Skocz do zawartości

Weekend


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie niestety dłuższe wypady odpadają. Mam szczególnie ciężki czas w robocie i nawet nie mam zwykle sił, żeby na balkon wyjść z lornetką. Wrzesień i początek października to w instytutach naukowych ciężki okres. W tych miesiącach jest zwykle wysyp konferencji. I właśnie jestem między jedną a drugą.

Też jestem na głodzie, ale na razie nie uda mi się go zaspokoić.

Ja mogę dołączyć do jakiś obserwacji, ale dłuższe formy sceniczne typu cała noc przy szkiełkach raczej odpadają.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by tam za dnia zawitać i wreszcie posmakować tego słynnego miejsca.

Nie mówię nie, ale lepiej Tadeo, gdyby nas więcej było. Bo ja nie jestem ostatnio pewnym astrokompanem.

A jak Twój autostar? Masz już pilota #497?

A #494 pasowałby do tego? Mam takiego, ale ma mniejszą bazę i mniej bajerów. Nie ma na przykład sterowania focusem.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnego pilota do AS poza standardowym

prawo-lewo-góra-dół i strzał motofocuserem :ha:

:Salut:

w następnym miesiącu w planach zakupowych #497

 

a co do astromaniaków z Torunia - poza tobą nie znam nikogo, kto by miał ochotę i czas :blink:

ale nawet sam pojade - nie po to GoTowałem Soligora coby teraz obrastał kurzem

:Boink:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze pogadamy. Można by było jeszcze Piotra B. ruszyć. On coś ostatnio wyrzeźbił i był chętny na testy:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=13385&hl=

Nie mam do niego kontaktu przez telefon.

Jakby co, jutro jeszcze sprawę obgadamy, co zabrać i jak się z samochodami zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dogadywaliśmy sprawę przez Skypa, ale Tadeo zamilkł od jakiegoś czasu...

Plany są i na Słonko (testowanie Baader Solar Continuum z czym się da) i na noc. Szczegółów nie dogadaliśmy jeszcze. Wiem tyle, że Tadeo chce autostara na Soligorze testować.

A Ty jesteś chętny na wyjazd? I jakie masz propozycje/sprzęty?

Co do mnie, to mam jeszcze niektóre sprzęty w kartonach po remoncie. Myślę ETX-70 zabrać i MTO na statywie fotograficznym. Jakby była wola mogę zabrać laptopa z kamerką internetową nieprzerobioną na długie czasy.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc reasumuję plany na sobotę

 

1. słonko w każdej możliwej konfiguracji - Soligor, PST, filterki - myślę że ok 14-15 wypad w pobliże fotoradaru na wprost starego PolChemu - to jeszcze możemy dogadać co do miejsca (wolałbym odludne), jak i godziny :Salut:

 

2. wypad na sławny wał wiślany - po zmroku - i wszelkiej maści testy - Sioligor z silnikami Autostara

może Lampka pożyczy mi na chwile swojego pilota od ETXa :Beer::Salut:

 

p.s. jakby cóś - moja komóra - 697 030 483 :)

jutro w razie czego można dzwonić od 13tej

:Beer:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem wyjazdy będą dwa. Pierwszy na Słońce, koło 15-16, w okolicach Polchemu. Drugi około wieczora pod gwiazdy. Ten drugi wyjazd będzie na miejsce, którego nie znam, na wale przeciwpowodziowym w okolicach Górska. Miejsce ponoć świetne i z dużym potencjałem. Ja jeszcze nie wiem dokładnie, czy będę na obu lookaniach. Jakby co telefon do mnie 880499168.

PS. Widzę, że Tadeo był szybszy. Jego wersja jest bardziej aktualna.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast droga na wał jest tutaj

 

http://212.244.179.188/website/Orto/viewer...p;queryZoom=yes

 

jak jedziesz z torunia masz po prawej stację Rafinerii Gdańskiej (duża stacja nie pomnę czyja, ale chyba ich)

w lewo masz zajazd Leśniczanka i przed tym zajazdem skręcasz w lewo

tak jak pokazuje znaczek NA POLE GOLFOWE

tutaj ten zakręt widać

 

i dalej grzejesz prosto aż dojedziesz na mostek betonowy, nigdzie po drodze nie skręcając

tam też planuję się rozłożyć na wieczór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą mi się te zdjęcia wyświetlać. U mnie widać tylko prostą mapkę z połową województwa. Musiałbyś Tadeo zrobić zrzut ekranu, zachować plik i wkleić jako obrazek. Na razie takie cóś widać:

 

Fakt, że opis szczegółowy dałeś. Jak dla mnie chyba wystarczy.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tadeo za inicjatywę i zaproszenie. :notworthy: Sam bym pewnie tyłka nie ruszył. A tak w jednym dniu taka uczta. :Beer: Zresztą więcej chyba zyskałem niż Tadeo. Słońce przez PST i inne szkiełka to zawsze uczta na najwyższym poziomie. Do tego jeszcze wieczorny wypad za miasto...

Powiem tak - jak ładowałem wieczorem sprzęt do bagażnika, w centrum sodowo-betonowego osiedla sądziłem, że właśnie zaczynam marnować czas. Na niebie było niby pogodnie, ale straszna kiszka z przejrzystością. Parę dni suchej wyżowej pogody dało miastu nieźle popalić. Ledwo widać było Trójkąt Letni.

Ale jak dojechaliśmy na miejsce, zmieniłem zdanie. Droga Mleczna, jakiej dawno nie widziałem, meteory niczym fajerwerki, M31 widoczna bez problemu, tak samo chichoty.

Tadzik męczył elektronikę ugotowanego Soligora, od czasu do czasu zerkając w okular, a ja syciłem oko w swoim maleństwie (ETX-70). Śliczności M57 (ciut maleńka - ale pierścionek był), M27 (jak na moje mieszczuchowe oko - zwalała z nóg), M31, M81 i M82, M13, M92, Plejady, Chichoty.

Zawsze wiedziałem, że w końcu znajdę miejsce, w którym przyda się F5 tego niewielkiego refraktorka. No i mam nadzieję częściej tam bywać.

Dzięki raz jeszcze Tadzik. :notworthy::notworthy::notworthy:

PS. Napiszecie pewnie, że te moje zachwyty wynikają z faktu, że nigdy nie widziałem nieba przez przeróżne Taurusy, ani też nie bywałem na zlotach w Bieszczadach. Ale i tak uważam, że było ekstra i nie dam się długo namawiać na następny wypad.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi niestety. Dziś i jutro muszę popracować nad posterem na konferencję do Drezna.

PS. Są w Dreźnie jakieś sklepy astro?

 

Chyba już znalazłem - jakiegoś Foto-Wolfa:

http://www.foto-wolf.info/

Co ciekawe Coronado sprzedają pod marką Meade. :blink:

Zapomniałem, że pod Dreznem jest Radebeul!!!

http://www.sternwarte-radebeul.de/index.php

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.