Skocz do zawartości

Zenit


mar121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chiałbym nabyc aparat marki Zenit TTL helios 44M 2/58

Czy nadaje sie on do astrofotografi?

Jesli ktos ma taki aparat i robi nim fotki astro prosze o przesłanie na adres Tomasz_MAR@poczta.onet.pl

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chiałbym nabyc aparat marki Zenit TTL helios 44M 2/58

Czy nadaje sie on do astrofotografi?

Jesli ktos ma taki aparat i robi nim fotki astro prosze o przesłanie na adres Tomasz_MAR@poczta.onet.pl

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Tomasz

 

 

Witam

Aparat dopuki nie bedzie Ci kliszy rysowal i poprawnie przewijał klatki to bedzie ok.

(Wszystko zalezy od ceny tego body)

Chyba wiecej sie nie wymaga od analogowej puszki do astrofoto poza bulbem .

Natomiast obiektyw - hmm raczej slabe jest to szklo ale po naprawde nieduzych cenach mozna kupic znacznie lepsza 50tke. Warto sie rozejrzec po necie.Wsrod szkiel na m42 jest spory wybor.

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Zenita 12xp, kupiłem go jako praktycznie nieużywanego od pierwszego właściciela, wytrzymał ok. 60 rolek filmu, po czym przetarła się płócienna migawka. Wystarczyło mi to jednak na kilka lat focenia. Zrobiłem nim wiele naprawdę udanych zdjęć zarówno nieba jak i zdjęć dziennych. Zenit jest jak najbardziej godny polecenia, nie potrzebuje zasilania do robienia zdjęć, nie potrzebuje wężyka do czasu B. Jest bardzo solidnie i prosto skonstruowany i raczej mało awaryjny nawet w ekstremalnych warunkach (upał, mróz, deszcz). Natomiast słabą stroną Zenitów jest mały wybór czasów 1/30- 1/500sek. oraz ciemna matówka utrudniająca ustawienie ostrości. Lustro diagonalne przy podnoszeniu uderza dosyć mocno co ogranicza go do zastosowań przy fotografowaniu przez teleskop na kiepskim montażu. Generalnie jednak da się go wykorzystać z powodzeniem do astro. Sam myślałem żeby sobie kupić jeszcze jednego - tak w razie czego, kiedy wszystko inne zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.