Skocz do zawartości

kronos 20x60


m_jq2ak

Rekomendowane odpowiedzi

Może te pytania powinny pójść do sklepu internetowego gdzie go kupiłem, ale chciałbym znać waszą opinię.

Czy spojrzenie przez obiektyw można stwierdzić, zabrudzenie pryzmatów? Kiedy patrzę na nie

widzę trochę zmatowiałą powierzchnię coś jak kurz na przytłuszczonej powierzchni.

Od strony obiektywu chyba na 1 szkle, powłoka ale od wewnątrz jest odbarwienie wielkości powierzchni 3 mm kwadratowych, niby blisko krawędzi i chyba to nie przeszkadza w zbieraniu światła ?!.

Czy to może obejmować gwarancja ?

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie, po to sa właśnie powłoki antyrefleksyjne, żeby takich odblasków było jak najmniej,

ale sprawdzaj to, nie zdejmując dekli z okularów lornetki.

ale w żadnym wypadku nie powinieneś tego widzieć jako "zmatowiałą powierzchnię"

 

a wracając do odbrawień powłok, to wiedz, że pól biedy by było, jakby to było jakieś mechaniczne uszkodzenie, ale wyobraź sobie, ze równie dobrze to mogą być bakterie, które zżerają powłoki, więc za parę lat te plamy moga być dużo większe.

 

wiec słuchaj Hansa i reklamuj tę lornetkę

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory patrzyłem ze zdjętymi kapslami okularów. I rzeczywiście teraz z kapslami widać co innego są

pożółkłe powierzchnia jednak również nie idealna.

Sumas mam prosbe zrobiłbys fotkę swoich o ile to możliwe ?. Żeby mnie nie wyrolowali przy następnej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za próbe. Może światło dzienne coś pomoże, pstryknąłbyś byś ?!

A gdybyś miał opisać co widzisz ? Porównać do jakieś powierzchni, żebym miał jakieś odniesienie.

Bo raz widzę jakby część koła z wyciętym otworem a drugim razem coś jakby menisk ?!

A jeśli chodzi o powierzchnię jakby szklaną, ale przeciągnięta czymś co rysuje np gruboziarnisty papier

taki efekt daje. Z koleji przy otwartych kapslach okularowych jakby powierzchnia była chropowata coś jak kurz ?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jutro,

czytaj co pisze: "... w żadnym wypadku nie powinieneś tego widzieć jako "zmatowiałą powierzchnię""

czyli jest gładka jak lustro, pod różnymi kątami widać refleksy, ale jak od idealnie gładkiej powierzchni,

po prostu tak jak od obiektywu, niemożesz powiedzieć, że odbija jak lustro, bo przecież nieodbija, ale napewno nie jest matowy, czy zmatowiały, nie mówiąc już o jakiś rysach, czy kurzu

 

jak Cię to tak strasznie męczy to odkręć tubus i przyjrzyj się z bliska tym pryzmatom, te tubusy się normalnie odkręca, uważaj tylko przy wkręcaniu, zeby nie zniszczyć gwintu, bo jest drobno zwojny, a o dużej średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam lornetkę, zadzwoniłem i tu ups. Rozmówczyni stwierdziła, że przez 6 lat sprzedaje lornetki

i tak dobrze się nie zna. W odpowiedzi na moje opisanie wad.

Teraz można handlować nie sprawnym sprzętem ?!

Nie dość, że nie będę miał lornetki, bo cytuję "nie będziemy sobie tak odsyłać" i 40 dychy w plecy za przesyłki. Przypomina mi się pani w sklepie która pyta czego ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobrze,

a próbowałem teraz zrobić jakieś zdjęcia, to jeszcze gorzej :Boink: , bo się swiatło odbija od soczewek obiektywów, także aparat nic kompletnie z wnętrza nie rejestruje, pewnie by pomógł jakiś filtr polaryzacyjny, ale niemam niestety

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa przebiegała następująco, opisałem wady odnośnie tej wżerki, i mówie, że odsyłam z

reklamacją, rozmówczyni potwierdziła, następnie dodałem, że CHYBA mam uszczerbiony jeden pryzmat

na to ona, że to odsyłają pieniądze, ja - że wolałbym lornetkę ( w domyśle o dobrych warstwach itd )

Stwierdziła, że 6 lat sprzedaje lornetki i że się tak dobrze nie zna (skoro ja wynajduję takie wady, ze zdenerwowaniem w głosie). I że mogę sobie przyjechać i wybrać w sklepie.

http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl --- niepolecam na przyszłość, oczywiście moja opinia jest oparta na tym jak mnie potraktowano.

Dzięki za wysiłek sumas

 

Pozdrawiam

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak ta osoba się przedstawiła.

Może poprostu się zdenerwowała, powiedziała to ironicznie. Ale żeby tak od razu na klienta.

Powinni sprawdzać towar przed wysłaniem, a jeżeli mają kompetente osoby, tym bardziej.

Mają sprawdzić, dzwoniłem jeszcze raz.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali nową. Jakby lżejsza ?! Moze to tylko odczucie. Sumas ile masz w środku soczewek ?

Poprzednia miała jednak lepszą ostrość, własnie patrzyłem, żeby było tego mało ta ma jakieś rozjaśnienie owalne wokół obrazu, da się to usunąć jak myślicie co to za wada, jak się patrzy przez okular tak kątem oka, nic z tego nie rozumiem. Nie odeśle ponownie bo znowu kolejne pieniądze, bez sensu.

Trzeba było brać tamtą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisalem o jakims Kronosie 20x 60 tez byl z tej samej firmy.

Soczewki obiektywu to jedna klejona jak sie domyslam .

Okular ma 3 soczewki w tym jedna gruba klejona / chyba/. TA gruba w rozbieranym przeze mnie egzemplarzu byla odwrotnie. Choc moze tylko tak poskladalem bo ostrosc byla zadawalajaca ale pole mam male.

Moze ktos opisze jak sa poskladane soczewki w okularze Kronosa 20x60.

 

Sprawdz czy jak patrzysz z bliska 1 okiem w srodek obiektywu i lornetke okularami masz skierowana na jasne np. niebo widzisz jasne kolo tego nieba czy tylko fragment tego kola. Sprawdz w obydwu obiektywch.

:Beer: Sama lornetka wazy 1,3 kg w/g kuchennej wagi.

Rozjasnienie moze byc w wyniku zlych warstw, popalcowania , malej wady soczewki itp.

Moze tez soczewka byc troche po skosie wlozona- dlatego z ostroscia nie tak.

Popatrz moze osobno - jak lunetka i porownaj czy z obu stron masz podobne obrazy .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkrecaj bo gwarancje utracisz .

Sprobuj z powodu refleksow zwrocic i kup cos innego .

Lornetka to szalenie skompilkowane ustrojstwo w porownaniu z telepem.

I jak cos nie tak to serwis maloprawdopodobnie cokolwiek pomoze, chyba taki co dodatkowo kosztuje i ma swoje czesci na dopasowanie.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia fabrycznie nowa lornetka mozna podejzewac, ze skoro swiatelka w okularach sa tak z boku to masz podlozone blaszki pod pryzmaty bo nie dalo sie inaczej skolimowac lornetki i sa po skosie. Jak tak jest to nigdy ta lornetka nie uzyskasz prawidlowo ostrych obrazow.

Jest mozliwe, ze wystarczylo by przekrecic obiektywy jeden w miejsce drugiego, ale wczesniej trzeba by wyciagnac pryzmat co jest z gory czyli od strony obiektywu i wyrzucic podlozona blaszke / wymiar z 2x 2 mm/ aby pryzmat siadl rowno w swoje gniazdo. Dopiero wtedy bedzie wiazka w srodku okularu.

Pewnie trzeba tez bedzie wykrecic obiektywy i ponownie wlozyc . Cala powyzsza zabawa jaka mialem z podobna lornetka wynikala z faktu, ze ktos co wkladal lewy obiektyw jakos po skosie go zaklinowal i potem przestawial prawa strone aby pasowalo. A skolimowac cos tak rozregulowanego to jeszcze wiecej zabawy.

Dlatego stowa czy wiecej za taka zabawe jak biora firmy to malo.

Horror - oddaj lornetke z tej racji, ze zle ostrzy i z boku okularow ma wiazke swiatla.

Roznie moze byc w niej poczarowane- az tak jaki pisalem tez. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.