Skocz do zawartości

Optisan AStar 60/700


Kuba J.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zrecenzować Optisana AStar 60/700. Więc chciałbym zacząć od tego, w czym ten teleskop jest załadowany.

Tuba, okulary,szukacz i inne części, także montaż są zapakowane w walizkę, która przypomina walizkę na narzędzia... Jest za to poręczna i wszystko ma swoje miejsce.

Jeśli chodzi o instrukcję, to jest ona po Polsku. Są także rysunki jak trzeba robić poszczególne rzeczy. Jest ona mała, czytelna i... niedługa.

Teraz sam teleskop i co przez niego można zobaczyć.

Otóż tuba optyczna nie wygląda na zbyt solidną, to samo można powiedzieć o statywie. Montaż jest katastrofalny(!). Co z tego, że azymutalny EQ1... Nie dość, że tuba się trzęsie przy lekkim wiaterku, to jeszcze nie wiem jakim precyzyjnym człowiekiem trzeba być, aby poprawnie ustawić montaż, aby teleskop nie opadał. Śledzenie obiektów również może doprowadzić do nerwicy. Szukacz jest... Słaby. Oczywiście na obiektyw, wyciąg itp. dostajemy specjalne zatyczki(to wiadome). Ale nie wiem, jak można nazwać ODRASZACZEM coś, co wygląda jak zatyczka z dziurką... W każdym bądź razie jest to część, na którą nakładamy jeszcze jeden malutki krążek, aby soczewka się nie kurzyła... Całkowicie nieprzydatną częścią w zestawie jest soczewka Barlow'a i odwracacz obrazu. Po pierwsze. Jak włożymy soczewkę Barlowa, to jeśli chodzi o niebo, to nic nie zobaczymy. Po drugie. Nie wiem po co dają odwracacz obrazu, skoro w tym teleskopie obraz jest taki jaki widzimy(czyli nie do góry nogami).

Co widać... No na pierwszy ogień poszła Wenus. Z okularem 25mm Kellnera widać tyle co w lornetce 10x50. W 10mm nic nie widać. Mgławice... M42... Mgiełka. nic ciekawego. Żłóbek... Coś tam widać, ale także nie zawiele. Księżyc jest OK, ale przydałby się filtr Księżycowy.

 

W skład zestawu wchodzą:

Tuba 60/700

Montaż azymutalny EQ1

Okulary Kellnery 25mm i 10mm

Odwracacz obrazu(nie wiem po co)

Soczewka Barlow'a(bez komentarza)

Nasadka kątowa(przydaje się)

Instrukcja

Szukacz

Odraszacz(bez komentarza... to nie jest wcale to...)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.