Skocz do zawartości

Jaka technika rejestracji zakryć na wideo?


alfascorpius

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna kamery cyfrowej z drugiej ręki. Jest to spory wydatek (rozsądna ceną jest ok 500-800 zł) i chciałbym zapytac Kolegów jak rejestrujecie nagrania zakryć z inserterem?

 

1. czy magnetowid + monitor/TV (tradycyjny/LCD)

2. czy kamera cyfrowa z wbudowanym LCD

 

ad.1 Czy są małe gabartwowo magnetowidy spełniające co najmniej parametr 4 głowic, które w połączeniu z monitorem/TV 5.5'' (LCD 7'') słuzyłyby jako rejestrator. Może są magnetowidy 12V, co załatwiłoby kwestię zasilania?

Jeśli używacie tej techniki i sprzęt jest sprawdzony w warunkach polowych, nie zacina sie itd. napiszcie jakie to są magnetowidy (symbole i producenci).

 

Ad.2 kamery załatwiają problem zasilania i gabarytów jednoznacznie. Muszą mieć wej. analogowe i dobrze żeby mialy wyj. cyfrowe (DV, Firewire) do dalszej obróbki i archiwizacji.

Jeśli macie takie kamery napiszcie też ich symbole i producentów - będzie łatwiej w gąszczu allegro takowe wyłapać.

 

pozdrawiam

 

P.S. przepraszam za literówki w tytule wątku - nie wiem jak to poprawić; uśmiecham się do administratora o poprawienie tytułu zgodnie z pisownią :)

Edytowane przez alfascorpius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

Moge wypowiadac sie tylko na temat kamer:

Ja mam Samsunga vpd107i - jest o tyle dobra bo ma wiekszy LCD - 6.35cm.

Tylko, ze prawdopodobnie nie ma jej juz w sprzedazy, ale jest jej odpowiednik z mniejszym LCD-

vpd105i.

Poza tym moga sie nadawac:

Samsung VP-D305i

Canon MV830i

JVC GR-D73

 

Do Samsunga mozna dokupic zasilacz samochodowy - co jest przydatne przy niskich temperaturach, albo wieksza baterie w zapasie.

Zastanawiam sie tylko nad cena bo wejscie analogowe to raczej nie jest norma i za to trzeba zaplacic troche

wiecej, wiec nie wiem czy sie zmiescisz w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród kolegów z zagranicy bardzo popularna jest Canonowska kamera MV900.

Ja osobiście używam SONY DCR HC 96.

 

Ale znam też niemców pracujących na Medionach za 100 euro!

 

Osobiście optuję za kamerą to nowocześniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie.

 

Ważne jest jedno - nie kamera z HDD najlepiej MiniDV. Kaseta na dzień dzisiejszy ma większą rozdzielczość.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wśród kolegów z zagranicy bardzo popularna jest Canonowska kamera MV900.

Ja osobiście używam SONY DCR HC 96.

 

Ale znam też niemców pracujących na Medionach za 100 euro!

 

Osobiście optuję za kamerą to nowocześniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie.

 

Ważne jest jedno - nie kamera z HDD najlepiej MiniDV. Kaseta na dzień dzisiejszy ma większą rozdzielczość.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Pawle,

wraca u mnie temat rejestracji video (inserter jest tuż tuż) Czy możesz zdobyć informację jakie Mediony są używane przez kolegów z Niemiec. Może na e-bayu można będzie znaleźć bo na naszej rodzimej allegro nie.

Dzieki z góry za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że lepiej już zainwestowac w nagrywarkę DVD.Ceny spadają na łeb, a jakośc nagrania dużo lepsza niż VHS.

 

Jaki VHS?

Piotrze gdzieś ty w sklepie widział kamerę VHS?

Nagranie na kasecie MiniDV jest bardzo wysokiej jakości i można go dzięki kamerce dokonać bez 220V!!!

Tym czasem nagrywara DVD to znów pakowanie się w przetwornice i dodatkowe monitory.

A kamera spokojnie na małej baterii nagra całe zakryciątko a i monitor ma.

 

Polecam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nagrania na kamerach miniDV mają o wiele wiekszą jakośc niż na DVD...
To samo mi powiedział sprzedawca.

Po prostu kamera DVD czy HDD to taki mały komputer robiący kompresję "w locie" i jeszcze ta jakośc jest gorsza od miniDV, ale za 2-3 lata...

W tej chwili miniDV jest nie do przebicia. Poza tym można nagrać sobie na PC i tam obrobić jak się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zagalopowałem się chodzi o Canonowska kamera MV700i / także ma wejśie AV/

Pytanie to samo czy można ją połączyć bez komplikacji z wyczekiwanym iserterem .

JAKIM INSERTEREM ???

 

Powinno działać bez problemu na zasadzie CCD--->INSERTER--->KAMERA (VCR, TV, LCD-TV, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagalopowałem się chodzi o Canonowska kamera MV700i / także ma wejśie AV/

Pytanie to samo czy można ją połączyć bez komplikacji z wyczekiwanym iserterem .

 

Zapewne taki jest zamysł konstruktora insertera :huh: - a czy komplikacje będą to sie okaże w praktyce - ja będę podłączał do Samsunga VP-D301i

 

 

Enyłej

Oprócz rejestratora i insertera jeszcze kamera analogowa i teraz pytania:

 

- jakie kamery wchodzą w grę?

- jakie są koszta zakupu takiej kamerki i gdzie kupować?

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wątpliwości . Kamera przemysłowa ma wyjśćie video typu telewizyjnego .Nie mam kamery ale z opisu wynika że ma wejście AV typu " cincz" .Pytam bo może będę miał okazję kupic Canoba MV 600i.

Czy ktos używa takiego zestawu.

 

Obecnie mam do sprzedania kamerę która współpracuje zarówno z inserterem GaPaJaWil jak i Cuno.

Jest to SONY DRC HC96E. Kupiłem ją osobiście w listopadzie za 3200 zł. Obecnie posiadam Canona MX2 i tę mam na zbyciu. Oprócz tego, że pracuje ona z inserterem to na dodatek daje piękny obrazek porównywalny do zapisu wysokiej jakości 3CCD. Obrazek zapisywany jest już na 12 ścieżkach i jest w praktyce w pełni wizyjny bo to zapis w quasi DVCAMie.

Jeśli ktoś z SOPiZowców by się skusił to zapraszam. Sprawdzony zestaw nie tylko do zakryć!

 

Co do innych kamer to kupując sprawdzajcie koledzy dokładnie specyfikacje. Często przy tańszych kamerach piszą port AV ale czy jest to input czy output to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.