Skocz do zawartości

Do trzech razy sztuka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało się za trzecim razem pokazać kawałeczek nieba dzieciakom z Ośrodka Salezjanów w Poznaniu. Wczoraj o 19 przybył Kuba, @ndrzej i ja z synem Wojtkiem. Dzieciaków było ze 20  nie liczyliśmy, Przybyli także rodzice, animatorzy z ośrodka i paru młodzieńców z siłowni na którą mój syn zamienił oglądanie po raz kolejny Jowisza i Saturna. Kuba poopowiadał dzieciakom różne ciekawe historie na tenmat tych planet oraz Syriusz i Betelgezy. Po 1,5 godzinie udaliśmy się do domów.

 

Jak wywołam zdjęcia to umieszczę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z siłowni troszku bluzgali ale jak przyszły dzieciaki to się opanowali. Pijących nie widziałem. Palenie było dozwolone za murkiem baraku tak zeby nikt nie widział. Można się było poczuć jak w szkole:-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie było bardzo sympatycznie, dzieciaki były naprawde ciekawe wszechświata. Niektóre nawet błyskały swoja wiedzą astronoiczną mówiąc, że Jowisz pływał by w oceanie (nieważne, że pomylono planety). Były też ciekawe gdzie są ich znaki zodiaku i czy wolę siedziec przed telewizorem czy przed teleskopem ;)

 

Szkoda że nie było tam zbytnio warunków i nie było co im pokazywać, była nawet pomysł pokazania im rozogniskowanej gwiazdy i wciśnięcie kitu w stylu : "widzimy teraz mgławicę planetarną" ;) ;) ;) Oczywiscie żarty żartami,  ale okazja do smiechu tez była, jak np. pewna pani zobaczyła Saturna i powiedziała że wygląda tak jak w menu jej telefonu komórkowego :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.