ponieważ i Polica i Pilsko widoczne a Diablaka brak. Na zachód (tj Morawski czy Jesieniki) niestety za słaba widoczność. Ale jest już progres! :D

Trzymam coś w zanadrzu ale bądźcie cierpliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco wszystkich Dalekich Obserwatorów ;)

Jestem tutaj nowy ale forum śledzę już od dłuższego czasu i zaciekawił mnie temat ;) Jestem z okokic Będzina więc najbliżej mi na Dorotkę .....

 

Witamy na forum ;-D

 

Właśnie wróciłem z Dorotki w Będzinie. Warunki na zachód bardo dobre do tego zero wiatru co umożliwiło długie naświetlanie grubo po zachodzie słońca.

 

Fotka z godziny 20:50, naświetlana 13s, wydaje mi się że widać światła z zabudowań trochę na prawo od Petrovy Kameny.

thumb_4a91a03e120cc950501385.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam kiedyś na Wzgórze przy Zajeździe Oberża na identyfikację horyzontu.

 

W okolicy M1 Czeladź??

 

Jeśli posiadasz już jakieś zdjęcia - DAWAJ !

 

Zdjęcia posiadam ale z komórki więc nie widać nic no może poza fajnym ujęciem Dorotki z Góry Siewierskiej czy jak tam zwał Równa Góra ;) Nie posiadam zbyt odpowiedniego sprzętu aby zrobić ciekawe ujęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy M1 Czeladź??

No, mniej więcej. Zajrzyj do wątku z Punktami Obserwacyjnymi :)

 

Witamy na forum ;-D

 

Właśniewróciłem z Dorotki w Będzinie. Warunki na zachód bardo dobre do tegozero wiatru co umożliwiło długie naświetlanie grubo po zachodzie słońca.

 

Fotka z godziny 20:50, naświetlana 13s, wydaje mi się że widać światła z zabudowań trochę na prawo od Petrovy Kameny.

thumb_4a91a03e120cc950501385.jpg

 

JAKIMCUDEM PRZED 21 BYŁA TAKA WIDOCZNOŚĆ ?!... niech to szlag. zamiast naDorotę to niezbyt zadowolony słabym widokiem Beskidów z Czeladzi udałemsię do domu. NIECH TO SZLAG!

Nie mogłeś napisać wcześniej ze tam będziesz ?:lanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, rzeczywiście też je widzę. Na moje oko to może być Ovcarnia, ale o potwierdzenie poprosimy Roberta :)

 

Ostatnia fotka naświetlana 25s

thumb_4a91c348a4ea2500358522.jpg

 

Im później po zachodzie, tym Jeseniki były mniej wyraźne gołym okiem, ale bardziej wyraźne wychodziły podczas długiego naświetlania aparatem.

 

Na prawo od Biskupiej Kopy jeszcze jeden szczyt się pojawił ?

thumb_4a91c783eafd2447645200.jpg

 

P.S. Vrg, to był wyjazd spontaniczny, na Dorotce po 21 tylko jęki po krzakach słychać ;-)

Edytowane przez Rafał ZOOM
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawo od Biskupiej Kopy jeszcze jeden szczyt się pojawił ?

thumb_4a91c783eafd2447645200.jpg

Na 90% to jednak 50°15'39.84"N, 17°10'1.82"E - górka, na stoku któej znajduje się dzielnica Lazny Jesenik. Tydzień temu stałem tam i nawet przez myśl by mi nie przeszło, że widać stamtąd Dorotke :D:D Tezę tą potwierdza Hey. 137 km, czyli prawie jak Śnieżnik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty Rafał. Czułem że o zachódzie może być dobra widoczność więc wybrałem się w teren ale jak wiadomo z Jaworzna nie ma możliwości dojrzeć Jeseniki. Mój kierunek to jak zawsze rezerwat Sasanki w nadzieji że może przetrą się Taterki pod wieczór.

Po drodze spotkała mnie miła niespodzianka. Oszałamiająco odległa obserwacja rozwiała moje zimowe wątpliwości co takiego na horyzoncie widziałem. Jednak do pełni szczęścia, tak jak w zimie, brakowało drugoplanowego aktora - Beskidu Makowskiego. Widoczność na wschód była do bani więc już wiedziałem, że nie mam co liczyć na wierchy.

 

Panorama z Warpia w kierunku Chrzanowa, Tenczynka i Sierszy

 

Wracając wieczorem wszedłem jeszcze na mój punkt widokowy i sfociłem bliski Beskid.

pano_z_walow.jpg

 

Można zaryzykować stwierdzenie, że dzisiejszy wieczór otworzył (prawie) jesienny sezon na dalekie obserwacje :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ani zbawiennego deszczu ani co za tym idzie widoczności ...

 

Deszcz ma tu mniejsze znaczenie niż zmiana masy powietrza. Wystarczy, że po drodze zostaną wypłukane zanieczyszczenia a u nas może już nie padać na froncie a widzialność znacznie się poprawi. Oczywiście najlepiej jeśli pada u nas a front jest bardzo aktywny, tzn szybki z ulewnym deszczem i silnym osiadaniem powietrza za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Newbie PW raczej Ci nie wyślę, dlatego prześlij mi plis na adres zamieszczony na DO namiary to siebie, to będziemy się organizować w tygodniu.

 

Wracałem dzisiaj w środku dnia z Karkonoszy - widoczność na zachodzie o niebo lepsza niż w Karpatach. Jeżeli dzisiaj dalekie obserwacje mogły się gdzieś udać w Polsce, to właśnie tam. Co ciekawe o 12 stałem na Wlk. Szyszaku i smog był potworny, Jelenia Góra i Jested to był max...

Nie wiem co Ty za smog widziałeś. Na obrazku z kamery na Lysej horze z godz 12 widać wyraźnie Jested a nawet dużo dajej - do prawie 100 km http://78.102.13.147/lysa/photo/l2/gallery/200908231000_l2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka naświetlana 25s

thumb_4a91c348a4ea2500358522.jpg

 

 

To może być Ovcarna lub jedno ze schronisk Horskej służby.

 

 

Reflex słoneczny w jednym z tych budynków z Pogrzebienia

 

IMGP6295small.JPG

 

Merti - świetna panoramka - A chciałem się pytać Ciebie o ten zamek w Rudnie. A to pewnie on na prawo od szybu Kwk Ziemowit IMGP0075small.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być Ovcarna lub jedno ze schronisk Horskej służby.

 

Reflex słoneczny w jednym z tych budynków z Pogrzebienia

Wydaje mi się, że Twoja Ovcarnia jest wyżej niż Rafałowa i to chyba nie kwestia perspektywy. Ta Twoja wygląda na tą włąściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, rzeczywiście też je widzę. Na moje oko to może być Ovcarnia, ale o potwierdzenie poprosimy Roberta :)

Potwierdzam to Ovčárna.

 

Ja to widzę tak:

ovcarna.jpg

Tak to wygląda ze szczytu Pradziada:

ocarna1.JPG

 

A co do refleksu na zdjęciu Benjego, to myślę że będzie to prawdopodobnie Chata Barborka lub hotel Kurzovni.

Edytowane przez Robert J
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorajszej nocy, ze swojego P.O. (Gl-ce/os.Kopernika/270mnpm), zaobserwowałem światła El.Detmarovice (~50km),

nieco w lewo od El.Rybnik - tyle, że dużo niższe kominy...przy najbliższej okazji postaram się to uwiecznić

Co do El. Detmarovice to mam dwie fotki widoczne z wyższych punktów w Gliwicach

z Kościoła Wszystkich Świętych

Knehyne i El. Detmarovice.jpg

lub z Radiostacji

El. Detmarovice.jpg

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.