Skocz do zawartości

Tele Vue 32mm Wide Field 2 cale


bartolini

Rekomendowane odpowiedzi

skoro deja vu to powinneś zauważyć że zdjęcia TV 32 mm są oczywiście - jest tam link...

a jakie zdjęcia vixena --... ? to może na forum zrobimy galerię -?!? a co za różnica że to założycieli forum - administratorów kosztuje miejsce na dysku ... nie twoje nie martw się ... stara zasada z komuny....

chętnie na priva wyslę ... chociaż jak wygląda vixen 12mm to mało kto nie wie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamieszczania fotek vixenów LVW absolutnie cię nie namawiam :huh:

 

Proszę, nie zasłaniaj się troską o portfele ludzi którzy na to forum wykładają kasę, bo zawsze możesz wrzucić linki... a czepiam się ponieważ uważam, że póki ktoś tylko nie ujawnia "niewygodnych" informacji (np. że okular jest używany i ma najprawdopodobniej kilkanaście lat...), to jest to kwestia jego sumienia, ale jeżeli publikuje nieprawdziwe informacje (że seria limitowana :Boink: ) to już trochę przegięcie.

Była już dyskusja na temat ingerencji "postronnych" użytkowników w transakcje:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8495

Miałem nie pisać tego postu, ale dostałem swego czasu PW od bardzo początkującego usera, z pytaniami w sprawie tego okularu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do limitowanej serii to z uwagi na małą ilośc informacji - miałem takie podejżenia to primo -

i widać nie potrzebnie choć sprzedający też kiedyś mi to tak określił... i stąd moje błędne stwierdzenie..... - szkoda że od razu nie piszesz co ci na serce leży... a nie dusisz coś tygodniami...

 

secundo masz racę więc link był umieszczony i okular można obejżeć - chyba bardzo dokładnie , cena tego okularu też jak wiesz na zachodnich forach to około 200-250 euro w zależności od stanu ... tu mucha nie siada....

Za troskę o wyjaśnienia oczywiście Ci dziekuję bo sam takich informacji poza twoim linkiem nie miałem - teraz jakieś są - ale co najmniej mizerne i tak naprawdę przydałby sie porządny test tego sprzetu( chyba się z tym zgodzisz...). \W wyjaśnieniu jest jakaś odpowiedź nedzna bez konkretów a szkoda....

Z tego co napisałeś w np. wychodzi że sprzet w ogłoszeniu ma kilkanaście lat -a ze zdjęcia potrafisz określić ile okular ma lat... to chyba przeginasz .

Nigdzie nie ukrywałem że okulat Tele Vue jest uzywany i dlatego mozna go sobie obejżeć na linku , wszystkiego fotografować nie bedę bo sensu nie widze

kto chce to wysle konkretne zapytania z fotografią konkretnej części i już... to chyba dobra droga nie ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś w np. wychodzi że sprzet w ogłoszeniu ma kilkanaście lat -a ze zdjęcia potrafisz określić ile okular ma lat... to chyba przeginasz .

 

"Wide Field EP's, 24mm in particular

 

Yes, the Wide Fields were the precursors of the Panoptics. Panoptics

have similar eye-relief but reduced pincushion distortion, reduced

astigmatism, larger apparent fields, larger true fields, and are fully

multi-coated. The 4 lanthanum elements of the 6 total cost more of

course, but you can see the difference, especially in fast scopes.

That's why I introduced them in 1991."

 

Z tego co rozumiem panoptic zaczął być produkowany w 1991 roku jako następca widefielda ...

 

 

(Może by przenieść "Część dyskusyjną" tego wątku do innego działu?)

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z przeniesieniem jest jak najlepszy ... jak tylko bedzie pogoda i bedę miał okazje stawiam swój okular przeciw co najmniej swanom na naszym rodzimym podwórku - niech bedzie rozpoznanie bojem...

bo informacje są skompe na temat tego TeleVue... poza tymi samymi rodzajami szkła w Wide Field i Panoptic.....

"Wide Field EP's, 24mm in particular

 

Yes, the Wide Fields were the precursors of the Panoptics. Panoptics

have similar eye-relief but reduced pincushion distortion, reduced

astigmatism, larger apparent fields, larger true fields, and are fully

multi-coated. The 4 lanthanum elements of the 6 total cost more of

course, but you can see the difference, especially in fast scopes.

That's why I introduced them in 1991."

 

Z tego co rozumiem panoptic zaczął być produkowany w 1991 roku jako następca widefielda ...

(Może by przenieść "Część dyskusyjną" tego wątku do innego działu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst pochodzi z:

http://www.televue.com/ask_al/Ask_Al_Frame...Topic=eyepieces

wątek: "Wide Field EP's, 24mm in particular"

 

Prowizoryczne tłumaczenie tego tekstu brzmi jakoś tak:

 

"Coś więcej o okularach Widefield 24mm

 

Tak, Widefieldy były prekursorami Panopticów. Panoptic-i mają podobnią wartość odsunięcia źrenicy wyjściowej, ale zredukowaną dystorsję poduszkowatą, zredukowany astygmatyzm, wieksze dostrzegalne pole widzenia (AFOV), większe rzeczywiste pole widzenia (TFOV), i są na wszystkich powierzchniach soczewek pokryte powłokami wielowarstowymi. 4 elementy ze szkła lantanowego, z całkowitej liczby 6 kosztują oczywiście więcej, ale można zauważyć różnicę, zwłaszcza w szybkich teleskopach.

Dlatego właśnie wprowadziłem je (panoptic-i) w 1991 roku."

 

-czyli to szkło lantanowe wprowadzono dopiero w panopticu

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.