Skocz do zawartości

Moje pierwsze zdjecia.... pierwsze.... ha


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalistyczne podejście, to wymiana czipa w kamerce na ICX424 B&W za 70 ojrosów. Zupełnie nowa jakość, a i na guider w przyszłości się nada. Z Vesty z tym czipem uzyskiwałem takie rezultaty.

Co do laptopa, używam PIII 600MHz do guidowania za pomocą webkamerki i do odczytu CCD kamery z USB. Żadnych problemów. Przy guidowaniu komputer się nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalistyczne podejście, to wymiana czipa w kamerce na ICX424 B&W za 70 ojrosów. Zupełnie nowa jakość, a i na guider w przyszłości się nada. Z Vesty z tym czipem uzyskiwałem takie rezultaty.

Co do laptopa, używam PIII 600MHz do guidowania za pomocą webkamerki i do odczytu CCD kamery z USB. Żadnych problemów. Przy guidowaniu komputer się nudzi.

 

panie Heńku... znam doskonale rezultaty jakie Pan uzyskiwał swoją vestą i te z Artemisa....

byłbym super szczęśliwy z artemisem.....

szczerze mówiąc zastanawiam sie też nad podmianą czipa na B&W, SC3 albo SC4.... problem jednak w tym, że kupiłem tego tujukama z chłodzeniem pod czipem... i ktoś troszkę spartaczył sprawę i przy lutowaniu oderwał jedną z nóżek czipa... teraz trzyma sie ona na druciku cieńszym od wlosa prawie.... troche sie boje, że mogę to urwać do końca przy jakiś ruchach. Na dodoatek przeróbka na długie czasy działa na bardzo dziwnym układzie elektronicznym jakiego nigdzie nie spotkałem w opisach SC1 do tujukama.... może zna sie Pan na tym troszkę i może pomóc....Problem polega na tym, iż długie czasy działają poprawnie, jednak AMP OFF działa zupelnie źle.... co widać na załączonych poniżej obrazkach.

AMP OFF jest wykonany niby poprawnie, według popularnego schematu ( NPN, rezytor 200 OHM i trzeci jakistam do pinu 4 na COM ) jednak tak jakby gubił infomacje lub wogóle nie wzmacniał sygnału w ostatniej fazie robienia zdjecia.

 

Pytanie : Czy toucam SC3/4/5 bedzie lepiej guidował od SC2 ? Wart jest tej przeróbki dla samego guidowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć piszę , że to twój wybór. Ale przemyśl to. Dobry guider, kawałek przyzwoitej optyki i niezłe CCD... ja sie miotam tak samo jak Ty :) Ale wiesz co ci powiem... odpuść sobie to EQ5... poważnie.

 

Pozdrawiam.

 

Plan mam taki aby odpuścić sobie EQ5 i jednocześnie nie odpuszczać. Jak pisałem w którymś tam poście ATM o budowie Paramounta ( :Boink: ) planuje na EQ5 bawić sie w wizuala docelowo a focić na ATM montażu nośności 20-30 kg...... I mimo, że tam narazie nic nie wypisuje ( w tym poście ) to zbieram informacje..... sprawa zaczyna sie powoli klarować.... ( np wiem już ze aluminium gatunku PA6 dobrze tnie sie na laserze - a koszty wyciecia całego montażu będą wynosić jakies 600 PLN + aluminium, toczenie to kolejne 700 PLN ( z precyzyjnym pasowaniem łożysk ), łózyska to 400 PLN dla osi średnicy 70mm, itd... )

 

Ja napawde mysle o tym montażu i śmiertelnie poważnie go traktuje... gdyby ktoś ( Hans ? ) chcial sie dołączyć do budowy dwóch egzemplarzy to będzie o jakies 25 % taniej.... a to bedzie docelowy montaż na jakieś 5 lat... zachęcam...termin jego budowy to pewnie jesień jako, że trzeba go dobrze przemyśleć i zaprojektować....i kase zebrać... potem 1 tydzien na skręcenie tego do kupy i mamy PE +/- 5 na 30 kg....Niestety jego obsługa będzie wymagała GOTO L.J..... ale to nie jest taka straszna znowu rzecz...

Na bierząco będe tam wlepiał projekty i gdy już tą fazę zamknie sie, znajdzie kontakty do sprawdzonych wykonawców to pozbiera sie ekipę i budujemy....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno chodzi o COM? Najbardziej popularne są przeróbki z LPT. Jakie oznaczenie ma ten dziwny układ?

Z tego co opisujesz (bo nie widzę żadnych załączonych obrazków), to jest zwykły AMP OFF z wyłączeniem napięcia przedwzmacniacza odczytu. Daje poprawę, ale tak do około 60 sekund. Po tym czasie amp glow staję się ponownie uciążliwy. Istnieje fajne rozwiązanie ze sztucznym biasem, które definitywnie rozwiązuje problem amp glow. Szczegóły tutaj.

 

Pytanie, czy SC3 będzie lepiej guidować. Nie, ale znacznie łatwiej znaleźć gwiazdę prowadzenia.

Dla samego guidowania raczej nie warto przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno chodzi o COM? Najbardziej popularne są przeróbki z LPT. Jakie oznaczenie ma ten dziwny układ?

Z tego co opisujesz (bo nie widzę żadnych załączonych obrazków), to jest zwykły AMP OFF z wyłączeniem napięcia przedwzmacniacza odczytu. Daje poprawę, ale tak do około 60 sekund. Po tym czasie amp glow staję się ponownie uciążliwy. Istnieje fajne rozwiązanie ze sztucznym biasem, które definitywnie rozwiązuje problem amp glow. Szczegóły tutaj.

 

Pytanie, czy SC3 będzie lepiej guidować. Nie, ale znacznie łatwiej znaleźć gwiazdę prowadzenia.

Dla samego guidowania raczej nie warto przerabiać.

 

Tak.. na pewno chodzi o COM... ja mam zrobione przejście z LPT na COM które wydaje sie działać poprwanie ( dwie diody, dwa NPN, kilka rezystorków )

 

Oczywiście zapomniałem dołaączyć obrazki .... teraz juz są ....

Jeśli AMP OFF działa tylko do 60 sekund to wogóle nie ma o czym mówić... to zdecydowanie za mało.

Problem podobny jednak pojawia sie także przy próbie działania na RAW ( dodam tylko ze mam ToUCam'a 740 upgradowanego na SPC900 softwareowo, jednak przed upgradem też źle działał ). Obrazki po konwersji na normalne kolory wyglądają mniej wiec jak z kwadracików przed konwersją i są zdecydowanie ciemniejsze ( próby na Aviraw, Rexistax i Irisie nic nie zmieniaja - to problem obrazka - zmiana kodeka też nic nie pomaga ) - niestety nie mam nigdzie przykładowego obrazka do RAW.

 

Te same obrazki z tymi samymi czasami ( około 120 sek przy gainie 25% ) :

amp_on.jpg AMP ON

amp_off.jpg AMP OFF - na dole z prawej widać nawet jasną gwiazdkę z AMP ON'a

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletne kiszka z amp off'em. Wygląda na to, że napięcie na przedwzacniacz nie jest podawane po skończeniu ekspozycji. Winiłbym za ten stan rzeczy przejściówkę COM/LPT. Propononuję podłączyć bezpośrednio poprzez COM. K3CCDTools obsługuje kamerki z portem szeregowym. Ewentualnie zmierzyć multimetrem poziom sygnału w czasie ekspozycji i po zakończeniu. Powinien się róznić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawi mnie jak chcesz rozwiązać sprawę zębatek, bo jest ona kluczowa.

 

Zgadzam sie, iż jest ona kluczowa.... i szczerze mówiąc nie wybadałem tej sprawy jeszcze dogłębnie ( pewnie od tego powinienem zacząć ). Generalnie problem polega na tym, że dzwonisz, zamawiasz, płacisz i przykręcasz do osi.... trzeba tylko wiedzieć co i gdzie zamówić.... i mieć kupidło....

Planuje ( jak już pisałem TU ) ślimacznicę RA średnicy około 20cm - jakies 300-700PLN z silnikiem krokowym ( pewnie na sztywno do małego ślimaka )

Kilka użytecznych linków:

 

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=2578.0

 

http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.ph...ht=%B6limacznic

http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.ph...ht=%B6limacznic

http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.ph...ht=%B6limacznic

http://www.hpceurope.com/

 

---------------------------------

 

Panie Heńku... też przypuszczam, iż może to być coś z tym patentem COM - LPT....

Tak czy inaczej pewnie jak bym sie zdecydował na SC3 to dodam także Peltiera..... w sumie to 40PLN a zawsze coś...dziekuje za linka do BIAS AMP OFFa.... obczaje w wolnej chwili

 

Chciałbym także na sam koniec dodać, iż zamontowałem w swojej kamerce temometr według schematu z TEJ strony...dziala.... ale nie bez problemów. Jednak dość użyteczny bajer. W wolnej chwili opiszę...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego niż drążenie tematu.

Ciekawe jak z jakością wykonania i jak bardzo ceny uległy zmianie ?

Interesuje mnie rozwinięcie tego tematu, kiedy i gdzie bedziesz zamawiał przekładnie i jakie parametry bierzesz pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.