Skocz do zawartości

Nasadka 2-okularowa "Orion"


grzybek80

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, moze zamisat 2 LVW brac nasadke i 2 okulary po 300 zł do niej? :szczerbaty:

Ale z tego co pamietam jest problem z ogniskowaniem, bo w syncie 200/1200 nasadka WO nie ogniskowała, trzeba było dac kolejnego barlowa i power 220x aż :( ja najczęsciej używam 50x i 120x do DS, a 220x to do planet raczej...

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a ta jest naprawdę tania(...)

A jak dołożysz dwa okularki, których nie ma w zestawie to chyba juz nie będzie taka tania....

 

Zastanowiło mnie jednak w opisie nasadki, że wyposażona jest w wbudowane soczewki barlowa x2. To jak to jest? Zdawało mi się że opisujący nasadkę WO mówili o wkręcanej do wlotu jednej soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dołożysz dwa okularki, których nie ma w zestawie to chyba juz nie będzie taka tania....

Zastanowiło mnie jednak w opisie nasadki, że wyposażona jest w wbudowane soczewki barlowa x2. To jak to jest? Zdawało mi się że opisujący nasadkę WO mówili o wkręcanej do wlotu jednej soczewce.

"Dodatkowo nasadka ta wyposażona jest w wbudowane soczewki Barlowa 2x, dzięki czemu pozwala na wybór dwóch powiększeń"

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...dd70fa37d56e9b1 Ta także nie posiada okularów a jej cena jest znacząco wyższa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te nasadki będą ogniskowac w syncie? O ile pamietam nasadka WO miała 2 okulary ale nie ogniskowała..

 

W tej kwestii trzeba wywołać do odpowiedzi Rothbard-a, coś mi się kojarzy że mówił mi przy okazji naszej rozmowy że odwrócenie czy też przerobienie przejściówki na 1,25" w Syncie pozwalało zogniskować obraz.

 

U mnie w MT800 bez barlowa nie ogniskuje. Obraz łysego w mojej nasadce WO jest pojedyńczy trzeba się tylko trochę postarać aby ustawić dokładnie ostrość. Ja np. nie mam większych problemów ale kolega z większa wadą wzroku musiał się trochę pogimnastykować. Ogólnie to wygląda to tak że np. gromadki czy inne DS-y które są ciemniejsze ustawia się bardzo szybko, jasniejsze obrazy np. łysy czy obserwacje dzienne wymuszają bardziej dokładne ustawienie ostrości.

Bardzo dużym problemem przy korzystaniu z nasadek jest "koszenie się" wyciągów pod wpływem ciężaru. Mój soligorowski 1,25" przy zestawieniu nasadki z barlowem TV 3x (kto widział to wie jaka to długa bestia) i dwoma okularkami plossla potrafi opaść na tyle że widocznie wpływa to na obraz.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o WO i Celestrona to test jest od jakiegos czasu na Astromaniaku: http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.php?t=1599

 

Testy były wykonywane za pomoca mojego SCT 8", i obrazy były super w każdej nasadce, zwłaszca jak Dominik przyniósł swoje Naglery :rolleyes: , osobiście zdecydowałem się na WO, poniważ przełożenie cena/jakość jest w tym przypadku najlepsza.

 

Teraz zbieram na nia kasę :D .

 

Długo by pisać o wrażeniach z obserwacji...... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.