Skocz do zawartości

Takahashi EM200 Temma2


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ze względu na planowaną zmianę optyki na większą, a co za tym idzie montażu na NJP, czyli egzemplarz o dużej nośności, jestem zmuszony sprzedać Takahashi EM200 Temma2 wraz ze statywem oraz skrzynią ochronną na głowicę. Montaż jest sprawdzony i działa bardzo dobrze, tj. wszystkie jego funkcje działają poprawne, w tym goto, współpraca z programami planetarium np. The sky, współpraca z kamerą ccd - guidowanie, itd, itp. Dla pełnej oceny montażu proponuję rzucić okiem na zdjęcia zrobione tym sprzętem oraz Celestronem C8N z kamerą ST2000XM:

http://www.astronoce.pl/galeria.php?mode=pokaz&autor=81

 

Za montaż chciałbym otrzymać tyle, ile zapłaciłem za niego przy zakupie w USA+ koszty sprowadzenia – 13 500 zł.

Poważnie zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 0603 761 803.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem, Chcesz za używany montaż tyle co za nowy? Czy jest to nowy montaż?

 

Montaż jest oczywiście używany. Z jednej strony to może gorzej, a z drugiej lepiej. Przynajmniej wiadomo, że jest sprawdzony i wszystko działa w najlepszym porządku. Przy sprowadzaniu używanego sprzętu z USA zawsze rodzą się pytania - czy dojdzie ? ile zapłacisz cła ? czy będzie działał ? Jak będzie działał ?

Tani nie jest, ale za najwyższą jakość niestety się płaci. Doceni ten kto walczył z róznymi słabszymi montażami i stracił niejedną noc klnąc na marne efekty w astrofoto ! Myślę, że dopiero z czasem człowiek zaczyna doceniać jak mało jest pogodnych nocy i szkoda, aby efekty focenia poraz kolejny poszły do kosza!

To taka moja dygresja, ale myślę że podziela ją wiele osób na foum, które choć w małym stopniu zetknęły się z astrofoto.

 

PS. Dzięki Michał za pomoc w udzieleniu odpowiedzi !

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie szansa szybkiego kupienia NJP, ale do tego potrzebowałbym szybko kasę za EM200.

Ogłaszam więc nowa cenę EM200, tj. 12 500 PLN. Cena promocyjna obowiązuje do najbliższego poniedziałku włącznie.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUR, zmieniasz sprzęt jak rekawiczki, fajnie! :) A nie myślałeś o AP900?

 

Po pierwszych doświadczeniach z ccd już wiem czego potrzebuję ze sprzętu, aby osiągnąć odpowiednie parametry (zasięg, skala obrazu) biorąc pod uwagę to czym chce sie zajmować - komety i planetoidy. AP900 jest świetnym montażem, jednak trzeba jeszcze patrzeć na realia finansowe :szczerbaty: . Z tego względu NJP jest raczej tym optymalnym rozwiazaniem. Inwestowanie w sprzęt z górnej pólki jakościowej taki jak Takahashi, a później częsta jego wymiana raczej nie wiąże się ze stratami finansowymi. Na taki sprzet zawsze znajda sie klienci. jedynym duzym problemem jest oczywiście zawsze ta kasa :burza:

 

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć sprzętu:

 

 

em200temma1ol8.jpg

 

em200temma2he4.jpg

 

em200temma3ok7.jpg

 

Na zdjęciach nie ma pokazanej półki statywowej, która oczywiście jest w zestawie.

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jako ciekawostkę pokażę moje stanowisko pracy CCD koło Krakowa :D Może w tym miejscu kiedyś stanie obserwatorium :szczerbaty:

 

em200temma4yu4.jpg

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotele :) - ja siedze na drewnianym krześle - czas na zmiany :D

 

Fotele wyciągnąłem z lamusa. Takie tam meble na zniszczenie podczas mrozu, ale trzeba przyznać, że w tyłek ciepło :D !

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż osiaga teraz ostateczną cenę - 11 900 PLN. Jeżeli się nie sprzeda, to chyba zostanie u mnie :D

Trzeba będzie poczekać dłużej na większy montaż :szczerbaty: !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.