Skocz do zawartości

NGC 7762 i obrzeża NGC 7822


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj w Krakowie była śmieszna sytuacja. Przez cały dzień niebo było pokryte chmurami. Nagle wieczorem zrobiła się w niebie dziura i przez całą noc było pięknie. Rano około 6, gdy zamykałem dach nadeszły chmury i to w taki sposób, że jedna połowa nieba była idealnie czysta, a druga kompletnie, gęsto pokryta chmurami.

Dlatego korzystając z okazji obserwatorium przestawiłem na ON i zrobiłem następne mazy w h-alfa.

Jest to dalszy ciąg NGC 7822 oraz odkryta przez Williama Herschela gromada otwarta NGC 7762.

Gromada widoczna jest w środkowo-górnej części zdjęcia. Lekko w lewo. Poniżej niej jest jeszcze druga gromada- w dół i lewo, ale nie wiem jak się nazywa.

 

 

Kontynuacja zdjęcia zrobiona kilkanaście dni temu jest na AF tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=19619

 

10 półgodzinnych ekspozycji. Zestaw: Takahashi TOA 130, Losmandy G11 Gemini, SBIG STL 11000M, Optec Pyxis 3'' Rotator

 

Pierwsze zdjęcie w rozdzielczości 1200x800.

Drugie: 1950x1300. Uwaga, waży pół mega.

 

PS Dwa dni temu wróciłem z miasta, gdzie najpewniejszą walutą jest dolar, a na ulicach najbardziej reklamowanym samochodem jest Hummer.

Z głównego miejsca tego miasta zrobiłem zdjęcie Wenery:)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Tiamat

ngc7822Balfa4_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w Moskwie beznadziejna. Zdecydowanie zimniej niż tu. W Wielki Piątek padał nawet śnieg:(

Sprzętu specjalnego oprócz Canona 300D nie miałem. Obiektyw ma stabilizacje obrazu, więc za trzecim razem wyszło nieruszone zdjęcie :)

Mogę się pochwalić, że byłem bardzo szczegółowo wylegitymowany przez mówiącego płynnie po angielsku żołnierza na Placu Czerwonym:)

Stalowe nerwy to miałem, jak nagrywałem próbę defilady na brzegu rzeki Moskwa:)

 

Tiamat

 

PS Sumas, to jest avatar ! :)

Kultowy film, kultowa scena. Eh......

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.