Skocz do zawartości

Każdy ma swojego Kraba


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł powinieneś się zaopatrzeć, jak zreszta każdy kto zajmuje się obróbka zdjęć w tzw actions do Photoshopa a szczególnie polecam zestaw autorstwa Noela Carboniego, speca od obróbki:

 

http://actions.home.att.net/Astronomy_Tools.html

 

20$ nie majątek :)

Tylko, że AP musi być. Ja cały czas jestem na etapie poszukiwania darmowego programu o podobnym zastosowaniu. Mam na myśli możliwość składania, co nie jest bez znaczenia np. w przyp. obróbki M 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że AP musi być. Ja cały czas jestem na etapie poszukiwania darmowego programu o podobnym zastosowaniu. Mam na myśli możliwość składania, co nie jest bez znaczenia np. w przyp. obróbki M 42.

 

AP?? Mi się tylko kojarzy Astro Physics :) Ale może to wina zabawy Noworocznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kojarzy Adobe Photoshop jakoś :rolleyes:

No ale u mnie to z kolei może być zboczenie zawodowe :D

 

:Beer:

 

P.S. Cóż, łoryginał Photoshopa parę złotych kosztuje- i tu chyba rozumiem Telwala!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam tego skrótu PS. Ale chyba "rozszyfrowałem" zdanie Telwala ;)

A rzeczywiscie pod względem możliwości graficznych Paint Shop Pro nie dorasta "do pięt" PS. Już lepszy jest nawet (moim zdaniem) Corel Photopaint. Kiedyś widywałem Photopainta w wersji darmowej do użytku domowego, jako dodatku do Linuxów. Z tym, że podstawą potęgi Photoshopa jest bogactwo przeróżnych patchy, filtrów, pluginów, które zostały do niego napisane. No w końcu jest to program, w którym pod komputerami Apple'a pracuje (pracowała?) połowa grafików na tym naszym łez padole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kojarzy Adobe Photoshop jakoś :rolleyes:

No ale u mnie to z kolei może być zboczenie zawodowe :D

 

:Beer:

 

P.S. Cóż, łoryginał Photoshopa parę złotych kosztuje- i tu chyba rozumiem Telwala!

 

Qubanos zawiodłem się na Twojej dedukcji ;)

Za to gratuluję saywiehowi :)

 

ps. bardzo lubię zagadki, może dlatego zawsze troszeczkę komplikuję sprawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

A Qbanosowi :P

 

 

:Beer:

 

P.S. Za to nie rozumiem jak to się stało, że odpowiadałem Telwalowi, który noworocznie przeoblekł się w JaLe'go ;) Nie, nie- jasne, że rozumiem! Tyle, że zmiana jest wyraźna :D

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jest to program, w którym pod komputerami Apple'a pracuje (pracowała?) połowa grafików na tym naszym łez padole :)

 

Pracują cały czas, a nawet w ostatnim roku penetracja Apple znacznie się poszerzyła. Sorki za offtopic.

 

Na horyzoncie nowa wersja Photoshopa CS3. Jest wersja testowa. Polecam "zabawie" - za darmo. Dla zaawansowanych użytkowników sporo ciekawych i użytecznych funkcji. Dla mniej zaawansowanych też pewnie sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

A Qbanosowi :P

:Beer:

 

P.S. Za to nie rozumiem jak to się stało, że odpowiadałem Telwalowi, który noworocznie przeoblekł się w JaLe'go ;) Nie, nie- jasne, że rozumiem! Tyle, że zmiana jest wyraźna :D

 

Tym razem zawiodłem się na dedukcji saywieha :D:D:D

 

Jak widzisz 2007 rok zaczyna się od cudów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się z moim prawie ostatecznie obrobionym Krabem :)

post-2875-1167944638_thumb.jpg

 

Faulkes Telescope (http://www.faulkes-telescope.com/ , więcej zdjęć z tego teleskopu tu: http://www.moa.home.pl/astro/obserw/obserw_eu-hou_lcogt.htm ), RGB + H-alpha, stack 8 klatek w filtrach RGB i 5 klatek w filtrze H-alpha. Czasy różne :P

 

Wcześniej Sumas pokazał swoją wersję mojej wersji Kraba, a teraz ja pokazuję to co mnie wyszło najpierw :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.