Skocz do zawartości

moje pierwsze astrofoto :)


marsnr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wlasnie dostalem przejsciowke T2/EOS w oczekiwaniu na ksiezyc, sfotografowalem sobie Plejadki, ISO 3200 czas 1s, Synta na Dobsonie 8", Eos 20D plus troche kontrastu w PS

prosze o konstruktywne opinie, co poprawic co zmienic itp. przejrzystosc powietrza taka sobie nie bede podawal ile na 10 bo jeszcze nie lapie tego ;)

post-2503-1170529696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc to chyba koniec możliwości tego zestawu. ...

zdaje sobie sprawe ze jest to zestaw tylko na Ksiezyc ew. planetki no i jak dokupie folie to i Slonce :)

dodaje pare fotrk, mam pytanie szczegolnie do ksiezyca, czemu lysy z prawej jest w miare ostry, a z prawej juz sie rozmywa ??

dodatkowo Saturn przeswietlony dla pokazania ksiezycow oraz chyba dobrze naswietlony :)

 

zestaw jak wyzej, ciekawe czy nie lepiej by wyszly zdjecia jakims kompaktem w projekcji okularowej ? :rolleyes:

post-2503-1170538773_thumb.jpg

post-2503-1170538813_thumb.jpg

post-2503-1170538841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodaje pare fotrk, mam pytanie szczegolnie do ksiezyca, czemu lysy z prawej jest w miare ostry, a z prawej juz sie rozmywa ?? ..

 

bo masz krzywy wyciąg,

lub mówiąc poprawniej; oś optyczna wyciągu nie jest prostopadła do lustra i jeszcze pewnie niepoprawna kolimacja

 

no i dość pobłażliwą masz tę swoją miarę ostrości :szczerbaty:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz krzywy wyciąg,

lub mówiąc poprawniej; oś optyczna wyciągu nie jest prostopadła do lustra

 

Albo jakoś nie równo aparat zamocowany do wyciągu. Jesli chodzi o planety to chyba kompaktem w projekcji by lepiej wyszło - można uzyskać wiekszą skalę obrazu np krótki okular + zoom w aparacie da kosmiczne powiekszenie rodem z Żywca. Gdybyś chciał w ognisku to trzebaby jakiegos barlowa albo Powermate'a 5x :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telep byl kolimowany wg instrukcji z forum, jak sprawdzic czy wyciag rzeczywiscie jest krzywy i czy da sie to jakos poprawic ?? co do miary ostrosci to napisalem "w miare" :szczerbaty:

poza tym w okularkach nie widac roznicy w ostrosci na calym ksiezycu

Edytowane przez marsnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jest to moje pierwsze astrofoto ale nadal bardzo amatorskie ... nie nadaje sie do tematow scisle zwiazanych z danymi obiektami.

Napotkalem na piekne niebo (7/10) i postanowilem popstrykac pare fotek z projekcji .... nie zdolalem jeszcze obrobic calego materialu .... a oto co juz przerobilem(taka amatorszczyzna):

Ps ... obserwacje udaly sie bardziej niz fotki ... przez chwilke zachaczyl o mnie nawet kolega Baltazar ktory byl zachwycony saturnem i orionem. Niewatpliwie byla to zasluga pieknego nieba i wychlodzonego lustra.

4przerobionynegatyw.jpg

10przerobiony.jpg

2przerobiony.jpg

44przerobiony.jpg

przerobiony_lekko.jpg

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chyba już to gdzieś widziałem... A! no tak - przecież też tam wtedy byłem :D ... Ten teleskop to fajna sprawa... też chcę takie cacko. Trzeba częściej robić takie astro-wieczory :P.

 

A co do fotek... księżyc spox, ale Saturn strasznie rozmyty... przydałby się lepszy aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm .... to moze zapodam cos .... innego .... cos co wyszlo inaczej niz powinno wyjsc .... takie wpadki z wieczoru:

np: mamy tu ksiezyc ktory udaje slonce, na dodatek cos nad nim leci, ksiezyc ktory ma dodatkowe kratery, saturna ktory sie dzieli, wibruje, kopuluje i ucieka, a na dodatek saturn ktory zmienia swoja postac w nijaką.

 

Pozdrawiam.

lol.jpg

lol2.jpg

gowno.jpg

gowno2.jpg

gowno3.jpg

gowno4.jpg

gowno5.jpg

nieprzerobiony_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

aby nie zaczynac nowego watku kolejne moje "wypociny" ;) obnizylem troszke lusterko zauwazylem ze nie tylko u mnie byly duze problemy z ostroscia w syncie, poza tym przejsciowka T2/EOS ma mala wade problem z wyostrezniem tez jest taki ze konczy sie wyciag :/. Zalozylem zwykla przejsciowke M42/Eos i troszke sie poprawila, przynajmniej na tyle ze Wenus moglem wyostrzyc. Zalczam Ksiezyc i Wenus w ognisku glownym oraz Ksiezyc w proekcji okularowej, jako ciekawostke podam ze AF w EOS 20D mial problem z ustawieniem ostroscie, musialem przejsc na tryb M :szczerbaty:

post-2503-1175282659_thumb.jpg

post-2503-1175282702_thumb.jpg

post-2503-1175282799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obnizylem troszke lusterko ...

 

mowa o lusterku wtornym :D

i jeszcze kolejna partia wczesniejszych zdjec (M 31 i samolocik)mam nadzieje ze nie bedziecie krzyczec za ilosc ;). Ale czekam na wasze konstruktywne komentarze. A pogon za samolocikiem to byla zabawa :szczerbaty:

post-2503-1175283279_thumb.jpg

post-2503-1175283315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.