Skocz do zawartości

Sprzedam teleskop Orion SkyQuest XT6


marceln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Teleskop ten stanowi idealne rozwiązanie dla miłośników astronomii szukających niedrogiego instrumentu o dużych możliwościach obserwacyjnych. Dodatkowo dzięki montażowi Dobsona jest on łatwy w montażu, użytkowaniu i przenoszeniu. W teleskopie zastosowano to samo wysokiej jakości zwierciadło, jakie używane jest w najdroższych modelach Sky View Pro. Średnica zwierciadła 150mm umożliwia obserwację setek obiektów mgławicowych oraz bardzo dużą ilość szczegółów na Księżycu i powierzchniach planet. Tuba teleskopu wykonana jest z metalu a montaż z drewna, co zapewnia bardzo wysoką sztywność i trwałość. Specjalna sprężyna łącząca tubę z montażem umożliwia doskonałe zbalansowanie całości niezależnie od położenia. Dodatkowo teleskop wyposażony jest w półeczkę na okulary, szukacz oraz kolimator okularowy.

 

Parametry i wyposażenie:

- System optyczny: reflektor Newtona

- Typ montażu: Dobson

- Średnica zwierciadła: 150mm

- Ogniskowa zwierciadła: 1200mm

- Światłosiła: 1:8

- Użyteczne powiększenia: 30 - 300x

- Zdolność rozdzielcza: 0,76"

- Wyciąg okularowy: 1,25"

- Długość tuby optycznej: 1155mm

- Waga: 16,4 kg - Szukacz: 6x30mm z krzyżem

- Okular: Sirius Plössl 10 i 25mm

- Półeczka na akcesoria, kolimator okularowy, dekiel

 

- Darmowe oprogramowanie Starry Night + film DVD!

 

** opis zaczerpnięty ze strony firmy Astrokrak**

 

Teleskop oraz montaż są w idealnym stanie nie noszą absolutnie żadnych śladów użytkowania typu zadrapania otarcia itp.

 

Cena 600 złotych – nie podlega negocjacji

 

Telefon kontaktowy 0603 089 103

E-mail: marceln@tlen.pl

 

Pozdrawiam

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Normalnie nie mogę się powstrzymać:

Kanarkusie, na 100% swoją ofertę złożyłeś po prostu niekulturalnie :szczerbaty: Spoko, on wie o co chodzi, nie obrazi się ;)

 

A oferta naprawdę ciekawa. To powinien być niezły telep na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusie, na 100% swoją ofertę złożyłeś po prostu niekulturalnie :szczerbaty:

 

Wiem :P Zamiast 950 zl chcialem dać nie wiecej niż 700 zł za takiego Oriona. I na nic zdały się argumenty, że za niewiele więcej (wtedy to chyba za 1300 zl było) był do kupienia znany nam wszystkim powszechnie telep 8"! :P

 

Tak czy inaczej, daję głowę, że ten Orion znajdzie niebawem nowego właściciela!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oferta przetrwa jeszcze parenascie tygodni to go kupie, bo na razie nie moge

 

Powód : Rodzice sugeruja (a nawet wręcz nakazuja :szczerbaty: ) zebym poczekal z kupnem teleskopu do wakacji, niby ze sie nie bede uczył :blink: (przecierz ja sie ucze :szczerbaty: )

 

 

Musze znimi troche ponegocjowac :D bo jest to interesujaca oferta

 

móglbys zdjecia teleskopu wysłac mi na PW

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wstepne zarezerwowanie teleskopu z dodatkami . Odezwe sie jutro po południu( po przyjezdzie z uczelni) i zdecyduje, bo na razie nie mam mozliwosci porozumienia sie z rodzicami .

 

Wysylam rezerwacje rownież na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.