Skocz do zawartości

Co sądzicie o powstaniu nowego forum?


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Powstało nowe forum na

http://jesion.sm.pl/

 

Jestem tą sytuacją mocno zdegustowany.

Panowie admini zdecydujcie się. Ja, zwykły użytkownik forum, jestem lekko ogłupiony zistniałą sytuacją.

Mam kilka pytań:

1. Czy stare forum jest likwidowane ?

2.Czy będą równolegle istniały 2 forum ?

3. Czy planujecie powstanie jeszcze jakiegoś forum ?

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti - a dlaczego mamy Ci wierzyć ?!

DEKALRACJA ZAŁOŻYCIELI JEST ZGOŁA INNA.

 

Ja - najzwyklejszy "everyday user " - składam niniejszym deklarację następującej treści :

 

"Nie będę od dnia dzisiejszego czytał postów o wzajemnych animozjach ani ich oceniał lub komentował."

 

WniOsek ten nasunął mi się - WIDZĘ CO SIĘ ZACZYNA DZIAĆ I KTO WIE CZY NIE ZA PRZYCZYNĄ NASZYCH KOMENTARZY

 

DO KOŚCIOŁA NIE CHODZI SIĘ DLA KSIĘDZA - ZATEM JEŚLI NAWET KTOŚ NIE LUBI JANUSZA ALBO NIE ZGADZA SIĘ Z BARTKIEM TO MOŻE TU BYĆ OBECNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti ! To teraz wejdź i zobaczysz że są tam ludzie którzy się zrejestrowali i zapewniam Cię, że nie zrobili tego "dla jaj". Albo mam rozdwojenie jaźni, albo coś ze mną nie tak, widzę dyskusje prowadzone równolegle na dwóch forum.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest zalozone u niezaleznego zewnetrzengo providera (14 dni darmowych na testy). Jezeli brac forumowa bedzie chciala przeniesc sie na wlasne przez siebie oplacane forum, to wtedy zaistnieje. Nie widze mozliwosci istnienia 2 forow i powodowania kolejnych podzialow. Jeszcze raz powtorze - forum to ludzie, nie technologie i serwery!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El, uważam, że robisz krecią robotę tworząc kolejne, konkurencyjne gwiazdo-forum!!! ;)

Chociaż muszę przyznać że znajdują się tam pewne ciekawe rzeczy merytoryczne, czyli w rzeczy samej.

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacza MacArti ale chyba masz lekkie rozdwojenie jaźni - tu piszesz, że Ci tam to forum nie odpowiada, tam też z tego co sprawdzałem mocno piszesz, hmmm dość to dziwne ?

 

zresztą każdy robi tak jak uważa i jak powinien, można siedzieć na kilku grupach jednocześnie i nie jest to złe, szkoda tylko że zamiast się konsolidować dzielimy się ! Cała sprawa jest dla mnie dziecinadą, nikt chyba od początku nie czytał co pisze Bartek na temat "Płeszka_gate", na forum powstało poruszenie, którego zupełnie nie rozumiem. Ludzie nagle zaczęli stawiać ultimatum, złościć się i myśleć nad czymś niezależnym. Bleee, gadacie tak jakby tutaj ktoś utrudniał pisanie, obrażał, albo jakby forum było źle prowadzone !

Janusz od początku zachowywał się jak dzieciak a to co się stało jest naturalną konsekwencją jego zachowania. Kiedy odbywały się jakieś straszne dyskusje, po których okazało się, że astropozdrówka nie mają racji, ludzie do mnie pisali i dzwonili, że właśnie tak powinno być: trzymać Janusza krótko lub jak kto woli przy ziemi ! To co się więc teraz dzieje uważam za type zachowanie dla naszej narodowości, jak coś działa to należy to spieprzyć, najlepiej zrobić swoje zamiast pomóc drugiemu, zamiast podać mu rękę najlepiej go kopnąć w tyłek, no i do tego typowa dwulicowość !

Kto pamięta pierwsze forum ? teleskopy.pl przestały funkcjonować bo okazało się, że nawet w sprawach hobby ludzie nie potrafią trzymać na wodzy wybujałych ambicji, kto pamięta forum Janusza gdzie niewygodne wątki ginęły w tempie ekspresowym ?

W końcu wypracowaliśmy formę forum która działa i jest chyba najbardziej niezależna z możliwych, biorąc pod uwagę sposób i jakość prowadzenia. Dlaczego nie może zostać zawieszona osobą, która pomimo dużej wiedzy, w sposób ciągły zakłóca działanie forum i powoduje jego destabilizację ?

 

Nie rozumiem tego wszystkiego Panowie, i dlatego też robię sobie urlop od forum...

w każdej postaci !

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam El

aaa czy ja moę się na Twoje forum zapisać? Co prawda w piekle się będę smażył, ale mój wyciąg podpowiada że warto.

Towarzystwo zalogowane na Twoim forum ma same zalety; nic nie mówi zajęte pracą i nie starzeje się.

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papaptki masz prawie 100% racji. Niestety wydaje ci sie, ze sprawa dotyczy Janusza. Absolutnie nie o to chodzi. Zauwaz, ze sam juz masz dosyc i robisz sobie urlop. Jedni szybciej reaguja inni wolniej. Powod jest niestety ten sam. Tu chodzi o to, co stalo sie potem. Ludzie sobie uswiadomili, ze nic nie maja do powiedzenia - a wiec kim tu sa? Kazdy zada sobie takie pytanie. Stworzyliscie bezsensowna hierarchie, ktora zawsze na forach powoduje takie problemy. Zastanow sie, dlaczego poprzednie forum polecialo? Dlaczego i to juz ledwo przezylo burze swego czasu. Zawsze jest ten powod. Moze trudno go dostrzec z pewnej perspektywy, ale za to z innej bardzo latwo.

 

Dlaczego wam sie wydaje, ze forum musi miec tyrana? Dlaczego wydaje wam sie, ze ludzi na forum trzeba pilnowac i za nich dla dobra ogolu podejmowac decyzje? Jestesmy malutka grupka ludzi, ktrorzy do tego w wielu przypadkach sie znaja. Jak mozna uskuteczniac hegemonie na tak malym i sprawnie dzialajacym forum? JEden incydent potrafi ewoluowac do skali zupelnie niezrozumialej. I to juz nawet ciebie Papatki, jak sam zauwazyles, dotknelo!

 

Mam nadzieje, ze to co sie dzieje spowoduje jasne i klarowne zmiany, ktore pozwola zachowac grupe, bez jej rozdzielania. Niestety sposob w jaki Bartek potraktowal kilku z nas powoduje, ze byc moze bedzie trudno to juz naprawic... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacza MacArti ale chyba masz lekkie rozdwojenie jaźni - tu piszesz, że Ci tam to forum nie odpowiada, tam też z tego co sprawdzałem mocno piszesz, hmmm dość to dziwne ?

 

Papatki popisałem dla jaj żeby zobaczyć jaki to engine i juz mi się niechce bo mi się nie podoba... 8)

 

Co do reszty co napisałeś ... masz u mnie piwo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Naród nasz kłótliwy jest i zawsze niezadowolony. Osobiście pomysł powstania nowego forum uważam za zupełnie chybiony. Bo po co tworzyć coś co już jest, działa i się sprawdziło. Czy naprawdę wierzycie, że nowe forum będzie idealne? Będzie takie samo jak każde inne i wcześniej czy później pojawią sie pewne sprzeczności, ale z nimi należy nauczyć się żyć, a nie od razu uciekać. Chyba, że chcecie założyć towarzystwo wzajemnej adoracji, ale w to wątpię. Wszyscy głosicie piekne hymny o braci astronomicznej, o jedności w imię hobby, etc. Przecież to czysta utopia. Pomyślcie, jeszcze nie tak dawno wszyscy chwaliliście Bartka, że ruszył barć astronomiczną, pamiętacie jakie były głosy po założeniu przez niego forum? Podusmowując potrzebne nam tak naprawdę jest tylko jedno forum, może ono się nazywać x,y i należeć do kogokolwiek. Na pewno nie będzie idealne, bo my nie jestesmy idealni. Ale na pewno bedzie lepszy niż kilka niezależnych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie Jesion

to co proponujesz kolegom to jednak jakaś forma spólki, a mówiły jaskółki, że nie dobre są spółki. Spółkę diabeł stworzył. I nie bierz przykładu z "2+1" "to co się da podziel na dwa bez namysłu dziel".

Spójrz na niemiaszków im ciągle mało chcą być razem bo w tem siła.Choć to skala duża lecz przykład nie zgorszy, o krajowym podwórku nie wspomnę sama gorycz. Twoje działanie odbieram zle, podkładasz nogę koledze z którym w Jachrance tak serdecznie się witałeś. Kończę bo ciśnienie mi skacze.

Ja nie jestem do kupienia.

Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dziwna- ja też nie chiałbym latać po kilku forach aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, a tak np p. Leszek Jędrzejweski pisze na razie juz tylko tam na interesujące mnie tematy sterowania teleskopowego, chcąc nie chcąc aby uzyskac odpowiedź trzeba się tam pokazać, no chyba, że na priva, ale wtedy tracą być może wiele inni uczestnicy forum z informacji jakie niosą pytania i stawiane na nie odpowiedzi.

 

Dalej nie wiem czy to dobre rozwiążanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.