Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

A da sie to skleic takim photofiltre?? Bo ja nieumie tego zrobic:/

 

Musisz to Sam sprawdzić. Popróbuj , a i szlifu nabierzesz :D. Ja dziś zmontowałem na photofiltre fotki ze Skalnego w stronę płd-zach i już wiem czemu żaden inny programik nie mógł tego złożyć. Dawno tak nierównej panoramki nie składałem. Choć krzywa - można coś odczytać i na drugi raz lepiej focić.

 

pano ROW2bopissmall.jpg

 

:Salut:

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dobra skonczylem te panorame od VRG te połączone 2 ale nie wiem jak wrzucic:/ bo zajmuje 4mb

 

Pliki do 15MB możesz uploadować do http://www.fotoupload.be

Jak się wgrają, to klikasz BBcode i wklejasz kod na forum.

 

P.S. Proszę industial zamieszczać w osobnym wątku, tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28677

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę do nowych kolegów na forum, w swoim imieniu (pewnie pozostałych kolegów starzem na forum też) - PRZECZYTAJCIE WĄTEK OD POCZĄTKU, ZAPOZNAJCIE SIĘ ZE ZDJĘCIAMI TU I NA DEDYKOWANEJ STRONIE DALEKICH OBSERWACJI. -> TO NIE BOLI <- Wszystkie wasze wątpliwości rozwieje i przejdziecie do nowych :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz np. na chłodnie kominowe elektrowni Łagisza, jakieś takie rozciągnięte.. :)

Koledzy ;), umówmy się, że po raz ostatni proszę o zamieszczanie wszelkich dyskusji dotyczących industrialu w wątku DO Industrialu. Dziękuję bardzo :)

 

Czwartek aktualny? :)

Wczoraj byliśmy na Siewierskiej - przy takiej widoczności pooglądamy sobie co najwyżej Altusa i El. Jaworzno. Oczywiście można się spotkać mimo to, ale wtedy nawet nie ma sensu brać sprzętu, bo na takie odległości lepiej się patrzy gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zdjecia i nie wiem czy pasuja do tego tematu.Znalazełem je w internecie . Czy jest mozliwosc zrobienia takich wyraznych zdjec gór z dachu wiezowca na osiedlu tysiaclecia??

 

To sa zdjecia zrobione z Tysiaclecia. Na forum juz byly.

Merti zachecal do przeczytania watku. Warto posluchac zachety dobrego forumowego kolegi :) Tam bys je znalazl, zreszta nie tylko te.

 

___________________________________________

 

Mam pytanie/prosbe.

 

Czy w ramach porzadkowania forum mozna by przeniesc lub skopiowac informacje o MD (konfiguracja, laczenie map itp.) z watku "Taterki i Beskidy..." do "soft..."? Ktorys z Kolegow pisal swego czasu jakies instrukcje.

 

Mysle ze bardzo by to pomoglo takiemu lajkonikowi, jak ja. Z przeszukiwanie watkow mam niestety problem.

 

Jestem makolubny i nie moge sobie poradzic z maczkowym softem do symulacji. Ale czasami mam dostep do pc-ta, a MD jest darmowy :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie/prosbe.

 

Czy w ramach porzadkowania forum mozna by przeniesc lub skopiowac informacje o MD (konfiguracja, laczenie map itp.) z watku "Taterki i Beskidy..." do "soft..."? Ktorys z Kolegow pisal swego czasu jakies instrukcje.

Oczywiście, te i inne posty zostaną na pewno przeniesione do swoich domyślnych topiców. Mówisz jednak o dość starych postach, do których dojdziemy zapewne nie za szybko. Bardzo byś pomógł, gdybyś wypisał numerki postów, o których piszesz, że powinny zostać przeniesione - postaram się to zrobić asap. Tylko takie rzeczy proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zdjecia i nie wiem czy pasuja do tego tematu.Znalazełem je w internecie . Czy jest mozliwosc zrobienia takich wyraznych zdjec gór z dachu wiezowca na osiedlu tysiaclecia??

 

OTO ONE:t1.jpgtatry3_s.jpg

 

stare zdjęcia, ale autentyczne jak już koledzy potwierdzili. Ja mieszkalem w centrum Katowic i taki miałem widok pewnymi dniami

 

 

 

tatry24.jpg

 

A Tobie proponuje przeglądać wątek od początku, bo można tam nie tylko te zdjecia o ktore pytasz zobaczyc ale też wiele ciekawszych. Zrozumiałe jest to, że wątek ma juz prawie 200 stron wiec pare dni zajeloby Ci przeczytanie wszystkiego, ale mimo wszystko zachęcam:)

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w dzienniku zachodnim było zdjecie pokazujące Radiostacje Gliwicka i jej przyszle oswietlenia:D Bedzie wygladała swietnie:D

 

Narazier nie bede odwiedzal forum a tym bardziej czytal stron bo juz koniec wakacji a niechce marnowac ostatnich dni na czytanie prawie 200 stron :Boink:

 

Moze w przyszly weekend przeczytam :D

 

post-17695-12514599895_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w dzienniku zachodnim było zdjecie pokazujące Radiostacje Gliwicka i jej przyszle oswietlenia:D Bedzie wygladała swietnie:D

 

Narazier nie bede odwiedzal forum a tym bardziej czytal stron bo juz koniec wakacji a niechce marnowac ostatnich dni na czytanie prawie 200 stron :Boink:

 

Moze w przyszly weekend przeczytam :D

 

Ja osobiscie czytalem pare dni:) ale kazde zdjecie do zładowania każda wypowiedź. Myśle, że to nie udręka a przyjemność dowiedzieć się skąd naprawde dobrze widać, kiedy spodziewac sie dobrej widoczności no i pooglądać piękne zdjecia forumowiczów! :) może ostatnie dni zamiast zmarnować to poświęcić jakby nie patrzeć nauce! I napewno bedziesz miał możliwość jej wykorzystania od września.

 

p.s Czy miał może ktoś kontakt z ORJ? Nie odzywa się, nie jest widoczny na forum. Gdzie te jego swietne opisy. Troszke tego tu brakuje

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za informacje:)

 

za pare godzin postaram sie wrzucic pare fotek z wakacyjnych przygod:)

 

P.S. Z Siemianowic tez góry widać :D Nie trzeba mieszkac na wysokosci 15 pietra:). Od pewnego dnia kiedy ALTUS pojawił mi sie na wysokosci swojego szczytu przez okno wiem ze teraz jestem powyżej jego wysokosci:) szkoda drzew które tu rosną, ale babia góra i tak się ukazała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w dzienniku zachodnim było zdjecie pokazujące Radiostacje Gliwicka i jej przyszle oswietlenia:D Bedzie wygladała swietnie:D

 

Narazier nie bede odwiedzal forum a tym bardziej czytal stron bo juz koniec wakacji a niechce marnowac ostatnich dni na czytanie prawie 200 stron :Boink:

 

Moze w przyszly weekend przeczytam :D

 

4a96e1df255cd_k2.jpg

 

O Radiostacji wklejałem przeszło tydzień temu w wątku znalezione w sieci, tutaj : http://astro-forum.o...ndpost&p=360701

Tam już ten temat był poruszony.

 

MMateusiak >> gdzie w Siemcach jest takie dobre miejsce ? na tych blokach powyżej Bytkowa? (nie wiem jak się one zwią...)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MMateusiak >> gdzie w Siemcach jest takie dobre miejsce ? na tych blokach powyżej Bytkowa? (nie wiem jak się one zwią...)

 

 

Hey. W siemcach widac górki dobrze z bytkowa (okolica wierzy tv), ja mieszkam generalnie tez na wzniesieniu. Ul swierczewsiego. jeden z wyzszych punktow. okna mam na wysokosci gornej czesci wierzy. widac ładnie babią. czesc beskidu zywieckiego. Ostatnio nie było pogody idealnej. Zrobiłem jakąś panoramę wiec wrzuce. Ale to dopiero jak wrocę, bo wybieram się na dworzec pozałatwiac bilety.Jutro z kumplem wybieramy się na trase po słowacji. Czyli Katowice -> Zwardoń, a potem rowerami w okolice Czadcy. Miejmy nadzieje, ze ta pogoda dzis ochłodzi powietrze ktore jutro pozwoli zrobic dobre zdjęca dalekich punktow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. W siemcach widac górki dobrze z bytkowa (okolica wierzy tv), ja mieszkam generalnie tez na wzniesieniu. Ul swierczewsiego. jeden z wyzszych punktow. okna mam na wysokosci gornej czesci wierzy. widac ładnie babią. czesc beskidu zywieckiego.

 

Jeśli na wschód od Babiej też masz niczym nieskrępowany widok to druga kamera DO powinna stanąć u Ciebie na parapecie :D

Przynajmniej miałaby zapewniony stały nadzór nad swoją sprawnością :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wschód od Babiej też masz niczym nieskrępowany widok to druga kamera DO powinna stanąć u Ciebie na parapecie :D

Przynajmniej miałaby zapewniony stały nadzór nad swoją sprawnością :rolleyes:

 

Załączam Panorame z okna. Pogody na widoki nie było, ale pierwszy raz widziałem beskid z siemianowic. Babia pojawia sie na prawo od wierzy koscioła.

 

4a9957d034f80296359893.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze widoczność trochę skoczyła jak na tą godzinę. Jak ktoś będzie miał dziś wieczorem około 20:30 dostąp do punktu widokowego z którego widać Radiostacje Gliwicką to polecam wybrać się i zrobić kilka zdjec nowej iluminacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze widoczność trochę skoczyła jak na tą godzinę. Jak ktoś będzie miał dziś wieczorem około 20:30 dostąp do punktu widokowego z którego widać Radiostacje Gliwicką to polecam wybrać się i zrobić kilka zdjec nowej iluminacji :)

 

Planuje w końcu uskutecznić wypad na Dorotkę, widoczność na południe póki co jeszcze słaba więc w gre wchodzi wyłącznie PO zachód i polowanie na Jeseniki no i właśnie Radiostacje w nowej odsłonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pierwszy raz widziałem beskid z siemianowic. Babia pojawia sie na prawo od wierzy koscioła.

 

Jakis czas temu ktos umiescil na forum fotke z jakiejs lokalnej siemianowickiej gazety z artykulem i zdjeciem Tatr. Chyba bylo robione z Bytkowa. W wolnej chwili poszukam :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu ktos umiescil na forum fotke artykulu z jakiejs lokalnej siemianowickiej gazety z artykulem i zdjeciem Tatr. Chyba bylo robione z Bytkowa. W wolnej chwili poszukam :)

 

Podpowiem Ci że to był mój post, i to chyba nawet dwa razy wstawiałem.

 

 

Proszę bardzo, nie łatwo to na forum jednak znaleźć:

atatr2.jpg

http://www.siemianow...&cat=9&nid=5124 :)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.