Skocz do zawartości

WWPKF - pytanie nr 40


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wielka Opozycja Marsa celebrowana jest w Trójmieście na wiele sposobów.

W dodatku do jednej z lokalnych gazet (niemal w całości poświęconemu Marsowi - 24 strony!) pojawił się - w porozumieniu z Władzami Oddziału Pomorskiego PTMA - żart w postaci kuponu uprawniającego do spojrzenia na Marsa w dniu dzisiejszym, podczas imprez organizowanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Na kuponie jest napisane, że uprawnia on do oglądania Marsa przez najlepszy teleskop rozstawiony przed Ratuszem Staromiejskim.

 

Jubileuszowe pytanie nr 40 brzmi:

Jakiego koloru jest ten "najlepszy teleskop" na fotografii "zdobiącej" kupon?

 

P.S. Radio Gdańsk od samego rana nic, tylko o Marsie. Aż miło posłuchać. No, właśnie w tej chwili (11:51 CWE) mamy minimalną odległość Marsa od Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza twarz! Normalnie jesteście genialni! Skąd wiedzieliście nie czytając tej gazety?? ;D

 

No przecież wystarczy spojrzeć do ostatniego numeru WiŻ, żeby wiedzieć skąd są najlepsiejsze teleskopy w tym kraju ;).

 

Już myślałem, że w zadaniu jest haczyk, bo widziałem kiedyś, że bywają niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trudności El - to ja jako forumowicz znałem odpowiedź ..O, be a fine girl... etc. ale niestety byłem bez kabla wtedy. A ta druga odpowiedź to dlatego że seeing jest supcio i z wieżyMariackiej Bałtyk widać, zaś na Wschód to wieże kościołów w Lwowie- nie robie sobie jaj.

Reszta Twoich pytań belong to group called " MORE THAN LIMITED" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o o co chodzi ???

niech wszyscy, którzy mieli żółte rury podniosą ręce!!!

 

 

 

o!! widzę las rąk ;D

chyba duży odsetek z nas miało okazję POPRACOWAC na tym sprzęcie

ale cóż od tego zacząłem moją przygodę z astronomią i jak widać nie zniechęciłem się ( bo jestem twardzielem 8) ), działałem na U 4 lata i gdyby nie byłoby mnie stać na coś lepszego używałbym go dalej i chyba byłbym zadowolony ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.