Skocz do zawartości

Konkurs?


strefa14c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając nasze forum naszło mi na myśl, że może dobrze by było zrobić coś w rodzeju konkursu na najlepsze zdjęcie: miesiąca, półrocza i roku. Kategorie mogłyby być następujęce:

1. Księżyc

2. Słońce

3. Planety

4. Obiekty Ds

Każdy z prezentujących opisałby swoje obserwacje (sprzęt, warunki i itp.) dzięki czemu wszyscy Nowi i nie tylko mogliby zacząć swoją przygodę z fotografią obiektów naszego nieba.

Być może, że członkowie Naszego forum mają pomysły na sponsorów tego konkursu. Nagrody mogą być syboliczne np. w postaci naklejek na samochód ( coś w podobie PL - ek) typu "Zwycięzca Konkursu Miesiąca AstroForum"

Co Wy na to?? :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dodac do tego jeszcze komety, rozbic dsy na mglawice,gromady kuliste, gromady otwarte i na galaktyki? Do tego podzial ze wzgledu na posiadany sprzet (ktos majacy skyluxa nie ma szans z kims z jakims smokiem na EQ6 albo lepszym). Pomysl swietny :D:notworthy:

 

 

Podział na sprzęt. No widac ze ktos mysli. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście należałoby wprowadzić jeszcze bardziej szczegółowe kryteria podziału np. ze względu na posiadany aparat; Zenit, Prakica, Smiena, Zorki lub cyfrowe smoki i smoczki. Na statywy na trzech nogach lub na jednej itp. A tak na serio, to myślałem kiedyś o zorganizowaniu konkursu na DS-y fotografowane w czasie pełni Księżyca :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to myślałem kiedyś o zorganizowaniu konkursu na DS-y fotografowane w czasie pełni Księżyca :szczerbaty:

 

 

Bez możliwości focenia w Ha-alpha 90% uczestników nie ma żadnych szans :)

 

A propos kunkursu to nie wiem czy wiecie jak to robią na Cloudy Nights - konkurs oragnizowany jest co miesiąc, temat to jeden obiekt i kto może ten foci. Potem pod koniec miesiąca głosowanie i ten kto wygra wybiera obiekt na miesiąc nastepny. Fajna zabawa :)

 

Tyle tylko że tam nie ma takich ekstremów jesli chodzi o posiadany sprzęt jak u nas, większość ma po prostu ten z najwyższej półki. :D

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kunkursu to nie wiem czy wiecie jak to robią na Cloudy Nights - konkurs oragnizowany jest co miesiąc, temat to jeden obiekt i kto może ten foci. Potem pod koniec miesiąca głosowanie i ten kto wygra wybiera obiekt na miesiąc nastepny. Fajna zabawa :)

 

Świetny pomysł qbanos! Popieram.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Domek tu nie pisze :szczerbaty:

No, tego napisać tu nie mogłam. B)

Ale tak w ogóle: gdyby konkurs miał kogoś promować czy przydzielać fundusze na astrofoto, to jeszcze, ale tak to nie widzę większego sensu. I tak pewno wszyscy wiedzą, kto na ogół robi najlepsze fotki. I tak poza tym zdjęcia, które mogłyby wygrać, będą zamieszczane w innych wątkach. Dublować je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Anka,

 

Jest jeszcze parę osób, które robi dobre fotki, tj. np: Waldek, Tiamat, Emde, Jacek Pala, ....

Poza tym nie musimy oceniać fotek za ich jakość, ale również za pomysłowość, osiągnięte efekty np. stosunkowo słabym sprzetem, itp.

 

Pozdro

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie musimy oceniać fotek za ich jakość, ale również za pomysłowość, osiągnięte efekty np. stosunkowo słabym sprzetem, itp.

Ale warunki wykonywania, choćby pogodowe, mogą być zupełnie różne. Dlatego może być trudno z oceną. Ale - oczywiście - konkursów może być tysiąc.

Ha! I tak w nim nie wezmę udziału :D

 

Poza tym chciałam bronić wszystkich ewentualnych przegranych, bo kto doceni ich wysiłek?

Edytowane przez Anka_U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warunki wykonywania, choćby pogodowe, mogą być zupełnie różne. Dlatego może być trudno z oceną. Ale - oczywiście - konkursów może być tysiąc.

Ha! I tak w nim nie wezmę udziału :D

 

Poza tym chciałam bronić wszystkich ewentualnych przegranych, bo kto doceni ich wysiłek?

 

Liczymy na Ciebie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dramatycznie daleko od fotografii. Jedyne zdjęcia, jakie robię, to mecze piłki nożnej.

 

No to się teraz podlizałaś społeczności męskiej na forum. Pewnie 95% tutejszych facetów ogląda lub również biega za piłką na boisku. Widzisz, juz Twoje szanse wzrosły w konkursie astrofoto. Warto spróbować !

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się teraz podlizałaś społeczności męskiej na forum. Pewnie 95% tutejszych facetów ogląda lub również biega za piłką na boisku. Widzisz, juz Twoje szanse wzrosły w konkursie astrofoto. Warto spróbować !

Nie, nie! Sądzę, że część społeczności męskiej pamięta, że wygrałam konkurs Mundial 2006 i otrzymałam dożywotni tytuł eksperta piłkarskiego, pokonując 40 prawdziwych mężczyzn. :D

Jakoś, qrcze, to astrofoto mnie nie pociąga. Oglądać - owszem, ale tylko tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie! Sądzę, że część społeczności męskiej pamięta, że wygrałam konkurs Mundial 2006 i otrzymałam dożywotni tytuł eksperta piłkarskiego, pokonując 40 prawdziwych mężczyzn. :D

Jakoś, qrcze, to astrofoto mnie nie pociąga. Oglądać - owszem, ale tylko tyle. :)

 

W piłce zostałaś ekspertem, więc już wiele nie osiągniesz :szczerbaty: Teraz pora zostać ekspertem w astrofotografii B)

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... pomysl z tym , by wybieral obiekt ten kto wygra w danym iesiacu jest zaiste fajny :D .(taki detal - czy osoba ktora wygrala tez bedzie startowac w kolejnym konkursie? ... Mysle, ze uczsiwie byloby gdyby nie startowala).

Ps To moze faktycznie nie warto wprowadzac podzialu na dsy, planety itp, ale jestem przekonany, ze wprowadzenie podzialu na nobow, amatorow astrofotografii i zawodowych amatorow astrofotografii byloby wskazane(wszyscy wiedza, do jakiej kategorii sie klasyfikuja) :Salut:

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.