Skocz do zawartości

Okulary Skywatcher UWA


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

http://market.fotoclassic.pl/sklep/product...products_id=114

 

coz to za sprzet ?...oplaca sie brac go pod uwage czy raczej srednio spelnia oczekiwania ?

 

biore tez pod uwage Swany

 

tutaj masz test: http://www.astro-okulare.de/English/skyuwae.htm

 

 

Jodłowskich warunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz test: http://www.astro-okulare.de/English/skyuwae.htm

Jodłowskich warunków!

 

Z tego testu wynika ze dobre pole okularu 15 mm wynosi 50 stopni ...bardzo dobry kontrast i mala oberacja ...okulary sa rekomendowane do teleskopow F/5 i wolniejszych czyli by pasowalo...z drugiej strony SWANY maja jeszcze wieksze pole

 

pytanie oplaca sie oszczedzac ?... czy raczej nie? .... jak nie to zaraz zamowiam SWANA 15mm

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie oplaca sie oszczedzac ?... czy raczej nie? .... jak nie to zaraz zamowiam SWANA 15mm

Dokładnie wczoraj to samo pytanie zadałem pewnej osobie, która ma szansę "poniuchać " trochę w FotoClassicu. Jeśli wstrzymasz się ze 2-3 dni z decyzją, napiszę więcej, zaraz jak dostanę info.

No, chyba, że ktoś jasno się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wczoraj to samo pytanie zadałem pewnej osobie, która ma szansę "poniuchać " trochę w FotoClassicu. Jeśli wstrzymasz się ze 2-3 dni z decyzją, napiszę więcej, zaraz jak dostanę info.

No, chyba, że ktoś jasno się wypowie.

 

OK w takim razie bede wdzieczny jak napiszesz mi co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę bazować jedynie na opinii, którą otrzymałem z poznańskiego FotoClassica. Pomimo tego, że dostałem wiadomość mailem, w całosci ją zacytuję- najwyzej FotoClassic mnie zastrzeli, albo w lochy wsadzi :szczerbaty:

 

Cytat:

"Okular SW UWA 15mm jest jak najbardziej dostępny. Całośc operacji zajęłaby

ok tygodnia ponieważ fizycznie znajduje się on w Tarnobrzegu.

 

Co do jakości okularu.

Miałem okazję testować tą serię z SW 100ED. Jestem bardzo pozytywnie

zaskoczony jego jakością. Pole oscyluje w granicach 60 - 65*dobrze

skorygowany. Nie zauważyłem odblasków, a obrazy były ładne i kontrastowe.

Bez wątpienia jest to okular przywyższający standardowe plossle. Na uwagę

zasługuje tez bardzo komfortowy LER tego sprzetu.

Szczerze polecam.

Astronom."

 

 

Przypuszczam, kto jest autorem tego maila. Kto też się domyśla, na pewno potwierdzi, że chodzi o osobę godną zaufania.

Wychodzi na to, że pomimo niskiej ceny, ten okularek nie będzie jakiś nadzwyczaj szajsowaty. Chyba skorzystam i wezmę 15 mm.

 

A Dobsonme: ja widzę potrzebę posiadania akurat takiego okularka. Dwucalowce też są potrzebne, ale do innych spraw. Z kolei : czy akurat Swany ;)

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.