Skocz do zawartości

W zasadzie drógi teleskop ale pomocy potrzebuję


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich potrzebuje cennych rad ponieważ po zimowych zmaganiach balkonowych z bresser'em 76/700 doszedłem do wniosku że trzeba uzbroić się w większą aperturę. Tym razem wiem na czym

skupić swoje obserwacje i co mniej więcej będzie mi potrzebne , do sedna poszukuję reflektora do DS obecnie moje środki pozwalają jedynie na zakup 150mm w przyszłości zamierzam poszerzyć swoje astro-foto o EOSa 300D dlatego wydaje mi sie że montaż paralektyczny pod tą tubę będzie niezbędny , gdyby nie to pewnie skusił bym sie na Dobsona 200mm. Ok z tego co sie dowiedziałem to DS najlepsze będą małe ogniskowe które dadzą dużą światłosiłę teleskopu ( f/5) jednak moje pytanie skupia się głównie na marce co wybrać to co głównie widuję w sklepach internetowych to Synta 150/750 parabolic , Soligor 150 i Celestron C6N nie wiem także co myśleć o tych Optisanach np tym :http://www.teleskopy.net/sklep/product_info.php?cPath=61_142&products_id=502 z niewygurowaną ceną prosze o pomoc w wyborze teleskopu i ewentualnie doborze jakiegoś lepszego okularu i filtru do ogladania DS pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

P.S może ktoś ma do używany sprzęt tej klasy to prosze o kontakt

szary19@o2.pl gg: 5789154

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chces pomocy podaj troszke więcej informacji żeby inni mogli Ci pomóc. Pozatym to co podałeś czyli lustro 150mm to naprawde różny przedział cenowy i jakościowy. C6-N (którego miałem przez pół roku) kosztuje 1250zł a Optisan 900zł.

 

Średnio się znam ale moge powiedzieć Ci, że jak chcesz focić przez 300D to na pewno bedziesz chciał robić dłuższe ekspozycje (wkońcu DS...) i napęd okaże się nie zbędny (200zł). Nawet jak będziesz miał C6-N to ten statyw wraz z montażem (CG-4) jest dość lichy do astro-foto. Tańszym rozwiązaniem może okazać się focenie webkamerką są piekne zdjęcia saturna robione przez 114/900. Jeśli jednak chcesz kupić 300D to raczej musisz kupić coś lepszego tj. lepszy montaż i statyw... więc albo dozbierasz albo skupisz się na wizualu a to zależy już od Twojego balkonu bo jak najlepszy sprzęt w tej cenie to Synta, ale jak nie wejdzie na balkon to i tak zostaniesz ze 150mm :szczerbaty:

 

 

Jeszcze co do C6-N , nie jest to zły sprzęt na pewno lepszy od tego masz, ale do obserwacji wizualnych wydaje mi się gorszy od wiadomo czego...

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten EOS to w przyszłości dalszej bo w tym momencie nie pozwalają finanse więc w tym momencie skupiam sie na kupieniu teleskopu ewentualne fotki będe wykonywał kompaktem z nakładką beidera jak przybędzie funduszy to ewentualnie zainwestuje w eq4 lub eq5 ale to dopiero jak pojawi się EOS'ik prosze o dalsze rady i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.