Skocz do zawartości

13 czy 17mm


LukaszW

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu jeszcze dostanę okulary, tylko niestety pogoda nie będzie łaskawa. Napiszę jakąś krótką recenzje okularów LVW, w sumie mam tylko porównanie z kilkoma plosslami (w tym 2 z Synci,2 ze starego teleskopu, i pare szkiełek jeszcze.. jakiś tam soligor;-) ) więc będę mógł napisać jaka jest różnica w oglądaniu w typowych plosslach a w LVW... głownie będzie chodziło o komfort i _znaczące_ różnice (brak ogniskowania w plosslach w moim przypadku(pl 9mm),maly komfort,aberacja chrom) bo jako takich testów przeprowadzić nie mogę ;-) ale każda opinia jest na swój sposób ważna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu jeszcze dostanę okulary, tylko niestety pogoda nie będzie łaskawa. Napiszę jakąś krótką recenzje okularów LVW, w sumie mam tylko porównanie z kilkoma plosslami (w tym 2 z Synci,2 ze starego teleskopu, i pare szkiełek jeszcze.. jakiś tam soligor;-) ) więc będę mógł napisać jaka jest różnica w oglądaniu w typowych plosslach a w LVW... głownie będzie chodziło o komfort i _znaczące_ różnice (brak ogniskowania w plosslach w moim przypadku(pl 9mm),maly komfort,aberacja chrom) bo jako takich testów przeprowadzić nie mogę ;-) ale każda opinia jest na swój sposób ważna :]

 

Czekam na opinie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie pierwsze i podstawowe, pewnie za banalne, ale dla mnie wazne: czy jestes zadowolony uzywajac 13mm?

 

Odpowiem rownie prosto, chocby odpowiedz brzmiala banalnie:

 

Tak, jest to moj drugi najczesciej uzywany okular do dokladniejszego studiowania obiektow. Pierwszym jest 22mm.

Mam jeszcze dwa okulary "przegladowe" o ogniskowych 38mm i 32mm oraz dwa "planetarne" 9mm i 7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem rownie prosto, chocby odpowiedz brzmiala banalnie:

 

Tak, jest to moj drugi najczesciej uzywany okular do dokladniejszego studiowania obiektow. Pierwszym jest 22mm.

Mam jeszcze dwa okulary "przegladowe" o ogniskowych 38mm i 32mm oraz dwa "planetarne" 9mm i 7mm.

 

Dzieki Polaris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał 13mm dopiero we wtorek, środę. Niestety miałem problemy żeby wydrukować i odesłać umowe kredytową więc dlatego był poślizg. Jak tylko będę miał okularki napisze Ci co o nich myślę, może Ci to pomoże, chyba że już się zdecydowałeś :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwustandardowy.

Ma tuleje 1,25", a jego obudowa ma rowniez wydzielona czesc 2".

 

Czyli:

- mozesz go wkladac bezposrednio do wyciagu 2"

- nie musisz zmieniac redukcji 1,25"-2" jesli chcesz uzyc LVW13 zaraz po okularze 1.25"; wkladasz go do 1,25"

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.