Skocz do zawartości

Poszukiwany obiektyw ED lub APO


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz kilera cenowego to masz triplet LOMO za 1245 $ - legendarne szkło - wyciag w okolicach tego baaderowskiego albo lepiej ( mam dokładnie taki sam wyciag i jest OK ), F6 a z flatenerem F5 (!!!)

Wysyłają ci to do polameru za 15$ a stamtąd jedzie do Ciebie za 100zł i po krzyku. Tego C102 dasz na guider...

 

Link do tematu gdzie już sprawę kiedyś opisałem:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=20684&hl=

 

Sam bym to kupił gdyby nie "inne" wydatki....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kilera cenowego to masz triplet LOMO za 1245 $ - legendarne szkło - wyciag w okolicach tego baaderowskiego albo lepiej ( mam dokładnie taki sam wyciag i jest OK ), F6 a z flatenerem F5 (!!!)

Wysyłają ci to do polameru za 15$ a stamtąd jedzie do Ciebie za 100zł i po krzyku. Tego C102 dasz na guider...

 

Link do tematu gdzie już sprawę kiedyś opisałem:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=20684&hl=

 

Sam bym to kupił gdyby nie "inne" wydatki....

jak dołożysz tego flatenera to już będzie 1550$, czyli różnia 200$, a masz 101 a nie 80mm, a to jest dużo w tym przedziale, po drugie nie ma pitolenia z fltenerem, dopasowywania, dorabiania itp. zapina canona i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kilera cenowego to masz triplet LOMO za 1245 $ -(...)

 

Heh, ale ja setke chce....

 

Najchetniej to takie ...

 

http://www.telescope-service.com/pentax/st...rt.html#100sduf

 

byle w złotówkach ;)

 

Ale piszcie piszcie, bo zaczyna mi obiektyw z celą wyparowywać z głowy ;)

 

Kurna, zeby coś płaskiego dopaść... bo tak to kolejne wydatki... korektor/reduktor itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dołożysz tego flatenera to już będzie 1550$, czyli różnia 200$, a masz 101 a nie 80mm, a to jest dużo w tym przedziale, po drugie nie ma pitolenia z fltenerem, dopasowywania, dorabiania itp. zapina canona i jazda.

Faktycznie jest to baaaardzo atrakcyjna alternatywa. Ja już mam flatener wiec nie licze tych 200$, ale w przypaku Hans'a ma to znaczenie... tylko robi się z tego już kupa kasy bo musi dołożyć nie 200$ a 400$... 1/3 ceny ...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale ja setke chce....

 

Najchetniej to takie ...

 

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=1-600-1038-8728

 

byle w złotówkach ;)

 

Ale piszcie piszcie, bo zaczyna mi obiektyw z celą wyparowywać z głowy ;)

 

Kurna, zeby coś płaskiego dopaść... bo tak to kolejne wydatki... korektor/reduktor itd.

 

Pozdrawiam.

 

no to kurcze ten tv właśnie spełnia Twoje wszystkie wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to F6.4 ... cholernie ciemne to to... chcesz zamiast naświetlać 600s (przy F5) naświetlać ~900s z tym samym efektem ?

 

Do tego jakiś egzotyczny wyciag w kolorze zielonym... :blink:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to jest TV 101

 

No właśnie a nie NP 101!!!! To nie jest model do astrofotografii z płaskim polem! Do TV 101 TRZEBA flattener! Zobacz tutaj:

 

http://www.astromart.com/classifieds/detai...ified_id=566127

 

To poprzedni jego właściciel go wystawił i napisał:

 

"I am selling my exceptional TV101 since I had an opportunity to buy a nearly new NP101"

 

Niestety smutna prawda to taka, że Petzval TV czyli NP 101 kosztuje koło 3000$!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a nie NP 101!!!! To nie jest model do astrofotografii z płaskim polem! Do TV 101 TRZEBA flattener! Zobacz tutaj:

 

http://www.astromart.com/classifieds/detai...ified_id=566127

 

To poprzedni jego właściciel go wystawił i napisał:

 

"I am selling my exceptional TV101 since I had an opportunity to buy a nearly new NP101"

 

Niestety smutna prawda to taka, że Petzval TV czyli NP 101 kosztuje koło 3000$!

 

Kuba nie ma dwóch TV 101, jeden petzval a drugi dublet.Pomyliło Ci się z TV 102.

Zresztą popatrz na zdjęcie z tego ogłoszenia, jest napisane 540mm!!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche też sie pogubiłem a info są sprzeczne, ale to chyba jest tak, że kiedyś był Petzval zwany TV-101 który potem dostał jakiegoś upgrade'u i sie teraz nazywa TV NP-101...ale zawsze był to Petzval.

 

Natomiast jeszcze prócz tego jest TV-102 czyli dublet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie ma dwóch TV 101, jeden petzval a drugi dublet.Pomyliło Ci się z TV 102.

Zresztą popatrz na zdjęcie z tego ogłoszenia, jest napisane 540mm!!!

 

No dobrze, czyli Petzval to NP 101 a dublet to TV 101. Czyli mówimy tutaj o dublecie czyż nie?? Ale nie ma on płaskiego pola tak jak NP 101. Ogniskowa może być identyczna, ale konstrukacje są różne. Mam rację czy nie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czyli Petzval to NP 101 a dublet to TV 101. Czyli mówimy tutaj o dublecie czyż nie?? Ale nie ma on płaskiego pola tak jak NP 101. Ogniskowa może być identyczna, ale konstrukacje są różne. Mam rację czy nie?

 

Jest prawie tak jak napisał Filip, TV 101 to zawsze był petzval,później był TV NP 101 a teraz jest TV NPis 101.

TV od TV NP nie rózni się chyba niczym a TV NPis ma nową obudowe.

 

Ten z ogłoszenia to jest pierwsza wersja, ale we wszystkich jest to samo szkło.

 

Zupełnie innym telepem jest TV 102, to dublet ze światłem prawie f/9 i do niego rzeczywiście trzeba FF.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawie tak jak napisał Filip, TV 101 to zawsze był petzval,później był TV NP 101 a teraz jest TV NPis 101.

TV od TV NP nie rózni się chyba niczym a TV NPis ma nową obudowe.

 

Ten z ogłoszenia to jest pierwsza wersja, ale we wszystkich jest to samo szkło.

 

Zupełnie innym telepem jest TV 102, to dublet ze światłem prawie f/9 i do niego rzeczywiście trzeba FF.

 

Dzięki. Teraz rozumiem :) Hans, a Pentax 100/400 SDUF II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu-pitu-petzval-dublet, ale on kosztuje w wersji nowej 3685$ a FSQ-85 kosztuje 2995$ .... więc albo trzeba wyhaczyć tego starszego TV-101 albo już taniej jest FSQ.

 

Ciekawe jak sie ma FSQ-106 do tego TV-NP101 ...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz rozumiem :) Hans, a Pentax 100/400 SDUF II?

 

Tak, popierniczyłem OTY pisząc posta, juz jest poprawione. No zakochałem sie w tym, ale to oczywiście jest taka bajeczka do westchnień, na powaznie knuje nad czyms w okolicach cenowych tego TV101

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, popierniczyłem OTY pisząc posta, juz jest poprawione. No zakochałem sie w tym, ale to oczywiście jest taka bajeczka do westchnień, na powaznie knuje nad czyms w okolicach cenowych tego TV101

 

Pozdrawiam.

 

Dlaczego nie spełniać marzeń? Ostatnio widziałem tego Pentaxa 100/400 za 2300$ na astromarcie. Po sprowadzeniu do PL wyjdzie koło 5000zł. W USA jest on dużo tańszy, nie tak jak w Europie ponad 3000 euro :)

 

Piotr mnie ubiegł. Dodam, ze na CN jest do kupienia ta tuba za 2200 ale z Japonii prosto, więc cło dojdzie.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potroluje troche znowu (upraszam o wybaczenie ;) ) miał ktos to F6 w łapkach?

 

http://www.robtics.nl/index.php?cPath=21_23_89

 

Pozdrawiam.

 

Też się nad tym jakiś czas temu zastanawiałem, więc także jestem ciekaw opinii.

No i jest też dostępny w kraju:

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...f8162ee93c94908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w kraju jest 1500 zł droższy. Bez sensu, tym bardziej, że kupując w teleskope-service.com czy robotics.nl zapłacisz 1500euro, pozostaje tylko koszt przesyłki, ale to pewnie nie będzie szczególnie dużo.

 

Eeee... Co takiego?

Robotics: 525E * 3.4 (cena kupna) = 1785zł plus do tego prtzesyłka

sklep.teleskopy.net: 1974zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ubzdurało mi się, że chodzi o tego 127mm ;)

Poza tym cena euro to chyba bliżej 3zł niż 3.4?

Przy tańszych sprzętach rzeczywiście się nie opłaca tego ściągać z zagranicy, ale przy droższych różnice w cenie często są zadziwiająco wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.... kurna... bardzo atrakcyjna oferta... to nie szkło LOMO jak w APM TMB czy Stellarvue, ale FPL-53 z Japonii nie ma co za bardzo gardzić... kolorek pewnie będzie ledwo co widoczny... kurna triplet za mniej niz 2000zł :rolleyes: i to jeszcze F6 ... jak znalazł do focenia...ciekawe jak z krzywizną pola...

 

Kiedyś czytałem chyba, że Meade robi w swoich telepach inny system obracania ( np do kadrowania ) wyciągu - tam sie obracało całym telepem w obejmach a nie wyciagiem, ale chyba w tym modelu z linku jest już "normalnie".

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.