Skocz do zawartości

Jaki akumulatorek 12V do wiatraka?


doktor Robotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem sobie wiatraczek do obudowy PC-eta na 12V za marne grosze. Podpiołem go pod zasilacz i przetestowałem, dmucha pięknie, ale, no właśnie ale. Jaki akumulatorek mam zabrać w teren który by obsłużył ten wiatraczek minimum przez 3 godziny?

Jesli akumulatorek to i muszę mieć ładowarkę i znowu jaka będzie dobra?

Napiszcie jak macie zorganizowane zasilanie chłodzenia u siebie, bo po co mam wymyslać nowe rzeczy, jak u was hula to już od lat?

 

 

Czy takie coś bedzie dobre?

http://multisort.pl/product/5279.Akumulato...;12V;1;3Ah.html

Pozdrawiam

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego wiatraczka dolutowałem krokodylki i poprostu podpinam do zwykłej bateri 9V taka za 3 zł z kiosku tylko jakiejś lepszej firmy na takowej bateri chodzi mi wentylatorek bez problemu jak narazie od czasu zamontowania około 3 miesiące temu chłodziło teleskop ~20h i bateria nadal zasila elegancko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się dokładnie temu wiatraczkowi na obudowie powinno być napisane ile "ciągnie prądu" tzn. ile zużywa miliamperów (A) (podejżewam ze około 0,1 A). Teraz dzielimy pojemnośc akumulatora przez znaleźoną wartość mA czyli:

1,3Ah/0,1=13 godzin <= czyli długo xD

Trzeba wziąć pod uwage że pojemnośc akumulatora i bateri spada wraz z spadkiem temperatury ale w tym wypadku chyba nie będzie z tym problemu :szczerbaty:

 

W postach na temat unowowczesnienia Synty wyczytałem że najlepiej się nadaja akumulatoro żelowe ale nie wiem dlaczego :huh:Synta- czas na zmiany

 

Pozdrówko!

 

P.S. Jeżeli chodzi o baterie 9V to niestety ale przy 12 V watraku kręci się on tylko z 2/3 szybkości normalnej :/

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się dokładnie temu wiatraczkowi na obudowie powinno być napisane ile "ciągnie prądu" tzn. ile zużywa miliamperów (A) (podejżewam ze około 0,1 A). Teraz dzielimy pojemnośc akumulatora przez znaleźoną wartość mA czyli:

1,3Ah/0,1=13 godzin <= czyli długo xD

Trzeba wziąć pod uwage że pojemnośc akumulatora i bateri spada wraz z spadkiem temperatury ale w tym wypadku chyba nie będzie z tym problemu :szczerbaty:

 

W postach na temat unowowczesnienia Synty wyczytałem że najlepiej się nadaja akumulatoro żelowe ale nie wiem dlaczego :huh:Synta- czas na zmiany

 

Pozdrówko!

 

P.S. Jeżeli chodzi o baterie 9V to niestety ale przy 12 V watraku kręci się on tylko z 2/3 szybkości normalnej :/

 

Po przeczytaniu mojego postu jeszcze raz zauważylem że troche pomieszałem się w edytowaniu xD

Chodzi cały czas o Ampery A a nie o miliampery mA xD

12 voltowy wiatrak przy zasilaniu zaledwie betaryjką 9 V osiąga tylko 2/3 mocy swojej :/

Wyjsciem jest połączyc szeregowo ze sobą 1 baterie 9V i 2 baterie 1,5 V i będzie git ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem masz całą game akumlatorków żelowych, o różnej pojemności. Jeśli potrzebujesz ładowarkę to też ją tu znajdziesz. http://gestor5.webpark.pl/akumulatory12v.html

Pozdro.

 

 

Dzieki za link. Mam zamiar kupić ten 1,2 Ah+ ładowara i podpiąć pod niego 2 wiatraki. Wszystko zawieszę na zwykłych gumkach. Może pomoże to coś i nie będzie mi rosić LW, a i obrazy i czas schładzania będą ciut lepsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne rozwiazanie,wiatraczek 12V 0,12A i testowalem podlaczajac baterie.ta opcja odpada,baterie szybko sie wyczerpuja.nalepsze do tego jest aku zelowy np.12V /7Ah za grosze na allegro :Salut: Im wieksza pojemnosc tym dłuzej wytrzyma,szczególnie w zimowe noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne rozwiazanie,wiatraczek 12V 0,12A i testowalem podlaczajac baterie.ta opcja odpada,baterie szybko sie wyczerpuja.nalepsze do tego jest aku zelowy np.12V /7Ah za grosze na allegro :Salut: Im wieksza pojemnosc tym dłuzej wytrzyma,szczególnie w zimowe noce.

 

 

Okey, już zamówiłem większy 7 Ah model panasonica na allegro za 30 zł. Teraz zastanawiam się nad ładowarką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.