Skocz do zawartości

WYKŁAD


Rekomendowane odpowiedzi

Toruń - 27-11-2006 18:00

Tytuł: SALT - wielkie południowe oko polskich astronomów

Prelegent: dr hab. Andrzej Niedzielski (Centrum Astronomii UMK)

 

właśnie dostałem info z informatora astronomii

 

zaraz się dowiem więcej co i jak - napiszę tutaj

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu zaprasza na cykl spotkań z astronomią. Wykłady odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00 w sali kinowej Ratusza Staromiejskiego (drzwi w prawo zaraz za bramą główną). Wstęp wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj kompletny cykl wykładów

 

Dzień Prelegent Tytuł

27-11

18:00 dr hab. Andrzej Niedzielski (Centrum Astronomii UMK)

SALT - wielkie południowe oko polskich astronomów

 

11-12

18:00 dr Piotr Wąż (Centrum Astronomii UMK)

Armagedon – Jakich Ciał Niebieskich należy się bać!

 

08-01

18:00 mgr Krzysztof Czart (Centrum Astronomii UMK)

Obserwacje Nowej w Łabędziu

 

29-01

18:00 doc. dr hab. Maciej Konacki (Centrum Astronomiczne PAN)

Wielka nauka małymi teleskopami

 

12-02

18:00 dr hab. Roman Schreiber (Centrum Badań Kosmicznych PAN) Zorze polarne w Układzie Słonecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Już rezerwuję najbliższy poniedziałek, tym bardziej, że Andrzej Niedzielski to mój kumpel z roku, może da się namówić na piwko. :Beer:

Przypomnij mi Tadeo, piwo piliśmy zawsze przed czy po wykładzie? Jeśli przed, to o której godzinie spotykamy się w Niebie? 17.00?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kometa sp2ukx powraca po długiej nieobecności. Wykład, pivko ( a może pivko i wykład?) któż to wie? Ale wspomnienia super. Czas wreszcie zacząć działać. Będę obserwował wątek i z chęcią się przyłączę - jeśli pozwolicie. Wszystkie terminy wykładów mam wobec tego zarezerwowane i będę wolny. To tyle - na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś się bracie wypościł przez te miesiące. Widzę, że dopiero wykłady Cię ruszyły. :Beer: Ja też na nie czekałem, bo od ostatniego cyklu posucha była okrutna.

Co prawda jeszcze są seminaria w Instytucie Astronomii: http://www.astri.umk.pl/html/seminarium.html i seminaria czwartkowe w CAMK-u: http://www.ncac.torun.pl/?lang=pl&branch=world&id=3 Ale tam i godzina zbyt wczesna i problematyka specjalistyczna wielce i do tego są one "otwarte, ale w granicach rozsądku".

Pozdrawiam i do zobaczenia w poniedziałek.

PS. 11 grudnia jest następne spotkanie i w tym dniu jest w Od Nowie koncert Quidam. Ja się chyba nie wybiorę, ale podpytywała mnie Ori, kiedy w Toruniu ten koncert. Może Ori będzie wtedy w Toruniu i spotkamy się w Niebie w szerszym gronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykłady w godzinach przedpołudniowych to w moim przypadku porażka. A o Quidam czytałem pochlebne recenzje. Tylko przy moim woeku to nie wiem czy się nadaję do słuchania. Wreszcie jestem starszy od Papu Smurfa i węgla brunatnego. Wiek jednak zobowiązuje do stateczności (chyba). Do zobaczyska w niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko przy moim woeku to nie wiem czy się nadaję do słuchania. Wreszcie jestem starszy od Papu Smurfa i węgla brunatnego. Wiek jednak zobowiązuje do stateczności (chyba). Do zobaczyska w niebie.

 

No przestań. Ja się wybierałem na koncert Paula Dianno (pierwszy wokalista Iron Maiden) do Od Nowy, a jestem trochę starszy. :Beer:

Mam takiego kuzyna, który jest ode mnie starszy z 10-12 lat, a ciągle słucha dobrego rocka, bluesa i na koncerty chodzi.

A Quidam mi nie do końca pasuje. Niedawno był koncert Riverside - ci to dopiero mają muzę. Niestety byłem poza Toruniem. A i na Toruń Blues Meeting też się w tym roku wyjątkowo nie wybrałem.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. 11 grudnia jest następne spotkanie i w tym dniu jest w Od Nowie koncert Quidam. Ja się chyba nie wybiorę, ale podpytywała mnie Ori, kiedy w Toruniu ten koncert. Może Ori będzie wtedy w Toruniu i spotkamy się w Niebie w szerszym gronie?

 

 

 

No pewnie, że w szerszym gronie... Ja już mam metę zaklepaną i koniecznie musze się z wami poznac i spotkać. Na koncercie damy czadu. Ja to podwójnie, bo niestety koncert w Jeziorach mi pechowo w ostatniej chwili nie wypalił :(

 

 

 

do zobaczyska

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było super extra

jesteśmy Wniebowzięci dwukrotnie

raz przed wykładem

potem spojrzenie na SALTa - i jego wyniki

potem drugie Wniebowzięcie z Prelengentem

 

 

p.s. i jak tu nie myśleć o Niebie :ha:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Było ekstra.

A 11. grudnia można by było zrobić coś jeszcze więcej. Kto jest chętny niech przyjeżdża do Torunia. Można zrobić mini spotkanie, jakieś zwiedzanie Piwnic może by się załatwiło, potem wykład, a wieczorem koncert Quidam.

PS. A może dyskusja panelowa z twórcami "Planetarium"? :banan:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.