Skocz do zawartości

Różne z 29.04.07


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda wczoraj nad Krakowem była łaskawa i pozwoliła na astrofoto.

 

 

Kometa Lovejoy - kilkanaście zdjęć po 60 sekund zrobionych w odstępach 30sekundowych.

 

6d5f5adea393c519.jpg

 

NGC 6804 - mgławica planetarna w Orle. 6x240s.

 

c25b75ac661e3cc0.jpg

 

M92 - 6x240s.

 

79906911d905c1fb.jpg

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest! Mam tylko nadzieję, że będzie wersja złożona na komecie. :Beer:

pozdrawiam

Maciek

 

Postaram się :D

Na bazie danych o prędkości ruchu komety, próbowałem wczoraj wprowadzic poprawki w prędkości trackowania montażu. Chciałem sfocić nieruchomą kometę na tle poruszonych gwiazd. Niestety coś jednak zwaliłem i kometa też wyszła jako kreska :D

Tak apropos ciekawe czy uda się ustawić guider na komecie i czy w ten sposób będzie to działać? Kometa powinna być nieruchoma na długoczasowej fotce. To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie! Jeżeli jądro komety jest gwiazdopodobne, to guider powienien sobie poradzić. Nie wiem tylko czy przy kalibrowaniu guider nie odmówi posłuszeństwa :szczerbaty: Czy ktoś próbował takiego rozwiązania ?

 

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Powinno działać, ale raczej nie z ST2000 (bo tam guider jest wbudowany, będziesz musiał użyc zewnętrznego guidera). Poprostu skalibruj guider na jakiejś gwiazdce, a potem śledź komete.

Nie wiem tylko czy przy kalibrowaniu guider nie odmówi posłuszeństwa :szczerbaty: Czy ktoś próbował takiego rozwiązania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać, ale raczej nie z ST2000 (bo tam guider jest wbudowany, będziesz musiał użyc zewnętrznego guidera). Poprostu skalibruj guider na jakiejś gwiazdce, a potem śledź komete.

 

Wydaje mi sie, że nie ma to znaczenia czy guider jest wbudowany czy nie. Obawiam sie jednak, że jak skalibruję guider na gwieździe, to muszę na niej prowadzić. Jacek, próbowałeś kalibrować na jdnym obiekcie, a guidowac na drugim (kometa), obslugujac kamerę w MDL?

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paweł zainspirował mnie z kometą i spróbowałem ją zrobić 03.05, ale niestety z miasta.

 

C2007E2_1.jpg

 

Gwiazda, którą nieomal kometa zakryła, to TYC3101-01132-1.

Ekspozycje 40 sekundowe. Przy dłuższych widać już ruch jądra.

 

Jeszcze złożenie na kometę.

 

C2007E2_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.