Skocz do zawartości

Petycja o przyjęcie Polski do ESA


Rekomendowane odpowiedzi

Eeee, a my przypadkiem nie jestesmy juz panstwem stowarzyszonym z ESA, ewentualnie niebawem bedziemy podpisywac PECS (Plan for European Cooperating State)?? Ten oto PECS ma sie z czasem przemienic w pelne czlonkostwo w ESA.

Dzis juz przeciez mozemy brac udzial w projektach ESA (dla przykladu SSETI czy paraboliczne loty dla studentow).

 

Wydaje mi sie, ze ta petycja nie ma sensu, bowiem zwyczajnie autor owej petycji nie wie, co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszelkie sformowania w stylu

"nasz rodak który wraz z kosmonautami ZSRR......"

"zacytuję tutaj rosyjskiego uczonego,"

są nie na miejscu jeśli chodzi o naszego "prezia", :naughty: działają poprostu jak płachta na byka, gdybyś np. zacytował jakiegoś księdza, uczonego eremitę, a w cytacie odniosł się np. do jakiejś transcendentalnej encykliki naszego Papieża to pewnie zwróciło by to jego uwagę. Nie sądze by też wiedział kim był Ciołkowski i znał jego korzeni, no i terminologia podboju kosmosu,w jego rozumieniu ...tu pominę....., bo dziwne rzeczy bym napisał... :scratchhead: , choć ma mądrych doradców więc może mają dostęp do internetu...

Mimo to popieram Twoją inicjatywę !!! :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, a my przypadkiem nie jestesmy juz panstwem stowarzyszonym z ESA, ewentualnie niebawem bedziemy podpisywac PECS (Plan for European Cooperating State)?? Ten oto PECS ma sie z czasem przemienic w pelne czlonkostwo w ESA.

Dzis juz przeciez mozemy brac udzial w projektach ESA (dla przykladu SSETI czy paraboliczne loty dla studentow).

 

Wydaje mi sie, ze ta petycja nie ma sensu, bowiem zwyczajnie autor owej petycji nie wie, co sie dzieje.

 

 

No niestety ale jak narazie formalnie nie współpracujemy z ESA. Było kolka rzeczy wykonanych przez CBK ale nie dla ESA a dla podwykonawców ESA (mam nadzieje ze czuc różnice). Jeżeli chodzi o projekty studenckie to owszem działamy, nawet dużo, ale tylko tak na ładne oczy i nie bez dużych problemów. Z tego co się dowiedziałem w zeszłym tygodniu do ostatnie konsultacje w sprawie podpisania PECSy maja by dopięte na początku przyszłego roku i podisane w lutym-kwietniu. Serce rośnie.... a jak wyjdzie zobaczymy...

W środe w Pałacu Staszica w Warszawie organizowana jest konferencja pt. "Polska w kosmosie i z kosmosu". Mam nadzieję, że dowiem się na ten temat troszkę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy ...

 

 

:helo:

 

Polska podpisała porozumienie PECS z ESA :) czyli oficjalny dokument współpracy.

Maiałem dzisiaj telefon z Miinisterstwa Gospodarki w tej sprawie. Premier podpisał porozumienie a w zeszłym tygodniu rada ESAy zatwierdziła jednogłośnie przyjęcie Polski.

 

Pragnęprzy okazji podziękowawszystkim którzy włączyli się w agitację słusznej sprawy, przedewszystkim studentom i doktorantom.

 

:notworthy:

 

PS. do 15 grudnia mozna było skladac podania na YGT... ktoś złożył :rolleyes: czy nikt nie wierzyl ze nas przyjma :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marcinie!! Głównie jest to Twoja zasługa!! Zorganizowałeś całą akcje, nieco po-pociągałeś za odpowiednie sznurki i się udało!!

 

Ja sam nie wziełem udzialu w YGT w tym roku, bo byłem pewien, że Polaków nadal nie bedzie to to dotyczyć. No ale kto wie?? ;) Może już za rok?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.