Skocz do zawartości

350 czy 400, a może Sony 100


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ponawiam temat wyboru cyfrówki. Do końca tygodnia chciałbym kupić cyfrówkę. Zastosowanie fotografia klasyczna ale z możliwością astrofoto. Właściwie się zdecydowałem na 350 ale gdzieś z tyłu głowy tkwi 400 a dziś dodatkowo usłyszałem o Sony Alfa 100.

 

Co radzicie zakupić?

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon ma zdecydowanie lepsze wspomaganie jeśli chodzi o astrofoto, nie mogę nic powiedzieć o serwisie może użytkownicy coś powiedzą

400 bym odradzał z jednego przemyślenia

na taką samą matrycę jak się wali więcej sensorów to matryca bardziej szumi

to samo dotyczy Sony Alfa 100

mam poprzednika Sony - KonicaMinolta 5D - w zwykłej fotografii bardzo chwalę

w Astrofoto przecieram szlaki dopiero

gorzej z serwisem - serwis Sony jest chyba przykładem jak nie należy prowadzić serwisu

u mnie wybór był taki nie inny też ze względu na posiadane stare szkła

wiem że wszyscy poprą Canona

ale odpowiem im pewną historyjką

byliśmy firmowo zwiedzać Lwów i w jednym z kościołów

ja pstrykam ile popadnie - extra fotki wyszły

podchodzi do mnie kolega Canonowiec z tekstem - eeee bez statywu nie popstrykasz

zmienił zdanie po obejrzeniu fotek :banan:

 

teraz czekam na miażdżącą krytykę Canonowców :Boink::Beer::Salut:

 

p.s. W 400 jest zassana technologia strzepywania kurzu z matrycy - zastosowana wcześniej w Alfa 100 Sony

czekam na Canona kiedy wypuści ImageStabilizer w korpusie

a Canonowcy zakrzykną - jak mogliśmy żyć przedtem bez tego

:banan::ha:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zastanowic sie nad Nikonami D70s, D50 i D40....Cenowo napewno troche bardziej opłacalne niż rodzina Canonów.

Luknij może na stronke z testami http://www.fotopolis.pl/index.php?n=1949 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4972&p=7

 

Ps. Ja właśnie zaczynam gromadzenie funduszy na którąś z tych lustrzanek ...350D, 400D lub którys z wymienionych wyżej niconów. Wybór będzie trudny...:) ale ja jeszcze mam czas.

Mojemu ojcu niedawno przysłali kompakta Fuji6500 i nawet całkiem niezły aparacik ale jednak lustrzanka to lusztrzanka...zupełnie inne możliwości...

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zastanowic sie nad Nikonami D70s, D50 i D40....Cenowo napewno troche bardziej opłacalne niż rodzina Canonów.

Luknij może na stronke z testami http://www.fotopolis.pl/index.php?n=1949 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4972&p=7

 

Ps. Ja właśnie zaczynam gromadzenie funduszy na którąś z tych lustrzanek ...350D, 400D lub którys z wymienionych wyżej niconów. Wybór będzie trudny...:) ale ja jeszcze mam czas.

Mojemu ojcu niedawno przysłali kompakta Fuji6500 i nawet całkiem niezły aparacik ale jednak lustrzanka to lusztrzanka...zupełnie inne możliwości...

 

do astrofoto zdecydowanie 300D,350D, 400D

Do zdjęć naziemnych polecam 20D,30D,5D :)

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do astrofoto zdecydowanie 300D,350D, 400D

Do zdjęć naziemnych polecam 20D,30D,5D :)

Gdybym brał pod uwage tylko astrofoto to nawet bym sie nie zastanawiał i brał 350D ale ja raczej w astroforo mało się bede bawił...może w dalekiej przyszłości tak. Dlatego wybór dla mnie na przykład nie jest tak oczywisty...bo Cannony jak i Nicony mają swoje plusy??

 

Ps. Canon 30D i 20D do astro sie nie nadaja?? :rolleyes:

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym brał pod uwage tylko astrofoto to nawet bym sie nie zastanawiał i brał 350D ale ja raczej w astroforo mało się bede bawił...może w dalekiej przyszłości tak. Dlatego wybór dla mnie na przykład nie jest tak oczywisty...bo Cannony jak i Nicony mają swoje plusy??

 

Ps. Canon 30D i 20D do astro sie nie nadaja?? :rolleyes:

 

 

Nadają , nadają, ale są o wiele cięższe od np takiej 350tki :) 20,30 i 5 mają magnezową obudowę.

Ja mam 20D aktualnie,przesiadłem się z 300D i różnica w ciężarze jest moim zdaniem znaczna :)

Zależy oczywićie jaki będziesz miał montaż, ale na takim eq5 to każde 1g będzie toną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają , nadają, ale są o wiele cięższe od np takiej 350tki :) 20,30 i 5 mają magnezową obudowę.

Ja mam 20D aktualnie,przesiadłem się z 300D i różnica w ciężarze jest moim zdaniem znaczna :)

Zależy oczywićie jaki będziesz miał montaż, ale na takim eq5 to każde 1g będzie toną :)

 

Ile chcesz za body 300D ? ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do focenia dziennego i strofoto najlepszy będzie 350D. Pozostaje jeszcze tylko kwestia obiektywu. Do dziennego narazie pozostanę przy kitowym ale do astro myślałem na początek o Sigmie 70-300 APO. Czy macie lepsze propozycje (kwota do 1000 PLN - czyli prosze bez L).

 

Nie padło ani jedno zdanie o Sonym a podobno ma niezłe recenzje.

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do focenia dziennego i strofoto najlepszy będzie 350D. Pozostaje jeszcze tylko kwestia obiektywu. Do dziennego narazie pozostanę przy kitowym ale do astro myślałem na początek o Sigmie 70-300 APO. Czy macie lepsze propozycje (kwota do 1000 PLN - czyli prosze bez L).

 

Nie padło ani jedno zdanie o Sonym a podobno ma niezłe recenzje.

 

Pzdr

Jazz

 

Sigma jest dobra do fotek dziennych. Do astro gorzej, chyba że się ją przymknie i będzie trzymać poniżej 200mm. Takie minimalne szkło dające dobry obraz to chyba dopiero 80ED z flattenerem, no ale to znacznie powyżej 1000zł. Chyba że jakiś Newton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na tym eq-5 co masz, popróbuj najpierw kitem, o dłuższym obiektywie, zawsze zdążysz jeszcze pomyśleć,

Słońce, Księżyc możesz z powodzeniem focić przez synte, o foceniu DS taką ogniskową, na takim montażu bez guidingu, raczej chyba zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma jest dobra do fotek dziennych. Do astro gorzej, chyba że się ją przymknie i będzie trzymać poniżej 200mm. Takie minimalne szkło dające dobry obraz to chyba dopiero 80ED z flattenerem, no ale to znacznie powyżej 1000zł. Chyba że jakiś Newton.

 

Powiem tak, na 80ED stać mnie jeszcze będzie (1600PLN) ale jakoś nie widzę sensu przy montażu EQ5 focenia przez telep - szkoda tego szkła, więc pomyślałem że dokupie jakiś obiektyw i tak zacznę (koziołem, na teleskopie, na montażu bez telpa) - krótkie ekspozycje i trochę radości. Jak będzie OK wtedy poczekam wymienie montaż i zobaczymy.

 

Pzdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na 80ED stać mnie jeszcze będzie (1600PLN) ale jakoś nie widzę sensu przy montażu EQ5 focenia przez telep - szkoda tego szkła, więc pomyślałem że dokupie jakiś obiektyw i tak zacznę (koziołem, na teleskopie, na montażu bez telpa) - krótkie ekspozycje i trochę radości. Jak będzie OK wtedy poczekam wymienie montaż i zobaczymy.

 

Pzdr

Jacek

 

No ale do tego 80ED raczej bardzo wskazany jest flattener a to już wyjdzie powyżej 2000zł. To może lepiej kupić coś z krótsza ogniskową? W każdym razie chyba lepszy bedzie stałoogniskowy, lustrzany żeby nie dawał aberracji. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu; ciekawe porównanie szumów EOS 350D vs. 400D: http://astrosurf.com/buil/400d/400d.htm

niestety tekst po francusku, ale obrazki i wykresy mówią chyba wszystko

warty zauważenia jest również fakt, braku zaświetlenia na matrycy od elektroniki, w eosie 400D przy długich ekspozycjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do focenia dziennego i strofoto najlepszy będzie 350D. Pozostaje jeszcze tylko kwestia obiektywu. Do dziennego narazie pozostanę przy kitowym ale do astro myślałem na początek o Sigmie 70-300 APO. Czy macie lepsze propozycje (kwota do 1000 PLN - czyli prosze bez L).

 

Nie padło ani jedno zdanie o Sonym a podobno ma niezłe recenzje.

 

Pzdr

Jazz

 

Jazz,

miej na uwadze, że obiektywem kitowym nie wykorzystasz w pełni możliwości puszki 350D.

Dopóki robisz fotki kitem - bardzo Ci się podobają. Ale jak założysz jakieś lepsze szkło, to zmieniasz zdanie o kitowym obiektywie.

Zwrócę jeszcze uwagę na to, że to nie długoogniskowe obiektywy rajcują najbardziej, ale szerokie kąty. A dobry szeroki kąt swoją cenę niestety ma ...

Ja do swojego 350D po długich męczarniach w temacie co wybrać zdecydowałem się na tego Tamrona. Nie ma wprawdzie tak szerokiego kąta jak kit, ale jasnością i ostrością bije kita na głowę. Na pocieszenie napiszę Ci, że rzadko - bo rzadko, ale czasami brakuje mi w Tamronie szerokiego kąta. Wtedy przepraszam się z kitem. :szczerbaty:

Edytowane przez Benedykt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz,

miej na uwadze, że obiektywem kitowym nie wykorzystasz w pełni możliwości puszki 350D.

Dopóki robisz fotki kitem - bardzo Ci się podobają. Ale jak założysz jakieś lepsze szkło, to zmieniasz zdanie o kitowym obiektywie.

Zwrócę jeszcze uwagę na to, że to nie długoogniskowe obiektywy rajcują najbardziej, ale szerokie kąty. A dobry szeroki kąt swoją cenę niestety ma ...

Ja do swojego 350D po długich męczarniach w temacie co wybrać zdecydowałem się na tego Tamrona. Nie ma wprawdzie tak szerokiego kąta jak kit, ale jasnością i ostrością bije kita na głowę. Na pocieszenie napiszę Ci, że rzadko - bo rzadko, ale czasami brakuje mi w Tamronie szerokiego kąta. Wtedy przepraszam się z kitem. :szczerbaty:

A co sądzicie o tych obiektywach Sigma 28-70mm f/2.8 EX DG, Sigma 24-135mm f/2.8-4.5 ASPHERICAL IF,

Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz,

miej na uwadze, że obiektywem kitowym nie wykorzystasz w pełni możliwości puszki 350D.

Dopóki robisz fotki kitem - bardzo Ci się podobają. Ale jak założysz jakieś lepsze szkło, to zmieniasz zdanie o kitowym obiektywie.

Zwrócę jeszcze uwagę na to, że to nie długoogniskowe obiektywy rajcują najbardziej, ale szerokie kąty. A dobry szeroki kąt swoją cenę niestety ma ...

Ja do swojego 350D po długich męczarniach w temacie co wybrać zdecydowałem się na tego Tamrona. Nie ma wprawdzie tak szerokiego kąta jak kit, ale jasnością i ostrością bije kita na głowę. Na pocieszenie napiszę Ci, że rzadko - bo rzadko, ale czasami brakuje mi w Tamronie szerokiego kąta. Wtedy przepraszam się z kitem. :szczerbaty:

 

 

Benedykt, zdecydowałem się na 350D ale z obiektywem Canon 17-85 ze stabilizacją. Podobno naprawdę bardzo dobry obiektyw (taki sam jak przy 400D z linka jaki podałem). Jest jeszcze wersja kitu z 18-55 ale to podobno dno obiektywowe.

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.