Skocz do zawartości

Mycie lustra.


Rammstein5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po raz pierwszy myłem swoje lustro, wydawało by się ze to taka prosta sprawa i powinno szybko pójść jednak tak wcale nie było . Ale w końcu to duży kawał lustra i trzeba mieć trochę wprawy. :Boink:

Myłem lustro samą wodą i efekty są takie sobie, a mianowicie na lustrze pozostały ślady po wodzie w postaci malutkich kropelek ,co bardzo mnie wkurza i na pewno tego tak nie zostawię . I tu mam pytanie do osób które już myły swoje lustra jak usunąć takie kropki, czy musze myć całe lustro czy idzie to zrobić nie wiem możę spirytusem lub czymś innym tylko w tych miejscach w których są te kropeczki.

 

Czy zakup tej ściereczki i tego płynu do czyszczenia pomoże mi w czymś??, czy to tylko strata pieniędzy?:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...c545cf4fb9039ba

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...c545cf4fb9039ba

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cały temat o myciu lustra - pewnie go już przeglądałeś, ale nie znalazłem przy końcu Twojego postu.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...lustra&st=0

 

Co do płynu Baadera to czytałem gdzieś na forum (ale nie pamiętam gdzie), że ktoś próbował go zastosować do lustra i był średnio zadowolony z efektu (niestety nie pamiętam już, w którym wątku).

 

pozdr

 

:Salut:

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy myłem lustro tylko raz w zyciu.robiłem to w podobny sposób jak zaproponował kolega sumas,tylko z tą różnicą ze lustro po umyciu spyrytusem włozyłem do lekko podgrzanego piekarnika.alkochol szybko odparował a lustro było idealnie czyste.W moim U200/1000 nigdy nierobilem takiego zabiegu,a teleskop posiadam już 5 lat.wystarczy robic wszystko żeby zapobiegać osadzaniu sie kurzu i nieczystości i bedzie ok. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro po umyciu polewaj cienkim strumykiem wody najlepiej destylowanej czy jak pisal Promil odmineralizoawnej w jakis extra filtrach. Lustro jest po skosie i woda z cienkiego wezyka polewaj stopniowo tak aby jak najmniej kropel zostawalo . Im lepsza warstwa tym woda mniej rozlewa sie na lustrze. Pozostale krople odsacz bibulka . Kilka sladow po kroplach nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lustro z astrokraka.

Maznelo mi sie w czasie skladania impregnatem i troche mu sie zaschlo.

Na maksa szorowalem chusteczkami umoczonymi w plynie do naczyn a potem woda i zadnych uszkodzen nie dostrzegam. :helo:

 

ja juz wolałbym zabrac je do jakiegos chemicznego czyszczenia... zawsze mial bys gwarancje ze jak uszkodza to ci odkupia :D. Naprawde ja bym nie ryzykowal, tylko wolalbym te pare zl dac wiecej i sie nie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jeszcze w jakiej cenie taka woda? Bo na moje lustro ok. 4 L idzie na jedo mycie...

a musisz wszystko myć w destylowanej?

tylko końcowe płukanie w destylowanej, na moje idzie niecałe 0,5 litra - czyli 1-2PLN(chyba, bo pamiętam, że poraziła mnie w zeszłym roku niska cena)

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.