Skocz do zawartości

Książkę "Niebo na dłoni" - Eduard Pittich i Dusan Kalmancok


adam_astro

Rekomendowane odpowiedzi

lit_niebonadloni.jpg

 

Eduard Pittich i Dusan Kalmancok: "Niebo na dłoni "; PW "Wiedza Powszachna", Warszawa 1990

 

"Niebo gwiaździste przyciąga uwagę ludzi od najdawniejszych czasów. Towarzyszyło ono człowiekowi przy narodzinach jego intelektu i podobnie jak dawniej, tak i dziś w znacznym stopniu wpływa na dalszy rozwój naszych horyzontów umysłowych. Ślady świadczące o zainteresowaniu się ludzi niebem i zjawiskami zachodzącymi na nim prowadzą tak daleko, jak daleko sięgają dzieje rodu ludzkiego. Harmonijny rozwój osobowości człowieka jest ściśle związany z niebem, tą nieodłączną częścią otaczającej nas przyrody. Niebo w dzień i w nocy jest nie tylko niewyczerpanym źródłem nowych informacji, lecz jednocześnie .... "

 

Stan: bardzo dobry

Cena: 35zł + koszty wysyłki



Pozdrawiam, Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

A jak dla mnie to po prostu klasyka. Każdemu bedę ją polecał równocześnie z Niebem na Weekend. Znakomicie się uzupełniają. W Niebie na Dłoni jest znacznie więcej informacji o np. typach galaktyk. Bardziej też mi się podoba opis gwiazdozbiorów, napisany b. fajnym językiem, jest więcej obiektów na mapkach. Książka w sam raz na początek- i nie tylko. Ja do niej stale wracam... od chyba 15 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.