Skocz do zawartości

Hartley; Rundetaarn; Lecar - kolejne zakrycia asteroidalne na terenie Polski - 2-3 października


Wiesiek S.

Rekomendowane odpowiedzi

W Jarosławiu na niebie cirrostratus plus "kawałki" niższych chmur. Nad ranem ma być lepiej, ale abym zmusił moje kości do wyjścia z łóżka musi być (prawie) bezchmurnie. Akurat w tym przypadku (Hartley) dojścia do zakrywanej gwiazdy nie trzeba ćwiczyć, gdyż znajduje się niecałe 0,5° od bety Aur i kilka minut od gwiazdy 8 mag.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również totalne zachmurzenie, a przed południem było bezchmurne niebo.

Wiesiek

PS. Będę pamiętał by wcześniej wysłać mapki, jeśli Paweł pozwoli. Mam wyliczone zakrycia Occultem na miesiąc październik. Katalog asteroid (MPCORB) ściągam najnowszy ze strony http://www.astro.cz/mpcorb/ i liczę według niego. Obliczenia Occultem (większość) niewiele różnią się od tych z EAON. Mógłbym wcześniej wysyłać te, których nie podaje EAON (np. dla asteroid kilkunastokilometrowych) choć wiem, że dokładność pasa zakrycia w tym przypadku jest marna. Ale gdyby byli chętni do takich obserwacji to służę danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również totalne zachmurzenie, a przed południem było bezchmurne niebo.

Wiesiek

PS. Będę pamiętał by wcześniej wysłać mapki, jeśli Paweł pozwoli. Mam wyliczone zakrycia Occultem na miesiąc październik. Katalog asteroid (MPCORB) ściągam najnowszy ze strony http://www.astro.cz/mpcorb/ i liczę według niego. Obliczenia Occultem (większość) niewiele różnią się od tych z EAON. Mógłbym wcześniej wysyłać te, których nie podaje EAON (np. dla asteroid kilkunastokilometrowych) choć wiem, że dokładność pasa zakrycia w tym przypadku jest marna. Ale gdyby byli chętni do takich obserwacji to służę danymi.

 

Wiesiu.

A czemu miał bym nie pozwolić... jak niby i z jakiej przyczyny.

Pamiętaj jednak, że MPCORB ma nie najlepszą reputację i powinien raczej stanowic uzupełnienie luk dla ASTRORB.DAT

W tym roku na ESOP były dla koordynatorów krajowych warsztaty ze Stevem Prestonem. Od nowego roku będziemy mieli dostęp do dobrej astrometrii. Ja miałem do niej do pewnego czasu dostęp za czasów aktywności Manka.

 

Publikujmy nasze obliczenia!

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.